Udażenie Basu przy właczaniu i wyłączaniu wzmacniacza

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » śr maja 17, 2006 15:54

Przepraszam ale rzecziwście masz racje - ja mam cos z oczami :)
Wzmacniacz nie ma opisanych wyjśc zmostkowanych wiec producent chyba nie zaleca takiej konfiguracji. Ale sam piszesz ze przy mostkowaniu ma taka i taką moc. Jesli powtarzasz za producentem to dwa kanały mozna zmostkowac w jeden (do suba).
Osobiscie pokusiłbym o próbe mostkowania - powinno sie udac.
Obok wejsc RCA masz wszystkie niezbędne regulatory do wykonania takiej instalacji o jakiej wspominasz (to kolejny dowód na możliwość mostkowania).
Ogólnie wzmacniacz bardzo dobrze wyposażony. Powinno sie udac. I choć nie znam go "osobiscie" to wszystko wskazuje na sukces.

Kiedys w tym dziale dokładnie opisalem jak mostkuje sie wzmacnaicze - poszukaj.



Awatar użytkownika
marcin-kielce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr gru 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: marcin-kielce » śr maja 17, 2006 17:05

Na chwilę obecną wzmacniacz jest zmostkowany bo subwoofera czyli pracuje jeden kanał o mocy 320 watt a drugi jest wolny. jednak cały czas dąże do tego czy mogę ten wzmacniacz zmostkować w taki sposób, zeby pracował na 3 kanałach. jeden do subwoofera i dwa kolejne odpowiednio na lewy i prawy kanał głośników w samochodzie. Czy ten wzmacniacz może pracować w takim trybie?

[ Dodano: Sro Maj 17, 2006 17:09 ]
a czy jeżeli zmostkuje 2 kanały w jeden to co sie dzieje z pozostałymi dwoma? mogę ich używać osobno czy też muszą pracować tylko i wyłącznie zmostkowane? Pytam, ponieważ chciałbym zmostkować jeden kanał do subwoofera a te dwa pozostałe o których pisałem wykożystać do zasilenia przedniego zestawu głośników. Będzie możliwy taki manewr? :)



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw maja 18, 2006 12:59

wzmacnaicz cztero-kanalowy czyli ze mozna (teoretycznie) zmostkowac którąś z par koncowek lub zrobic to na wszystkich czterech końcówkach uzyskujac w efekcie wzmacniacz dwukanalowy (stereo).
Skoro juz zmostkowales jedna pare i zasilasz z niej suba to spokojnie podłącz sygnal do wolnej pary i zasil tym reszte głosników



Awatar użytkownika
marcin-kielce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr gru 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: marcin-kielce » czw maja 18, 2006 15:07

Dzięki wielkie o to mi właśnie chodziło :) Lux!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości