[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

rafaaaal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 03, 2011 06:33

Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: rafaaaal » wt cze 07, 2011 17:46

Mam jeszcze w szefie wzmacniacz MEGAVOX MGX-8000 - pojęcia nie mam co to firma, a coś ciężko znaleźć o nim opinie, warto go wykorzystać? Czy niech sie kurzy dalej?

Specyfikacje podaje niby, że:

- MOC MAKSYMALNA 800 W
- MOC MAKSYMALNA PRZY 4 Ω 4 x 200 W
- MOC MAKSYMALNA PO MOSTKOWANIU PRZY 4 Ω 2 x 400 W
- MOC W RMS PRZY 2 Ω 4 X 90 W
- MOC W RMS PRZY 4 Ω 4 X 60 W
- NAPIĘCIE 12 V
- FILTR DOLNOPRZEPUSTOWY 35 Hz - 135 Hz
- FILTR GÓRNOPRZEPUSTOWY 35 Hz - 1,5 KHz

To jeszcze jedno:
do tego RE AUDIO RE-10S4 głośnika jaki powinien być rozmiar skrzynki?
zamknięta - http://allegro.pl/pusta-skrzynia-obudow ... 80940.html" onclick="window.open(this.href);return false;
BR - http://allegro.pl/pusta-skrzynia-obudow ... 89448.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale BR raczej odpuszcze, zawali mi to bagażnik w golferku.

http://allegro.pl/re-audio-re-10s4-25cm ... 62551.html" onclick="window.open(this.href);return false; - rozumiem ze ta skrzynia nie jest z MDF
http://allegro.pl/re-audio-re-10s4-25cm ... 66114.html" onclick="window.open(this.href);return false; - tylko ta jest?

Sorry, że tyle truje ale tak to jest jak nie ma się pewności w temacie i sie na CA nie zna:)



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: JacekTDI » czw cze 09, 2011 20:59

brałbym Phase, sprzedawca zaufany, brałem kiedys od niego rodek 4100n pod HSK, grał bardzo dobrze.



rafaaaal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 03, 2011 06:33

Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: rafaaaal » pn cze 20, 2011 19:36

ktoś już może korzystał/testował:
http://allegro.pl/radio-clarion-cz301-c ... 04249.html" onclick="window.open(this.href);return false;
szukam czegoś nie drogiego z wejsciem na usb i zeby miało odrazu Bluetooth



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Re: Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: slaww » pn cze 20, 2011 23:08

Slabe wyjscia ma na piec, malo voltow.Nie bede sie rospisywal i tak pewnie nie kumasz.Za ta kase lepsze bedzie jvc kdr-711.np

do rafala


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: JacekTDI » pt cze 24, 2011 10:03

slaww pisze:Slabe wyjscia ma na piec, malo voltow.Nie bede sie rospisywal i tak pewnie nie kumasz.
a co mają Volty do tego?? jak ma dobrze instalację pociągnietą, wszystko zgodnie z zasadami CA to nic się nie powinno dziać, żadnych szumów itp. byle tylko RCA z zasilającymi się nie krzyżowały i nie leciały jeden obok drugiego, no i wzmak dobrze zmasowany i ze sprawną masą w RCA ;)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: powalla » pt cze 24, 2011 10:19

slaww pisze:Nie bede sie rospisywal i tak pewnie nie kumasz.


Ja chętnie posłucham dlaczego to mało voltów to źle ...



Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: dan124 » pt cze 24, 2011 10:55

U mnie przewody idą obok siebie, krzyżują się radio ma mało Volt a i tak świetnie gra bez zakłóceń :ass:



rafaaaal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 03, 2011 06:33

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: rafaaaal » pt cze 24, 2011 12:05

O przewody sie nie martwię. Dwa lata temu mój znajomy pomógł mi poprowadzić kable do wzmaka do bagażnika. Osobno zasilający od aku, osobno od radia. Lewym i prawym bokiem. Nie były tylko prowadzone kable od głośników w drzwiach przednich na tył (oryginalne głośniki dają rade pod radiem). Teraz przy zmianie na te Hertz HSK wiem, że będzie to nie uniknione. Zainwestuje w Whiskacza i znowu poprosze o pomoc w wyciszeniu i prowadzeniu kabli:)



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: RA_FEEL_IT! » pt cze 24, 2011 19:30

:spam:



rafaaaal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 03, 2011 06:33

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: rafaaaal » ndz lip 03, 2011 20:17

Czy ktoś z Poznania podjąłby się tej roboty? :)
W podsumowaniu chodzi o:
Montaż głośników przód w dystansach mdf
Wygłuszenie drzwi i poprowadzenie okablowania od samych głośników pod wzmacniacz na tył. Okablowanie wzmacniacza już poprowadzone jak pisałem wyżej.

A może jakąś firmę w Poznaniu byście polecili? Co by zemnie nie zjechała :)
Czy 4stówki za rodka4100n to dużo? Czy standardowo?



pesta86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 09, 2011 20:14

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: pesta86 » sob lip 09, 2011 20:43

hmm co proponujecie Sprzęt car audio Pioneer czy JVC?? Jakosc na celu!! poprosze o opinie.Do wydanie 1000zł



Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: dan124 » pn lip 11, 2011 14:34

Chodzi Ci o radio?



rafaaaal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 03, 2011 06:33

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: rafaaaal » ndz lip 17, 2011 10:04

Dystanse MDF już są.
HSK już jadą.
Rodek 4100N już jedzie.
Maty w tym tygodniu zakupie stp i wygłuszające do tapicerki.
Teraz pytanie ile kabla jest na oko potrzebne na jedną stronę żeby od drzwi poprowadzić do wzmaka do bagażnika. Rozumiem, że przekrój 1,5/2mm wystarczy? (same kable do wzmacniacza jak wspominałem były już kiedyś prowadzone).

Jednostka sterująca chwilowo zostaje oryginalna ale nowa wypłata już tuż tuż, więc już będę potrzebował porady. Nadal zależy mi aby radyjko posiadało BLUETOOTH oraz chyba już teraz standard usb/mp3.
Więc pytanie czy szukać czegoś z kenwooda/JVC czy jeszcze inna firma. Kwota myślę ze 500zł do nagięcia w górę jak naprawdę miało by się opłacać.

Moje RE do bagażnika niestety musi poczekać kwotowo jednak nie wyrobie :) chociaż nigdy nie wiadomo :hmm:

Edit: Z tego co wyczytałem to ważne żeby radyjko miało zewnętrzny mikrofon, takie tez proszę ewentualnie brać pod uwagę przy polecaniu :bajer:
Ostatnio zmieniony ndz lip 17, 2011 21:35 przez rafaaaal, łącznie zmieniany 2 razy.



woj.xxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 14, 2011 23:10

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: woj.xxx » ndz lip 17, 2011 15:59

Witam
Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego:
Chciałbym zmienić swoje car-audio. Po poprzednim właścicielu auta odziedziczyłem wzmacniacz MUTANT NW280SP 2x80W RMS pod ten wzmak podpięta jest jakiś sub blaupunkta(trochę basu jest,więcej dudnienia) w tylnej półce 3drożne głośniki magnata(grają nawet fajnie)i radio jakiś stary pioneer. Muzyka jakiej głównie słucham to house,elekto(typowa clubowa muzyka,ale nie sieka). Plan jest taki żeby wygłuszyć drzwi,dać dystans i wstawić jakiś fajny system przedni(morel temp 6,rainbow slg,jr comp) to moje typy tylko za bardzo nie wiem który będzie odpowiedni to moich preferencji muzycznych. Planuję zacząć od przygotowania drzwi na dobry początek i wsadzeniu jakiegoś zestawu przeniego. Początkowo będzie to zasilane przez wzmacniacz który posiadam,później wymiana na jakiś docelowy i tu prośba do Kolegów o pomoc w doborze przedniego zestawu,co można wstawić pod muzykę elektr. cena myślę do 800pln. Poźniej będzie misja sub i radio,ale na razie chce się skupić na zestawie przednim. Ten w wzmacniacz który posiadam jest coś wart i będzie mógł zostać a pod suba dokupię jakiś 2 kanały czy lepiej od razu rozglądać się za 4kanałami?(może być używka do 1000pln)



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości