Słaby odbiór radia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

lelo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 28, 2007 19:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: lelo » pt maja 14, 2010 18:20

Dzięki, myślałem nad antenką na dach, montaż z tyłu na środku.
Tylko mam też magnesówkę CB, którą daje na środek z tyłu. Tak tez była zestrojona.

Co radzicie ?

Antenki CB zmieniać nie planuję.



Awatar użytkownika
Paka19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sie 19, 2012 15:16
Lokalizacja: Leżajsk

Słaby odbiór radia

Post autor: Paka19 » wt lis 13, 2012 13:04

Witam, podlaczam sie do tematu.

w mk4 mam orygianlne radio alpha i problem jest identyczny, strasznie slaby zasieg a na dodatek ( nie wiem jaki to ma na to wplyw) ale jak oderwe plecy od oparcia podczas siedzenia w aucie zasieg jest słabszy i to o wiele :P



Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Słaby odbiór radia

Post autor: sebool12 » śr cze 11, 2014 12:26

Żeby nie zakładać nowego tematu - mam podobny problem. Z nie wiadomych przyczyn nagle radio zaczęło słabo odbierać. Wyjadę kilka km za miasto i jest masa trzasków szumu i sygnał w ogóle znika. Radio to Alpine CDE-9828RB do tego separator i antena fabryczna dachowa.
Jak pisaliście w antenie dachowej znajduje się wzmacniacz tylko gdzie on dokładnie się znajduje? Jak idzie do niego zasilanie? Być może coś ja przypadkiem ruszyłem :/


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Słaby odbiór radia

Post autor: Jarek_NS » czw cze 12, 2014 10:34

Wzmacniacz masz w podstawie anteny, były wie wersje, w jednej zasilanie idzie po kablu antenowym a w drugiej jest dodatkowy kabelek.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

aviz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 13, 2014 16:48

Słaby odbiór radia

Post autor: aviz » pt cze 13, 2014 17:11

Z elektroniką to raczej kłopotu nie masz, pewnie jak zwykle przyczyna leży gdzieś w antenie.



hary71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob lip 27, 2013 15:32

Słaby odbiór radia

Post autor: hary71 » ndz cze 29, 2014 00:45

Cześć. Ja też podepnę się pod temat. Kilka dni temu kupiłem golfa kombi (IV) i radio które w nim było (nieoryginalne) nie znajdowało żadnych stacji radiowych. Przełożyłem radio z innego auta i znajduje kilka stacji ale szału nie ma z jakością. Po wstawieniu separatora jest niewielka poprawa ale i tak radio nie gra tak jak grało w innym aucie (nie mam pewności czy separator jest sprawny, był już w aucie przy radiu które nic nie znajdowało) Sporo czytam na forum i u wujka google i chyba najrozsądniej byłoby wymienić antenę. Tyle tylko że ja w aucie miałem (chyba fabryczny) zestaw głośnomówiący do telefonu komórkowego. Przypadkiem się złożyło że akurat mam taką komórkę (Nokia) to ją podpiąłem i okazało się że tel się nawet nie ładuje i w ogóle zero reakcji więc zdemontowałem to całe ustrojstwo i został tylko kabel antenowy od komórki który idzie gdzieś w stronę przedniego prawego słupka. Najprawdopodobniej antena GSM jest w antenie FM dlatego trochę szkoda mi wymieniać oryginalną antenę na jakąś zwykłą. Można jakoś sprawdzić czy antena jest sprawna? Czytałem że czasem dostaje się woda do anteny i wtedy ta się psuje.


66 KW ALH 1/2 MFA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości