wzm + sub do 1000zł

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » wt sie 25, 2009 20:42

DJ_SM pisze:takie elektrodowe teortie to mozna sobie wsadzic :butthead:
nie skomentuje tego bo jeszcze nie mogę się pozbierać ze śmiechu :goof:
DJ_SM pisze:am proces na na celu doprowadzenie zawieszenia do odpowiedniej elestyczności
owszem to też
DJ_SM pisze:ak by tak było jak piszesz to większość nowych głośników przestawała by grac przy pierwszej próbie odpalenia sprzetu, takie elektrodowe teortie to mozna sobie wsadzic :butthead:
czyli chcesz mi powiedzieć, że cewka podczas pracy nie nagrzewa się i nie zmienia swoich parametrów??? To w takim razie dlaczego wg Ciebie zawsze przy pałowaniu pali się cewka a nie urywa zawieszenie?? Dlaczego po wymianie cewki w głośniku (mimo iż głośnik grał wcześniej kilka dni na starej cewce i membrana powiedzmy była "rozruszana") przy pałowaniu znowu pali się cewka??
DJ_SM pisze:klej którym klejona jest cewka jest w zupełności już utwardzony
co Ty człowieku piszesz?? Przewijałeś kiedyś głośnik?? Utwardzony klej?? Przecież tego nie klei się kropelką!!! cewka do rdzenia nie może być przyklejona "twardym" klejem bo jak tylko się nagrzeje i materiał z którego jest wykonana rozszerzy wszystko się posypie i rozleci tak jak Twoja teoria. Klej ma pracować i trzymać wszystko w całości nawet podczas wysokich temperatur pracy cewki czego "twardy" klej nie potrafi. Koniec OT.
Pozdrawiam

[ Dodano: 25 Sie 2009 20:44 ]
powalla pisze:Nowy czajnik też zalewasz do połowy aby spiralę wygrzać?
co ma wspólnego grzałka w czajniku z cewką w głośniku?? bo nie bardzo rozumiem


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » wt sie 25, 2009 20:47

rysiektr,
powalla pisze:Nowy czajnik też zalewasz do połowy aby spiralę wygrzać?
:green_fuck:
Powtarzam nie ma czegos takiego jak wygrzewanie cewki!!! Radze zgłebić wiedzę bo jak narazie to kolego mity powielasz?
Podaj mi gdzie jest w manualu jakiegokolwiek producenta cos o wygrzewaniu cewki albo o wytrzymałości termicznej? Czemu nikt o tym nie wspomina?



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » wt sie 25, 2009 20:52

No niestety Rysiu tylko chodzi o zawieszenie , a szczególnie o ten dolny resor. Cewka jest gotowa do pracy ,fabrycznie - zdnych zabiegów nie trzeba przeprowadzać a kleju i lakieru na drucie nawojowym nie trzeba "wygrzewać" .
Pozdrawiam

A to inna forma wygrzewania( zaczerpnieta z czeskiego forum.) Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 20:53 przez harrygo1, łącznie zmieniany 1 raz.



maciekbyk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 01:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: maciekbyk4 » wt sie 25, 2009 21:06

Czeska forma wygrzewania najbardziej mi odpowiada :hehe:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245372
Moje MK III

Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » wt sie 25, 2009 21:10

harrygo1, :bigok: Bardziej mi pasuje ogrzewanie :bajer: :smoke:



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » wt sie 25, 2009 22:42

DJ_SM pisze:Powtarzam nie ma czegos takiego jak wygrzewanie cewki!!! Radze zgłebić wiedzę bo jak narazie to kolego mity powielasz?
Podaj mi gdzie jest w manualu jakiegokolwiek producenta cos o wygrzewaniu cewki albo o wytrzymałości termicznej? Czemu nikt o tym nie wspomina?
Wiele nowych głośników można spalić i nie raz się z tym spotkałem. Cewka nagrzewa się bardzo szybko pod wpływem szybko zmieniającej się amplitudy sygnału (tak w skrócie), skoro się nagrzewa to się rozszerza takie są prawa fizyki a nie moje wymysły czy mity!
Skoro się nagrzewa to musi też ostygnąć po zmniejszeniu poziomu sygnału i kurczy się ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozszerzal ... 87_cieplna ) cewka po szybkim rozgrzaniu i ostygnięciu deformuje się i może już nie wrócić do swojej pierwotnej postaci a co za tym idzie będzie stukała o nadbiegunnik a głośnik podczas grania będzie stukał albo co gorsza może dojść do zatrzymania się cewki. Nie twierdzę, ze jestem tutaj najmądrzejszy ( bo na pewno tak nie jest) ale znam to z autopsji. Natomiast producenci głośników nie mogą przewidzieć głupoty użytkowników bo i tak większość parametrów wypisanych na opakowaniach głośników jest niezrozumiała dla szarego użytkownika to po co jeszcze jedna wartość?? Skoro i tak 90% tego nie rozumie. Albo ten parametr ma na tyle mały wpływ że jest pomijany. Z całą pewnością spotkałem się wielokrotnie z uszkodzeniami głośników z tego właśnie powodu. Skoro uważacie, że to mit ok, nie mam zamiaru już więcej udowadniać nikomu tego z czym się na co dzień spotykam.Koniec OT Pozdrawiam


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » wt sie 25, 2009 23:07

rysiektr pisze:skoro się nagrzewa to się rozszerza takie są prawa fizyki a nie moje wymysły czy mity!
bo to przester ją rozgrzewa i to jest naturalne dla takiego przypadku, zachęcam do lektury http://strefacaraudio.pl/forum/topics5/ ... vt2739.htm przeczytaj uwaznie cały temat a Ci sie rozjaśni i zobaczysz że to co piszesz nie jest to wygrzewanie cewki a tym bardziej nie jest to wina jej niewygrzania :bajer:



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » wt sie 25, 2009 23:40

bo to przester ją rozgrzewa i to jest naturalne dla takiego przypadku
nie ważne co rozgrzewa cewkę...ważne, że nie wytrzymuje i dziękuje nam za współpracę
DJ_SM pisze:http://strefacaraudio.pl/...ewac-vt2739.htm przeczytaj uwaznie cały temat a Ci sie rozjaśni i zobaczysz że to co piszesz nie jest to wygrzewanie cewki a tym bardziej nie jest to wina jej niewygrzania :bajer:
przeczytałem i nic ciekawego popartego konkretnymi argumentami tam nie ma a odpowiedzi w stylu "bo tak" jakoś mnie nie satysfakcjonują. Ty wiesz swoje ja swoje, to tak jak z xenonami made in taiwan...jednym pasują, inny nigdy by tego nie założył. Są argumenty za jak i przeciw, a to czy dany post pisze admin czy zwykły user nie oznacza, że admin ma rację. Tyle z mojej strony jak znajdę jakieś info poparte konkretnymi wyliczeniami i udokumentowane to na pewno odświeżę temat.
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 23:44 przez rysiektr, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

maciekbyk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 01:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: maciekbyk4 » śr sie 26, 2009 16:26

Panowie jeszcze jedna sprawa. jakie Kable proponujecie i bezpiecznik przy aku ile ma mieć Amper?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245372
Moje MK III

Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » śr sie 26, 2009 20:40

rysiektr pisze:nie ważne co rozgrzewa cewkę...ważne, że nie wytrzymuje
ciekawe podejście, przesterem wzmacniacza 100w można spalic głośnik nawet 500w a jak ja np pakuje w głośnik o mocy rms 175w ponad 300w i nic mu sie nie dzieje? A to że cewka wali karkasem w nadbiegunnik to ewidentnie wina wzmacniacza bop przez mały współczynnik tłumienia nie trzyma głośnika za "mordę"



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » śr sie 26, 2009 21:18

maciekbyk4 pisze:Panowie jeszcze jedna sprawa. jakie Kable proponujecie i bezpiecznik przy aku ile ma mieć Amper?
Polecam !! http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCa ... 01beta.pdf



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr sie 26, 2009 23:44

Panowie skończcie dyskusję na niepotrzebny temat.
Fakt faktem głośnik trzeba szanować na początku(z resztą zawsze trzeba szanować) i co do tego wszyscy są zgodni.

Chyba macie za mało pracy, że jest czas na takie dyskusje na forum :P



maciekbyk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 01:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: maciekbyk4 » czw sie 27, 2009 20:53

Wzmacniacz w bagażniku, skrzynka również :crazy: Narazie gra na pół gwizdka, ale i tak jestem zadowolony w 100 % Nie ma efektu trzęsących się okien czy klapy bagażnika ale mimo to spełnia moje oczekiwania, a były one długie bo na skrzynkę czekałem prawie 2 tygodnie :rotfl:



Wzmacniacz naprawiony dzieki koledze z forum rusiektr :pub:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob wrz 26, 2009 09:28 przez maciekbyk4, łącznie zmieniany 3 razy.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245372
Moje MK III

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości