JAkie glosniczki na poczatek :) ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

wejlantf

Post autor: wejlantf » śr wrz 21, 2005 09:03

Tak, tak, czytajcie FAQ tak jak ja. Lepiej robić po mału, a z głową i dokładnie. Lepiej przed zrobieniem DOBREGO CA wpaść na forum i poczytać, a jak czegoś nie wiadomo zawsze można zapytać, zawsze ktoś pomoże, podpowie. Ja tak zrobiłem i uchroniło mnie to przed popełnieniem wielu prostych, ale w konsekwencij poważnych błędów.



beerserk

Post autor: beerserk » śr wrz 21, 2005 12:16

ja powiem tak lepiej kupic cos dobrego raz a porzadnie chociaz boschmann tez jest ciekawa pozycja i niedroga tylko nie kpujcie elipsow gdyz forma membrany zle wybrzmiewa ze wzglegu na ksztalt. glosniki w tylnej pulce nie maja komory rezonansowej i nie potrafia wybrzmiewac !! tracimy wiele cennych dzwiekow :/
Tuba ze wzgledu na wykorzystanie prasowanego kartona i konstrukcji nie wybrzmiewa dokladnie (tzw fale pionowe czy stojace, kto zajmuje sie muzyka to wie) najlepsze sa paczki ja swoja zrobilem ze MDF srednica na glosnik 35" jesli chcecie foty zapodam wygluszona watolina teraz przeszedlem na baranka :) cale auto najlepiej wygluszyc jakas masa bitumiczna + maty APP nie zapomninajcie do paczek bas reflexu



Awatar użytkownika
wilk
wilk.vwgolf.pl
wilk.vwgolf.pl
Posty: 1451
Rejestracja: pt lip 29, 2005 13:13
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: wilk » śr wrz 21, 2005 14:12

wejlantf pisze:Tak, tak, czytajcie FAQ tak jak ja. Lepiej robić po mału, a z głową i dokładnie. Lepiej przed zrobieniem DOBREGO CA wpaść na forum i poczytać, a jak czegoś nie wiadomo zawsze można zapytać, zawsze ktoś pomoże, podpowie. Ja tak zrobiłem i uchroniło mnie to przed popełnieniem wielu prostych, ale w konsekwencij poważnych błędów.
Święte słowa :pub:


[b][size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21804&postdays=0&postorder=asc&start=0]MK II GTD Special by wilk - sprzedany[/url][/size][/b]

wejlantf

Post autor: wejlantf » śr wrz 21, 2005 14:13

beerserk: zapodaj foty na forum, napewno ktoś skorzysta
Dzięki

[ Dodano: Sro Wrz 21, 2005 14:15 ]
wilkZWS: :pub:



beerserk

Post autor: beerserk » śr wrz 21, 2005 19:21

Moja skrzynka :D uwielbiam czysty metaliczny bas kocham moja gitarke na strunach dadario :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr wrz 21, 2005 19:27

beerserk skrzynka imponująca ale bas reflex srednicą mi nie pasuje i po długości sądzę że bardzo mocno pracuje co za tym idzie nie wiem czy nie obciąza za bardzo głosniczka.


TUTENHAMON

beerserk

Post autor: beerserk » czw wrz 22, 2005 10:09

jawsadzilem glosnik na sztywnej membranie wiec bass reflex odpowiedni :) a cewka jest wentylowana gdybym dal glosnik na miekkim resorze np gumowym oczywiscie bas reflex musialby byc wiekszy :) srednica bas reflexu jest 10cm :) obecnie jestem chory jak tlyko wyzdrowieje sciagne skrzyneczke i podam jak ja robilem rozkrecajac na czesci i jakie koszty rozpisze :) pozdro



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw wrz 22, 2005 14:19

Więc jesli twardy resorek to wszysko ok.


TUTENHAMON

beerserk

Post autor: beerserk » czw wrz 22, 2005 15:38

niop :) gdybym dal wiekszy bas reflex to skrzynia by zle wybrzmiewala w postacje wolniejszego tlumionego basu :) ale tak jest git :) zastanawiam sie nad zrobieniem CAR AUDIO w swoim mk2 tylko jakiej fiormy glosniczki :D sa dobre i tanie :D bo z reguly nie ma nic dobrego i tanieto tylo drogie i dobre, tanie i slaba, tanie i szajs



WODA
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 173
Rejestracja: pn gru 27, 2004 01:10
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: WODA » czw wrz 29, 2005 20:47

ja zas nie wiem czemu wy sie tak jaracie tymi glośikami HERTZA???(dziwna sprawa) kupiłem ostatnio taki głośniki i wg mnie to kibel!!!Zauwazylem ze kazdy poleca taki sprzet jaki ma u siebie...hehhe np. sub pionka hehehheh drugi kibel....lepiej dolozyc 100 pln do glośniczków i cieszyc sie muza DLS....Zaraz pewnie zostane pojechany ze nie potwierdzam słów innych...pozdrawiam


Mk1 16v Rally project :)
Golf mk3 16vt 321 km by EVO
Ibiza '02 ASV 205km/418nm by ECUPROJECT
Seat Leon ARL big Turbo:) 228km/423nM by ECUPROJECT
Audi A4 B7 3.0 TDI Quattro 294km/510nm by ECUPROJECT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości