Prosba o pomoc w wyborze modelu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kasztan_TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 07, 2008 12:04

Post autor: kasztan_TDI » ndz gru 21, 2008 17:48

i jak to radioo :) ? :bajer:



jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » wt gru 23, 2008 12:28

a ja bym tobie kolego polecił http://www.pioneer.pl/pl/products/25/12 ... index.html

poniewaz nie masz praktycznie zadnych wymagan

jak na radio za te pieniadze to jest naprawde niezłe

pasuje podswietlenie

a i to radyjko ma wiele wiecej mozliwoscie regulacji niz podaja na stronie

jak na pionka gra calkiem mieko


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » sob sty 03, 2009 16:53

Mialem napisac jak tam sie radio sprawuje, wiec pisze :)

MODEL: Clarion DXZ668RMP
http://www.clarionworld.co.uk/stock/dxz668rmp.asp

Wrazenia wizualne - super. Radio wyglada lepiej niz sie spodziewalem. Aluminiowy panel. Bardzo jasny wyswietlacz o duzym kontrascie z mozliwoscia dopasowania.
Myslalem, ze ten wyswietlacz to taki beznadziejny jakis bedzie ale sie milo zaskoczlem. Oczywiscie cudo to nie jest ale i tak mile dla oka.

Co do gry...
Radio dziala wraz ze standardowymi glosnikami (system 2-drozny) w GOlfie z 2000 roku. I jak dla mnie to jest duzy skok ze standarsdowego radia jakie mialem - VW Gamma kasetowe.
Wydaje mi sie, ze utwory puszczane z radia brzmia podobnie - przede wszystkim brakuje basu. Po podkreceniu go glosniki juz ewidetnie zamulaja.
Jednak jak tylko wlaczylem pierwsza mp3 moje watpliwosci sie rozwialy. Polecial akurat jakis kawalek 2Paca. Od razu glosniki w drzwiach daly czadu. Fajny (do tej pory niespotykany :P) bass odczuwalny na nogach. A po wlaczeniu Z-enchancera efekt byl jeszcze lepszy.
Oczywiscie dla wielu z Was to co wydobywa sie teraz z moich glosnikow to totalny szajs ale dla mnie skok byl duzy - zatem nie moge narzekac. Mam nadzieje na jeszcze wiekszy kiedy w wakacje bede montowal nowy system 2-drozny i wzmacniacz. Napisze wtedy na temat calej instalacji

Jesli chodzi o porownanie to jeden znajomy ma glosniki Blaupunkta + Pioneer DEH-3900MP a ojciec w Octavii ma JVC KD-G333.
Ja uwazam, ze u mnie gra lepiej. Glownie dlatego, ze moge znacznie bardziej podglosic dzwiek bez harczenia glosnikow.

Pozdrawiam


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » sob sty 03, 2009 17:52

jozekrjrj pisze:a ja bym tobie kolego polecił http://www.pioneer.pl/pl/products/25/12 ... index.html
Brzmienie tego radia jest super! Korekcja i ilość konfiguracji tego radia również jest super. Natomiast największą wadą, jest obsługa w trakcie jazdy. Zapomnij o wyszukiwaniu konkretnej piosenki i zmianie folderu joystickiem. Fartem może się uda ;) Obsługa w trakcie jazy tylko na autostradzie :P Natomiast fajna jest opcja bezprzewodowego pilota na kierownicę z czego się już obsługuje w trakcie jazdy malina :D Radio bardzo ładne, mocno stylowe i dobrze działa. Brakuje przycisków pamięci stacji dla tunera, takie 1 2 3 4 5 6. Trzeba joystickiem co też jest uciążliwe, ale ja nie używam tunera ;) Ja dołączam się i radio również polecam. Pioneer jest marką uznaną i dobrą. Radio jest bardzo ładne, dźwięk jest dobry. Tylko troszkę poświęcenia z obsługą ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz sty 04, 2009 01:20

PITERsca, szkoda, że mieszkasz tak daleko, bo zaprsiłbym Cię do mnie, włożyłbym Ci stare radio za 250zł i przestałbyś mówić, że brzmienie Pionka 4000UB jest super.
Z resztą w tym temacie padło mnostwo propzycji, które dźwiękowo miażdżą tego Pionka.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » ndz sty 04, 2009 02:55

To jeszcze zależy o czym mówimy.. Ja akurat mówię o odtwarzaniu MP3 i wcale nie mówię, że jest najlepszy. Tyle co jest lepszy to jak porównuje moją kartę dźwiękową w domu 24BIT kontra Pioneer 24BIT jest po równo, ale jak włączam w Pionku Sound Receiver to on wychodzi na prowadzenie :) Daje to efekt tylko na MP3.. Owszem mój stary Soniak brzmiał lepiej.. ale to porównując do CD-Audio, więc bez porównania..

Ale nie obrażam się :) Kubus20 bardzo chętnie bym posłuchał, doświadczenia nigdy za mało.. Może jak kiedyś ja będę w Twoich okolicach lub na odwrót. Pozdrawiam


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości