Porównanie paru radyj, [prosze o opinie]

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

raszek007

Post autor: raszek007 » sob wrz 10, 2005 13:33

blackwhite pisze:
raszek007 pisze:Ten Pioneer wygląda jak z jakiegoś odpustu. Alpine jest dużo ładniejsze.
Jak chcesz brać pod uwagę wygląd a nie jakość to kup sobie Sony- ładny wygląd mają.
PS.A co Ci się w jego wyglądzie nie podoba? :rotfl:
Nie podobają się mi w nim te podświetlenia.
A ja biorę pod uwagę wygląd i jakosc(jak Ty to napisałeś) i dlatego mam Alpine :satan:

[ Dodano: Sob Wrz 10, 2005 13:45 ]
blackwhite pisze:
raszek007 pisze:Ten Pioneer wygląda jak z jakiegoś odpustu. Alpine jest dużo ładniejsze.
Jak chcesz brać pod uwagę wygląd a nie jakość to kup sobie Sony- ładny wygląd mają.
PS.A co Ci się w jego wyglądzie nie podoba? :rotfl:
A w przyszłości radzę czytać cale posty. Tam masz jasno napisane dlaczego Alpine(żebyś nie musiał sie meczyć to Ci napiszę-wybrałem to radio dla czystego dzwięku).Ale wygląd ma też być, a alpine spełnia oba te warunki. Ale nad gustami się nie dyskutuje. Ja Tobie gratuluje i proponuje kupić sobie tego pioneera, szczególnie tego czarnego :rotfl: (ten sprebrny jeszcze przejdzie).
A i jeszcze dużo naklejkę na tylnej szybie PIONEER :green_fuck: To chyba Twoj styl :hehe:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » sob wrz 10, 2005 17:22

raszek007 - hmmm.. Twój 4 post ... ale jakże uszczypliwy :chytry: :chytry: :chytry:
Nie jest wielkim znawcą, fachowcem, nie zajmuję się CA zawodowo ale od początku lipca szukałem radia i przeczytałem baaardzo dużo postów na ten temat. Mailowałem nawet z autorem strony Studio24, który naprawdę jest fachowcem (udziela się min. na forum Elektroda.pl). No offence, ale wyjazd z hasłem, że pionek 4700 to jest odpustowy sprzęt naprawdę świadczy o tym ile wiesz i ile czytałeś na temat CA. Nie chcę się wymądrzać, ale cała moja wiedza opiera się na wypowiedziach moderatorów, twórców stron, zaawansowanych użytkowników oraz ludzi zajmujących się CA. Pamiętaj, że nie każdy kto się tym zajmuje jest dobry… Wielu jest mechaników, ale nie każdy wie tyle samo. Ja starałem się pogadać z najlepszymi w tym fachu. Co do dylematu Robroypl'a - Sony - nie spotkałem innej opinii niż taka, ze to złom. Tym co kupili – radzono: sprzedaj. Ci co mieli zamiar - byli leczeni z tego zamysłu. Clarion - piękny sprzęt. To chyba moja ulubiona marka. Wysokie modele to malina. Ja byłem bliski zakupu Clariona DB358RMP. Jego zachwyceni posiadacze mówili, że jest super. To fragment maila, jaki dostałem o djlj24 (autor Studio24, mam nadzieję, że nie będzie miał mi za złe, że umieściłem w moim poście fragment jego wypowiedzi):”...(...)Może krótko tylko na temat Clariona. Od dłuższego czasu trafiają na serwis Clariony nowe z typowymi przypadłościami: nie działa regulacja volume (typowe uszkodzenie - padają procesory), problemy z cd (plastikowy mechanizm sypie się straszliwie oraz czas życia CD to coś około 2 lat maksymalnie). Dodając elementy identyczne jak w sprzęcie z bazaru to chyba sprawa(...).” Tak więc nawet wielki Clarion ma słabsze modele z nie najlepszymi komponentami. Wymieniany na początku Alpine jest ok. Ale Ty (raszek007) chyba wychodzisz z założenia, ze jak Alpine to juz extra… a to nie jest tak. Wyższe modele to miód.. Ale najniższym, odpowiedniki Pionner’a niewiele ustępują. Polecany tutaj Pionner jest całkiem niezły. Wielu ludzi, na wielu forach CA ma go, chwiali i poleca. Z poziomu ich wypowiedzi wnioskuje, że to nie dzieciaki pozbawione gustu. A to, że Ci się Alpine bardziej podoba to juz twoja indywidualna sprawa, a jako jego posiadacz z pewnością nie napiszesz: "chłopaki wywaliłem kasę na tą Alpinkę i powiem wam, że nie było warto". Podsumowując i odpowiadając pytanie Robroypl - z wymienionych wbrałbym Alpinie, bo ładnie gra i to dobry sprzęt. Na drugim miejscu Pionner - nie dlatego, że dla niektórych to rzeczy typu cyt. "wieś śpiewa i tańczy". Pionner poprostu troszkę inaczej brzmi. Ma bardziej wyeksponowane skrajne pasma (tak ktoś to gdzieś ujął). Niektórym to odpowiada - innym nie. Jest tańszy o Alpine'a. Sony odpada, wolałbym sam sobie pośpiewać a aucie.

Tobie raszek007 radzę nie wyskakiwać z tekstami typu: "jeszcze dużo naklejkę na tylnej szybie PIONEER To chyba Twoj styl", bo nie znasz klienta, nie wiesz jaki ma styl, nie znasz się na CA, bo piszesz głupoty. Co do czarnej wersji z czerwonym podświetleniem - jeśli ktoś zmienił podświetlenie zegarów i nawiewu na czerwień - super się to razem komponuje.

PS. Proponuje zajrzeć do mojego postu dotyczącego wyboru radia. Wtedy nie wiedziałem tyle co teraz a nie gadałem takich głupot jak Ty. Brak szacunku świadczy o Tobie i o twoim poziomie. Ludzie z większa wiedzą od Ciebie delikatnie odradzają, dają argumenty i dyskutują. Ty piszesz, o braku stylu, słuchu, gustu i jeszcze dajesz do zrozumienia blackwhite'owi, że ma problem z wyszukaniem treści w poście.

Pozdr.


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » sob wrz 10, 2005 20:45

Kiler
dobrze gadasz :pub:
... a o gustach się nie dyskutuje :)


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

raszek007

Post autor: raszek007 » ndz wrz 11, 2005 10:11

Moj post byl uszczypliwy(taki miał być). Właścwie to oddalem za ten "głupi" usmiech w p.s.
Z tym że Alpina jest dla mnie extra to się zgadzam. Rozmawiałem z wieloma ludzmi, którzy bardzo dobrze znają się na CA i sami mają. Zawsze odpowiedz była jedna na temat radia- Alpine! Mówili że nawet warto kupić najsłabszą alpine jak się nie chce kasy za dużo wydawac. I tak już te przekonanie się we mnie utwierdziło.
Co do wypowiedzi typu że się nie znam to zastanawiam się nad jednym. Czytałeś mojego posta(i mam wrażenie że nie do końca) Tam jest jasno napisane że nie podoba mi się jego wygląd. O właściwościach sprzętu nawet nie ma słowa. Wychodzę więc że oceniach ze względu na gusta. No trudno, nie zależy mi na tym.
A trochę dziwie się Tobie że podobają Ci się clariony(mi tak samo, też chciałem to kupic,ale wszyscy doradzali alpine, ktora tez mi się podoba), sam doradziłeś alpine, a piszesz że ten pioneer jest ładny. Tamte dwie marki mają styl ,a ten pioneer akurat nie. I na koniec, naprawde gdy zobaczyłem tego pioneera to przyszła mi tylko jena myśl- te radio wygląda jak zabawka.
Piszę jeszcze raz dla tych którzy nie doczytają się jak Ci dwaj Panowie. Nie podoba mi się to radio, chodzi tylko i wyłacznie o wygląd. Dalej się nie zagłębiałem. Bo po co? Była do wyboru alpine :grin: Więc idąc moim przekonaniem że jest super extra odrazu je poleciłem :)
p.s. trochę mnie zdziwiło że pioneer jest tak popularny da tym forum i ma tylu zwolenników(napewno coś w tym jest). Ja się zawsze spotykałem z syndromem Alpine.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » ndz wrz 11, 2005 12:47

raszek007 - a więc postaram się po kolei wyjaśnić nieścisłości. Nie odbieraj tego jako atak - bo nic do Ciebie nie mam. Po pierwsze - Clariony mi się podobają, bo wymieniany przeze mnie model stylizowany jest na retro (przynajmniej dla mnie). Lubię klasyczne kształty :hmm: , pokrętło głośności - wiadomo - rzecz indywidualna. Inni wolą przyciski - ja to szanuję. Poza tym, że Clarion podoba mi się wizualnie(nie tylko ten model), świetnie gra i z tym się chyba wszyscy tutaj zgodzą. Zasmuciła mnie opinia jednego z lepszych specjalistów, że nie jest on juz z linii bezawaryjnych urządzeń. Niestety. Co do Alpinki - to git sprzęt bez dwóch zdań. Jest super i z 3 podanych przez autora postu modeli, wybrałbym właśnie jego :bajer: .
sam doradziłeś alpine, a piszesz że ten pioneer jest ładny.
Dokładnie. Nie mój gust, ale nie brzydki. Doradzam Alpine, bo dla mnie jest najlepsza, ale Pionner absolutnie nie jest sprzętem typu cyt."...wieś spiewa i tańczy(...).Doradzam Alpine - ale podkreślam - Pionner DEH 4700 to dobry sprzęt, absolutnie nie odpustowy. Kolejna sprawa to, że mówisz: Clar i Alpin mają styl. Powiem tak - nawet brak stylu(np. w modzie) to styl... i absolutnie nie można mówić o jego braku. Styl - fason, metoda, system. Alpine ma inny, Clarion - dla mnie – retro, Pionner... nie ma stylu? Przecież w takiej firmie jak Pionner, za wygląd sprzętu odpowiada sztab ludzi kreujących wizerunek marki tak, aby odpowiadał gustom odbiorów. Hasło, że Pionner nie ma stylu jest bezsensu. Ma inny styl, by może taki, który Tobie nie odpowiada... ale go MA. Dobrze, że polecasz Alpine, ale nie przekreślaj tak dobrego modelu jakim jest DEH 4700 Pionner’a... Co do syndromu Alpine - to firma - historia. Legendarne wręcz jej modele oraz wszech znana solidność tak bardzo rozsławiły markę, że po dziś dzień na hasło - dobre radio - zaraz pada nazwa Alpine. Mam znajomych, którzy nie wymieniliby żadnego modelu Pionner'a, Clarion’a czy Becker'a... Ale jak pytam ich o najlepszą firmę - ALPINE!!! DEH 4700 zwolenników na forum ma, bo to dobry sprzęt, za rozsądne pieniążki i jeśli komuś odpowiada jego styl - do bardzo dobry wybór. Jeśli ktoś ma więcej gotówki - myślę, że zastanowi się nad Twoją Alpinką... chyba, że nie będzie odpowiadał mu jej styl i weźmie Pionner’a DEH-P5700MP/5730MP :jezor:. Napisałem, że nie znasz się na CA, bo skreśliłeś Pionka. A tak naprawdę, do napisania tego potu skłonił mnie twój wyjazd na blackwhite'a... Co innego jak byś powiedział - stary nie masz racji, mylisz się, poczytaj a dojdziesz to prezentowanych przeze mnie racji, jestes w błędzie... Ty troszkę nieładnie mu pojechałeś i to bezpodstawnie... Podsumowując – fajnie, że, lubisz Alpinke, Twojego posta przeczytałem więcej razy niż Ty byłeś na tym forum i doskonale zrozumiałem jego treść a także niemiłe podteksty w kierunku blackwhite'a. Doradziłem Alpine ale nigdy nie odradzałem Pionner’a, który dlatego jest tak popularny na tym forum, bo jest dobrym radiem a jego styl trafia w gusta forumowiczów.

Pozdr.

PS. Nie chciałbym, abyś moje wypowiedzi odebrał jako atak na Twoją osobę - to raczej sprzeciw ku postawie, jaką zaprezentowałeś.


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » ndz wrz 11, 2005 21:03

raszek007 pisze:A w przyszłości radzę czytać cale posty. Tam masz jasno napisane dlaczego Alpine(żebyś nie musiał sie meczyć to Ci napiszę-wybrałem to radio dla czystego dzwięku).Ale wygląd ma też być, a alpine spełnia oba te warunki. Ale nad gustami się nie dyskutuje. Ja Tobie gratuluje i proponuje kupić sobie tego pioneera, szczególnie tego czarnego rotfl (ten sprebrny jeszcze przejdzie).
A i jeszcze dużo naklejkę na tylnej szybie PIONEER green_fuck To chyba Twoj styl hehe
Powiem tyle jeżeli myślisz , że mój styl to naklejka z tyłu to się grubo mylisz i nie twioja sprawa jaki on jest.I jak zamierzasz kpić z ludzi to radze Ci zmień forum na inne. :green_fuck:


Black

raszek007

Post autor: raszek007 » ndz wrz 11, 2005 22:39

Powiem tyle jeżeli myślisz , że mój styl to naklejka z tyłu to się grubo mylisz i nie twioja sprawa jaki on jest.I jak zamierzasz kpić z ludzi to radze Ci zmień forum na inne. :green_fuck:[/quote]

To nie miały być kpiny. Ale jakoś zdenerwował mnie ten szyderczy uśmiech na końcu Twojego posta. I jakoś troche sie rozspisałem. Odebrałem to jako atak na moja osobę.



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pn wrz 12, 2005 09:00

Raszek007 ten uśmieszek odnosił się do okreslenia, że ten Pinek wygląda jak z odpustu.
To, że Alpine to dobry sprzęt tego nie neguje, ale Pionki to też czołówka w sprzęcie CA.
Więć nie ma się o co unosić.


Black

raszek007

Post autor: raszek007 » pn wrz 12, 2005 10:00

blackwhite pisze:Raszek007 ten uśmieszek odnosił się do okreslenia, że ten Pinek wygląda jak z odpustu.
To, że Alpine to dobry sprzęt tego nie neguje, ale Pionki to też czołówka w sprzęcie CA.
Więć nie ma się o co unosić.
Trochę przesadziłem. Ale wiesz jak to jest gdy już zaczniesz pisać :pub:



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pn wrz 12, 2005 10:30

No to na zgode :pub:


Black

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn wrz 12, 2005 11:31

Mam takiego pioneerka. Swietnie gra. Wkurzaja mnie tylko ustawienia. Jest tego mnostwo i jakos czasu mi brak zeby granie max dostroic. Poza allegro dalem 470 z 2-letnia gwarancja.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn wrz 12, 2005 11:37

raszek007 , blackwhite - :pub: :piwka: :pub:


Pozdr.


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » pn wrz 12, 2005 12:59

Kiler: Ja kupilem tego Clariona DB 358rmp i poki co jestem zadowolony. Mam nadzieje ze nie sprawdzi sie to co pisales. W razie czego gwarancja jest na 2 lata...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości