Prosze o rade/ sprzet

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

delphiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: delphiak » pn lut 18, 2008 01:51

Nie moge oprzec sie wrazeniu, ze wystarcza Ci w miare dobre glosniki do przodu i moooocna tuuuba :) czyli budzet duzo mniejszy tez by zalatwil sprawe.
Ostatnio zmieniony pn lut 18, 2008 01:52 przez delphiak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn lut 18, 2008 21:34

Zucha nie chcę Cię zniechęcać, ale z Twoim budżetem i podejściem to może naprawdę udaj się do specjalistów.
Ten fragment jest zajebiaszczy jakby powiedział Czesio :rotfl:

Ale na poważnie masz konkretny budżet, za który można złożyć już "grający" zestaw, więc nie zmarnuj go.
Extreme CA sobie odpuść, bo od razu dostaniesz JBL i to pewnie budżetówkę w tych pieniądzach. Ewentualnie Infinity.

Od początku.
Myśle że za 5,5k by to puścił
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=310450917

na tym sprzęcie zaczniesz słuchać innej muzy .... albo nawet bedziesz spać w aucie
Tak tylko ten sprzęt, żeby zagrał musiałby zamontować ktoś znający się na rzeczy, a doliczając do tego montaż zrobi się koło 6500zł. Troszkę przydużo :grin:



Radio - Odpuść sobie wynalazki DVD typu "Naviheaven" i JVC AVX, które gra kiepsko, a na tym małym monitorku nic nie da się obejrzeć.
Kup porządne radio, które będzie jakoś grać.

Jeżeli uparłeś się na Pionka to tylko model P88RS wchodzi w grę wg. mnie z nowych.
Jeśli otwarty jesteś na inne firmy i używane modele to Dobrym wyborem w tej cenie jest Alpine 9835R.
Jeśli podoba Ci się wygląd ostatnich Clarionów to polecam DXZ 778.
Ostatnia opcja to Kenwood 9531(starsza seria, ale GRA i jest na allegro wyprzedawana po dobrych pieniądzach przez dystrybutora.)
Załóżmy, że na radio pójdzie 1000-1500zł.

Zostaje w tym momencie 3,5 koła.
Podzieliłbym to tak. 1000zł przód+500zł głuszenie+1000zł-1500zł wzmak+ 600-1000zł sub+ około 300zł kable.

A jesli chodzi o konkretne komponenty to musisz napisać jakiej muzyki słuchasz i czy zestaw ma być do jakościowego grania, czy do nagłaśniania okolicy.



Zucha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 15, 2008 01:39
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: Zucha » wt lut 19, 2008 20:17

Pisalem w pierwszym poscie ze slucham czarnej muzy i zalezy mi naprawde na poteznym basia w który bedzie się komponowal dobrze slyszalny sopran. Dlatego chcialbym wieksza czesc pieniedzy przeznaczyc na skrzynie basowa i wzmachol, potem radio i na koncu glosniki do przodu itd.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » wt lut 19, 2008 20:30

To jest poważny błąd ... w szczególności mając tak sporą sumę finansową na zestaw. Dlaczego błąd ... dlatego że w linku który podałem jest wyraźnie napisane "zestaw był testowany przy różnych kombinacjach" i wszystkie jego elementy współgrają ze sobą BDB lub lepiej. Więc zastanów się nad tym .... zaczniesz "składać" zestaw z innych klocków , którego nikt nie słuchał wcześniej i może wyniknąć ..... "miało być tak pięknie , a jest jak zawsze" lecz nie musi ,ale wyniknie. :foch:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » wt lut 19, 2008 21:28

Zucha, a ja nie mówłem, że to z du.... strony zaczynasz? Masz kase to kup wszystko aby współgrało. Jak niemasz na raz $ to zacznik od przodu i radia.



Zucha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 15, 2008 01:39
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: Zucha » śr lut 20, 2008 00:56

Mam cale 5 tys na wydanie. Mówicie ze jbl, infiniti to marne firmy i placi sie tylko za marke. Ale sprzety tej filmy maja miliony ludzi na calym swiecie. Troche was nie rozumiem. Gdybym mial caly sprzet jbl to by nie wspolgralo??

I jeszcze wracajac do radia Pioneer P88RS czy poswietlenie tego wyswietlacza jest widoczne w dzien. Bo chyba bialem podswietlenie to trcho marny pomysl :/. Mowicie ze to radio lepsze od deh p85 bt??
Ostatnio zmieniony śr lut 20, 2008 01:08 przez Zucha, łącznie zmieniany 2 razy.



delphiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: delphiak » śr lut 20, 2008 01:16

Zucha pisze:Ale sprzety tej filmy maja miliony ludzi na calym swiecie.
Stare powiedzenie mówi... "Jedzmy gow.no! Miliony much nie mogą się mylić!"
Ostatnio zmieniony śr lut 20, 2008 01:17 przez delphiak, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » śr lut 20, 2008 01:38

Zucha pisze:Gdybym mial caly sprzet jbl to by nie wspolgralo??
Będzie.
delphiak pisze:Stare powiedzenie mówi... "Jedzmy gow.no! Miliony much nie mogą się mylić!"
Hymm stare - nie słyszałem... a pasuje do tej kategorii sprzętu :rotfl: :rotfl: :rotfl:



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » śr lut 20, 2008 12:03

Wiesz ile kosztuje w sklepie zestaw z linku który ci podałem ?

Radio ~3,5k
Wzmak 7,5k
Głośniki przód 4,5k
SUB ~1k
Okablowanie i kondensator 0,5k

= 17.000 zł w STOKU !!

...to teraz prosze cię o zapodanie tych twoich badziewi i wyliczymy ile są warte :rotfl:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » śr lut 20, 2008 14:02

PANOWIE !!!
masa postów a nic nie wnosi - jeśli kolega chce JBLa to poprostu źle trafił z tematem (nie to forum). Jeśli chce mieć sprzęt, który będzie miał ręce i nogi, to podajcie mu wkońcu konkretne klocki, bo narazie jest to tylko bicie piany.
Autorowi tematu polecam lekturę FAQ, bo w przeciwnym wypadku, jesli po raz kolejny będą zadawane podstawowe pytania, to temat zostanie zablokowany do czasu uzupełnienia wiedzy.
TEMATY PODKLEJoNE NIE ZNAJDUJĄ SIĘ TAM TYLKO DLA OZDOBY !

Kolejne posty nie na temat (w tym i autora tematu) będą usuwane
Ostatnio zmieniony śr lut 20, 2008 22:38 przez Łuki, łącznie zmieniany 2 razy.



Zucha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 15, 2008 01:39
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: Zucha » śr lut 20, 2008 21:11

Ok troche już poczytalem. A więc czy moge miec wiecej glosników z przodu?? Jak tak to jak zrobic na nie imejsce w drzwiach?? Po standardowo jest miejsce na jednego glosnika. A i czy dobrze bedzie grac jakbym zrobil tweeter+wysokotonowy i do tegop jeszcze jeden 2 drozny?? w kazdej parze drzwi??



Awatar użytkownika
george_79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: czw lis 01, 2007 02:55
Lokalizacja: Warszawa / Pęsy
Kontakt:

Post autor: george_79 » śr lut 20, 2008 21:14

Zucha pisze:Ok troche już poczytalem. A więc czy moge miec wiecej glosników z przodu?? Jak tak to jak zrobic na nie imejsce w drzwiach?? Po standardowo jest miejsce na jednego glosnika. A i czy dobrze bedzie grac jakbym zrobil tweeter+wysokotonowy i do tegop jeszcze jeden 2 drozny?? w kazdej parze drzwi??
Wazne zeby tweeter byl wysoko - na wysokosci uszu/glowy. Inne moga byc nizej.


[img]http://images.spritmonitor.de/249749_5.png[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=152667][img]http://images43.fotosik.pl/267/042e53b984389f25.png[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=287386]>>Sprzedam elementy Nokia DSP<<[/url]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr lut 20, 2008 23:28

Zucha pisze:Ok troche już poczytalem. A więc czy moge miec wiecej glosników z przodu?? Jak tak to jak zrobic na nie imejsce w drzwiach?? Po standardowo jest miejsce na jednego glosnika. A i czy dobrze bedzie grac jakbym zrobil tweeter+wysokotonowy i do tegop jeszcze jeden 2 drozny?? w kazdej parze drzwi??
Nie ma to sensu w tym budżecie, bo odliczając radio masz na resztę +/- 3500 zł.

Jak dla mnie jak ma to napier(lalala) to trzeba zrobić jakiś poprawny przód, a do tego jakiś mocarz w bagażniku, bo widzę, że w Twoim przypadku nie ma sensu proponować robienia instalki pod "Sound Off"

MOja propozycja konkretna to przód PB 2XL- 499zł
wzmak pod przód U.S. Amps XT- 800.2 - 699zł, ewentualnie tańsza opcja Glow 2075 - 499zł
Wzmak pod suby U.S. Amps XT 1600.2 - 1049zł
2 suby RE Audio SR12D4 - 1358zł

Takie granie będzie jesli chodzi o przód z niezłym wykopem i dynamiką, a dwa suby, które Ci zaproponowałem zrobią KONKRETNĄ robotę w bagażniku.
Mam nawet przeczucie, że może być zbyt głośno :bigok:

Przydałoby się do tego wszystkiego dołożyć porządne kable i kondzia...



Zucha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 15, 2008 01:39
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: Zucha » śr lut 20, 2008 23:46

Ale te suby sa w skrzyniach czy same glosniki??
Posluchajcie teraz mojej propozycji.
Radio:
http://www.allegro.pl/item313262250_pio ... r_pl_.html
Zestaw glosnikowy:
http://sklepcaraudio.pl/produkt/1174564716.html
Wzmchaol dajmy ze kupie ten co podal kolega wyżej. Czy ten wzmacniacz za 1200zł ma aż 2x400watt rms?? Troche tanio jak na taką moc.
Kurcze ale nie wiem jaka skrzynie kupić. Chcialbym coś gotowego już w skrzyni o naprawde dużej mocy i poteznym basie.
A wzmachol pod glośniki musze kupić czy wystarczy pod radio??
Ostatnio zmieniony śr lut 20, 2008 23:56 przez Zucha, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości