subwoofer; jak to rozbudować?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn lut 11, 2008 00:14

Kubuś bo popadniesz w skrajności ,a to nie jest zdrowe :) Pisałem 500< wiadomo można i za 3k ... ale pod co ?

ESK,HSK,PB s6c ... jeden pies , nie polecam ich ... TRZEBA SIĘ POSTARAĆ ABY WYDOBYĆ Z ZESTAWU COKOLWIEK CZYM MOŻNA BYŁOBY SIĘ DELEKTOWAĆ przy tych głośnikach i nie ma się czym podniecać , które sa lepsze. :)


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn lut 11, 2008 01:57

pontos87 pisze:Może nie w temacie, ale ja mam hertz hsk w golfie mk3, drzwi wygłuszone całkiem nieźle (matami APP, bo słyszałem, że dynamaty są strasznie drogie i strasznie przereklamowane), na pierścieniach mdf. I gra ZAJEB....E!! Ci, co piszą, że tweetery wiercą dziury w uszach, słyszeli w życiu jakieś buszmeny i się wielce udzielają na tym forum, albo może iu słyszeli hertze, ale tweetery mieli 2cm od uszu! Wszyscy na tym forum polecają TYLKO I WYŁĄCZNIE PB!! Dla mnie te głośniki są nie najgorsze (jakość/cena), ale też nie rewelacyjne tak jak każdy pisze! Więc nie polecajcie tego szietu (PB) bo jakiś gość z forum dostał je od jakiegoś chinola i sprzedaje dlatego poleca! Dla mnie hertze zawsze będą i były dobre! (nie porównując do moreli, DLS-ów, czy focali)! Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem tym postem, każdy ma swoje zdanie, w końcu demokracja pozdrawiam
KOlego zacznijmy od tego, że HSK to trochę lepszy system od ESK i tu tweeter jest o wiele lepszy, ale kosztuje również więcej.
We wcześniejszych postach mowa była o ESK i niestety tweetery w ESK wiercą dziury w uszach niezależnie od ustawień. Pomijam już fakt braku normalnych zwrotnic do tego zestawu.
HSK to inna liga więc nie porównuj ich do PB za 249zł, bo HSK kosztuje 2 razy tyle co najmniej.

Co do PB to zastanawiam się których systemów słuchałeś :?:



Awatar użytkownika
NPISZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 04, 2007 20:29
Lokalizacja: GDAŃSK

....

Post autor: NPISZ » pn lut 11, 2008 13:34

W dniu dzisiejszym podjechałem do firmy która między innymi zajmuje się Car Audio Trójmieście(zakładałem u nich alarm i zrobili na mnie pozytywne wrażenie więc ich wybrałem), poprosiłem o rade rozbudowy mojego CA.
Oczywiście po dyskusji z przemiłym „fachowcem” zaproponowano mi:
Wzmacniacz 600zł
Okablowanie 180zł
Robocizna 100-150zł
Subwoffer-250-300zł
W sumie koszt ok. 1200-1300zł jest to wydatek który będzie odpowiedni do mojego zestawu co już posiadam oczywiście granica dolna.
Jak on to ujął: „to już nie będzie wzmacniacz za 200-300zł z MediaMarkt czy Saturna… a wzmacniacz wart swojej ceny”.

Oczywiście jest to tylko kosztorys bez szczegółów, ponieważ muszą mi coś poszukać, sprowadzić bo u nich najtańszy wzmacniacz kosztuje 800zł.

Teraz kwestia podjęcia prze ze mnie decyzji, miało być na początku 300zł a jest 1300zł.
W sierpniu będę się żenił najwyżej będę miał tańszy garnitur hehe

Jutro podjadę jeszcze do innego warsztatu popytam co mi zaproponują.

PS. Moje wygłuszenie kosztowało mnie 500zł za komplet 2 drzwi. Po znajomości u mistrza polski w CA w jakiejś kategorii z chyba 2006 lub 2007 roku.

Pozdr Grześ



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » pn lut 11, 2008 18:31

Nic konkretnego nie zaproponowali, no chyba że trzymasz to w tajemnicy i nie zdradzisz marek i modeli :grin:
Moim zdaniem to mozna się w takie coś wpakować... ale jak ktoś pięknie kiedyś z forum zacytował twoje auto - twój cyrk.

ps. dziłalaj i wydawaj póki czas, po sierpniu będzie gorzej i drożej ;)
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2008 20:17 przez arti.sa, łącznie zmieniany 1 raz.



dziulek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:57
Lokalizacja: Janówek I k\Warszawy

Post autor: dziulek » pn lut 11, 2008 20:31

Kubus20 pisze:dziulek napisał/a:
Ma racje. Zakłady CarAudio biorą niezłą sumkę za "profi" wygłuszenie, a i tak jak zrobisz to sam to przynajmniej wiesz że jest jak powinno być Jak by przeznaczyć tą sumę na wzmak to by było nieźle


Zastanawiam się, czy wogóle wiesz co to znaczy Profi głuszenie i ile osoba w porządnym zakładzie CA musi pochłonąć wiedzy, żeby takie głuszenie zrobić.
Ciekawi mnie również czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że oddając auto w ręce specjalistów płacisz NIE za przyklejenie paru kawałków mat, posmarowanie pastą, zrobienie dystansu, zabezpieczenie cięgien, usztywnienie tapicerki itd. TYLKO za to, że Ci panowie wiedzą dokładnie co gdzie i jak mają przykleic, który materiał i w jakiej ilości zastosować, żeby wyciągnąć max z instalowanych w drzwiach głośników.
Śmieszy mnie gadanie w stylu "Ile oni biorą"
1. Wiem ile zakłady CA biorą za wygłuszenie, ponieważ sam niedawno wygłuszałem u siebie i sie tym interesowałem.
2. Wiem za co sie w dzisiejszych czasach płac (w końcu nie tylko dla przyjemności studiuje).
3. Dalej jestem zdania, że do głośników za 300 czy 500 PLN nie trzeba robić wygłuszenia za 3000k PLN.
4. Uważam również, że zamiast powiedzmy 1000 zł wydać na wygłuszenie i 300 na wzmak, lepiej zrobić odwrotnie i to właśnie miałem na myśli jak pisałem tamten post. Sory, że nie wyraziłem się dość jasno :pub:

Ty tu jesteś Forum Master i zapewne wiesz lepiej. Koniec OT. Pozdro.

P.S. Pewnie na wiosne sie do ciebie zgłosze po jakąś skrzynke :grin:
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2008 20:32 przez dziulek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn lut 11, 2008 21:33

dziulek pisze:3. Dalej jestem zdania, że do głośników za 300 czy 500 PLN nie trzeba robić wygłuszenia za 3000k PLN.
I to właśnie miałem na myśli w powyższych postach.
dziulek pisze:Ty tu jesteś Forum Master i zapewne wiesz lepiej. Koniec OT. Pozdro.
Proszę Cię nie wyzywaj mnie od forum masterów.



Awatar użytkownika
NPISZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 04, 2007 20:29
Lokalizacja: GDAŃSK

oferta..

Post autor: NPISZ » pn lut 11, 2008 22:59

arti.sa pisze:Nic konkretnego nie zaproponowali, no chyba że trzymasz to w tajemnicy i nie zdradzisz marek i modeli
- już dostałem ofertę, zobaczcie i oceńcie
Skrzynia basowa
Producent: PHONOCAR
Model: 2929
Informacja o modelu: Thunder


Moc maksymalna: 500W
Moc muzyczna: 230W
Średnica subwoofera: 300 mm
Membrana: PP Double Stratus
Pasmo przenoszenia: 40-200 Hz
Średnica cewki: 50 mm
Czułość: 92 dB
Impedancja: 4 Ohm
Wymiary: 450 x 350 x 320 mm
Drewniana skrzynia
Sugerowana cena detaliczna 499,-
Wzmacniacz
Wzmacniacz 4-kanałowy 650W

Producent: PHONOCAR
Model: PH4800
Informacja o modelu: Wzmacniacz serii 4


Moc maksymalna: (4 Ohm) 120 W x4
Moc muzyczna RMS: (4 Ohm) 60 W x4
Połączenie mostkowe: Watt Rms (4 Ohm) 200x2
Pasmo: 10 Hz-30 kHz
Zniekształcenia harmoniczne: < 0,2%
Odstęp sygnał/szum: >90 dB (ważone)
Czułość: 250 mV-5V/50W max
Impedancja: 2÷8 Ohm
Bass Boost: 0÷9 dB - Zasilanie 14,4V
Aktywna regulowana zwrotnica subwoofera: 40÷250 Hz/40÷250 Hz
Wymiary: szerokość 290 mm - wysokość 56 mm - długość 357 mm
Sugerowana cena detaliczna 849,-

"Nasza cena wraz z okablowaniem i montażem 1300,-"

prawdę pisząc to nie słyszałem o PHONOCAR -znacie?

jak dla mnie skrzynia trochę za duża gabarytowo

proszę o ocenę Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn lut 11, 2008 23:11

Ja kupiłbym :
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 1&pid=1491
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 7&pid=1447

Przynajmniej łatwo potem odsprzedać jak się znudzi ........CA wciąga !



PS: nie mam zamiaru bronić PB (nie mam nic z tej firmy) bo...................wyroby bronią sie same,tym jak grają (za tę kasę)........zobaczcie ile na allegro jest PB .........kilka szt ..........a sprzedano tego setki (może i tysiące (mowa o różnych klockach)) .



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn lut 11, 2008 23:38

Absolutnie się NIE opłaca, ale to jest normalne jeśli nie kupujesz sprzętu używanego :foch: Za te pieniądze można kupić >>Audisona LRx i JL 10w3<< (używki) .


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » wt lut 12, 2008 00:12

- już dostałem ofertę, zobaczcie i oceńcie
I to by był wielki błąd kupić coś takiego - zresztą widzisz co inni piszą.



Awatar użytkownika
NPISZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 04, 2007 20:29
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: NPISZ » wt lut 12, 2008 12:27

Cookiemonster pisze:>>Audisona LRx i JL 10w3<< (używki) .
-używany nie wchodzi w grę.
o PHONOCAR nic dobrego nie wyczytałem, ogólnie mało jest o tych wzmacniaczach bo głośników to jest troszkę ....

A koledzy z jakich wzmacniaczy są , byli zadowoleni?

pozdr. Grzes



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » wt lut 12, 2008 14:31

μ-Dimension, U.S.Amps polecam z tych firm wybrać.



Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » wt lut 12, 2008 22:33

NPISZ pisze:-używany nie wchodzi w grę.
podobnie jak Ty zaczynałem z poziomu 300 -400 zł na wzmak i suba a skonczylo się, na tym,ze za same kable i instalacja więcej mnie wyniosły :helm:
Tak samo się zapierałem,ze nie kupie zadnej używki,szczegolnie ,ze zielony jestem w temacie CA, ale ktos tu z forum polecił mi jakis sprzet uzywany, zapewnił,ze sprzedajacego zna z innego forum i ręczy za niego i się skusiłem...i nie załuję :)
No ale wiadomo,ze reguły co do uzywek nie ma.... :(
Posłuchaj rad starych wyjadaczy a napewno nie bedziesz załował.
pozdr


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
NPISZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 04, 2007 20:29
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: NPISZ » śr lut 13, 2008 13:08

Bossman pisze:No ale wiadomo,ze reguły co do uzywek nie ma....
właśnie z tego powodu już zdecydowałem się na Magnata ( Rx-44 , lub inny model o podobnych parametrach) gdzie zaproponowano mi w innej firmie CA, okablowanie ok 300zł i subwoofer wybiorę jak będę na miejscu u nich.
walczę już z tym prawie tydzień i nadal nie jestem zdecydowany w 100% -taki mój urok

powodzenia i pozdrowienia
Grześ



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości