Efekt ''przyspieszania'' w glosnikach...:/

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt gru 25, 2007 13:25

Stecko nie kumam do końca w jaki sposób sprawdzałeś sygnałówki, ale zrób tak.

Wytargaj z progów obie sygnałówki i podłączaj na początek pojedynczo pod wyjścia: przód, tył i sub z radia. We wzmacniaczu pod prawidłowe wejście.
Sygnałówki puść tak na sztkę środkiem auta.
W ten sposób sprawdzisz wyjścia RCA na samym radiu. A miałem już w jednej instalacji Clariona 668 z uwaloną masą na wyjściu na suba, co objawiało się buczeniem i trzaskami w subie. Po podłączeniu się pod wyjście "Rear" wszystko ucichło. W takim wypadku oddajesz radio do serwisu RTV, a oni powinni "znaleźć" brakującą masę i naprawić to dość szybko. Cała operacja powinna kosztować ok. 20-30zł.

A teraz kolejne pytania do Ciebie, które powiny być zadane na początku:
1. Jakie masz konkretnie sygnałówki :?:
2. Jaki wzmacniacz :?:

Dodatkowo na przyszłość zapomnij o układaniu kabli sygnałowych obok zasilających.
W przodzie dlatego zaczęło Ci siać po podłączeniu suba, bo jeden kabel od drugiego prawdopodobnie łapał zakłucenia.
Możliwa jest również opcja, że całe piski trzaski są spowodowane wzmakiem.

Sprawdź tak jak napisałem na początku i będziemy wykluczać po kolei, radio, złą instalację i wzmacniacz.
Tylko w ten sposób dojdziesz do przyczyny pisków.
Ostatnio zmieniony wt gru 25, 2007 13:26 przez Kubus20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » wt gru 25, 2007 14:01

to po kolei:)

1. wzmacniacz blaupunkt tha 480
2. sub od poczatku podpilalem pod wyjscie rear w radiu poniewaz pod wyjscie na sub wogole nie dziala-cisza nie potrafie ustawic w radiu w instrukcji nic nie znalazlem na ten temat:/
3. sygnalowe to in phase a drugie hmm cos acoustic ...:)
4 ''W przodzie dlatego zaczęło Ci siać po podłączeniu suba, bo jeden kabel od drugiego prawdopodobnie łapał zakłucenia'' tylko ze jeden rca byl puszczony lewym progiem a drugi prawym ...:)

dzieki za info kubus , dzis albo jutro skocze i wypruje rca na zewnatrz i bede patrzyl co sie dzieje:)

pozdr i wesolych:)

[ Dodano: 25 Gru 2007 14:56 ]
Kubus20

jak robiles system na clarion 668 to jak podpinales rca do sterowania sub'em co ustawiales w radiu? poniewaz ja po podpieciu mam cisze... a moze to by bylo rozwiazanie mojego problemu podpiecia pod wyjscie sub...

[ Dodano: 25 Gru 2007 17:57 ]
nie wytrzymalem i poszedlem do auta:)

wiec tak:
usterka usunieta na 90% dlaczego?
po kolei:

wyprulem jeden rca z prawego progu i dalej to samo. wiec wyprulem rca z lewego progu i ... poprawa bardzo duza:) Wiec zasilajacy wraz z lewym glosnikowym zostal w lewym progu a 2x rca i prawy glosnikowy wrzucilem do prawego progu... Teraz po przekreceniu kluczyka slychac swisty przez chwilke a podczas krecenia rozrusznikiem slychac dalej swisty ale gdy auto odpali znikaja praktycznie --- przy mocniejszej ''przygazowce'' slychac ale to naprawde delikatnie przy radiu sciszonym na ''0''... zastanawiam sie gdzie jeszcze moze byc problem... wlasnie znalazlem w domu ze starego radio taki ''dlawik, filtr'' ktory byl umieszczony na przewodach zasilajacych od radia, moze go zamontowac na zasilaniu do wzmacniacza? czy raczej nic to nie pomoze?

dzieki kubus20 za wskazowki zawsze do przodu choc nie jest w 100% idealnie :)
Ostatnio zmieniony wt gru 25, 2007 19:00 przez Stecko, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości