Peiying

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

pioterr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:01
Lokalizacja: biel

Re: Wzmak

Post autor: pioterr » wt cze 12, 2007 23:09

florian pisze:mam zasilacze 30 amperowe wiec każdy z kanałow oddzielnie

koncowki stosowane w popularnych wzmakach sa parowane i laczone w mostki a w monoblokach duzej mocy wystepują kaskady cos jak w tda7294 domowym wzmaku .. dobra duzo by gadac
reasumując wat to jest Volt Amper:-) 2 skladowe na moc
sugerowanie sie bezpiecznikiem jest mylące tranzystor 150v i 15 amperowy bedzie mial prawie ta sama moc co 125v i 25 amper
moc wzmacniacza podawana przez producenta jest dla 1khz nalezalo by zobaczyc charakterystyke moc w stosunku do hz
A podlaczajac go tylko na niskich z podbiciem basu i dobrym glosnikiem nie wyczujesz róznicy
kolejna sprawa by zauwazyc zmiane mocy w odsluchu nalezy podniesc moc 2 razy
wzmak 100wat bedzie gral tak samo jak 150 tyle ze odchodzac od samochodu niskie czestotliwosci beda dalej slyszalne ufff tyle z mojej praktyki


podstawa to dobry Glośnik wzmacniacz ktory go będzie ruszal jest sprawą drugorzedną

zgadzam sie z tobą dlatego wydaje mi się że moc wzmacniacza zależy od natęzenia pobieranego prądu tzn 1A= w przybliżeniu 10w rms wiem że to nie jest profesjonalne ale mniej więcej się zgadza więc jeśli ten wzmak z tematu pobiera conajmniej 40A to jest warty kupienia tylko ciekawe jak długo pogra :P

a mogłbyś powiedzieć jaka jest różnica między 120 rms a 500 rms oczywiście przy odsłuchu w samochodzie wiesz osobiście nie miałem okazji jeszcze posłuchać


??!!!!!

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » śr cze 13, 2007 09:04

florian, pytalem o warunki pomiaru.
Fajnie ze masz zasilacze 30A.
Ale nie piszesz poza zadnych konkretnych informacji.
Interesuje mnie czy:
zasiliłes wzmak napieciem 12 czy moze 14V (zakladam ze ze zródła które gwarantuje wydajność prądową 30A)
obciązyłes wszystkie wyjscia (kanały) i jakimi wartościami,
czy wysterowales na raz wszystkie obciazone kanaly na 100% (moze pokusiles sie przy tej okazji o monitorowanie sygnalu wyj na oscyloskopie - obcinanie wierzchołkow)
wreszcie jak liczyles moc i jakim sygnał dales na wejscie ?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
florian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 26, 2005 22:08
Lokalizacja: józefów
Kontakt:

wzmak

Post autor: florian » śr cze 13, 2007 22:45

wzmak ma 2 kanaly na każym bezpiecznik 30 amper
wiec nie trzeba obciazac 2 kanalów naraz
14 v 4 ohmy w pracy mam rezystory o duzej mocy regulowane do sztucznego obciazania przetwornic w samolotach wiec jak mi ktos przyniesie wzmak do naprawy to nieraz sprawdzamy,naprawiamy
sygnal podawalem od 0,1v o ile pamietam i sprawdzam na wyjsciu sygnal sinusojdy w momecie przesterowania nastepuje zmiana charakterystyki widoczna golym okiem
takie zabawy sa niebezpieczne poniewaz wzmacniacze nie maja zabezpieczenie przed przesterowaniem
A takie pytanie czy 150-500 jest raczej retoryczne

Mysle ze temat tego wmaka jest juz wyczerpany nie kupujcie nie ma tyle wat jest cienki kupcie cos za tysiaka i bedzie spox

smutne jest tylko to ze jak ktos sobie kupi sprzet do samochodu przekraczajacy jego wartosc to mysli ze jest gosc i ze mu gra zajefajnie ups niestety tak nie jest
skonczylem
Jak wam sie cos spali chetnie pomoge powodzenia Obrazek



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw cze 14, 2007 14:18

florian, ja nic nie sugeruję tylko pytam, tak po prostu z ciekawości.
Ale z jednym się nie zgadzam - zabezpieczenie przed przesterowaniem.
Takie coś nie jest stosowanie na szeroką skale.
W zasadzie to znam tylko jednego producenta który to stosuje - NAD.
Dlaczego jest to niebezpieczne. To tylko obcięta sinusoida - w najgorszym razie prostokąt.
Czy to szkodzi ibciązeniu testowemu?
Co innego głosniki ale wtedy słychać nawet małe zniekształcenia (obcinania wierzchołków)
NIe znam środka tego peynga. Dlaczego wystarczy obciązać tylko jeden kanał?
jesli wzmak (oba kanały) zasilane są z jednej przetwornicy to dopiero obcięzenie dwóch kanałow na raz pozwoli na miarodajne wyniki.
A tak to nie wiemy czy przetwornica starczy na jeden kanał czy tez ma odpowiedni zapas zeby zasilac 2.
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości