porada w zakupie zestawu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
marcin3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pt mar 02, 2007 19:55
Lokalizacja: SIEMIANOWICE ŚL.
Kontakt:

porada w zakupie zestawu

Post autor: marcin3 » wt mar 06, 2007 21:38

witam mam takie pytanko bo zamierzam kupic jakis zestaw glosnikow 16,5 odseparowany na przod do drzwi i to samo na tyl do drzwi mysle o kupnie hertz- ow tak w granicach do 380 zl za komplet na pare drzwi oczywiscie bede to wygluszal moze nie calkiem profesjonalnie ale powiedzcie czym najlepiej wygluszyc zeby nie bylo za drogo i co sadzicie o glosnikach w tym przedziale cenowym radio to alpine 9852 wzmacniacza nie bedzie jak i tuby bo nie potrzebuje wystarczy mi dobry dzwiek z drzwi prosze o porade.


sprzedam sprezyny seryjne - tdi 1,9 97r GG 3871925 ok 100 zl

Awatar użytkownika
janek822
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 04:48
Lokalizacja: Śląsk(K-ck)
Kontakt:

Post autor: janek822 » wt mar 06, 2007 21:49

powiem tak, co do głośników i wygłuszenia za tą cene to ok ale bez wzmaka to nie bardzo troche :/ wydasz ponad 400zł a i tak nie zrobisz fajnego efektu dźwiękowego bez wzmaka, radio na wyjściu ma ok 20W a wzmak ci da przynajmniej 50W (tak sie składa że mam do sprzedania). Miałem ta sama sytuacje i gdybym nie kupował wzmaka to szkoda wydawać na przednie głośniki nawet 200zł, za 100zł zagraja ci podobnie jak te za 350(bez wzmacniacza oczywiście).
Poczytaj posty a koledzy napewno ci wytłumaczą reszte



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » wt mar 06, 2007 22:02

marcin3, poszukaj kolego dobrze na forum, na każde z Twoich pytań znajdziesz odpowiedź, nawet na te, że nie ma po co montować głośników "z tyłu" , a pozatym bez wzmacniacza się nie obejdzie



Awatar użytkownika
marcin3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pt mar 02, 2007 19:55
Lokalizacja: SIEMIANOWICE ŚL.
Kontakt:

Post autor: marcin3 » wt mar 06, 2007 22:43

czyli co kupic takie glosniki do drzwi przednich i tylnych i do tego 4 kanalowy wzmacniacz czy do tylnych drzwi nie trzeba bo nie bardzo wiem skrzynki w bagazniku nie chce miec bo nie potrzebuje takiego basu


sprzedam sprezyny seryjne - tdi 1,9 97r GG 3871925 ok 100 zl

sisqod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 08, 2005 16:40
Lokalizacja: Malbork

Post autor: sisqod » wt mar 06, 2007 23:17

a po co Ci głośniki w tylnych drzwiach albo w półce? Lepiej kup dobre na przód, wygłusz przednie drzwi, kup wzmacniacz dla przednich głośników + skrzynię do bagażnika wraz ze wzmakiem (albo wzmak 4 kanałowy - 2 kanały na przód + 2 kanały w mostku na tył - ale lepiej kupić osobny mocniejszy wzmak dla głośnika niskotonowego).

To Ci o wiele lepiej zagra niż 4 głośniki w drzwiach.

P.S. Tu masz komplet na tył - gratis dorzucę grube kable zasilające oraz sygnałowe.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=90721

gg:3585775

.



gruchol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn gru 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Cieszyn/Żory/ Bielsko
Kontakt:

Post autor: gruchol » śr mar 07, 2007 11:28

A jak byś decydwał jednak bez wzmacniacza to polecam Helix Blue 62. Chyba najlepsze głośniki, które zagraja fajnie bez wzmacniacza. Ja jestem zadowolony tylko musza byc wygluszone drzwi... ale Ty akurat chcesz to zrobic :)



Awatar użytkownika
sito
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 08, 2007 00:32
Lokalizacja: Czersk
Kontakt:

Post autor: sito » czw mar 08, 2007 00:54

Ludzie nie wciskajcie takiego kitu na uszy! jesli Kolega mówi ze nie chce wzmaka i kolumny basowej to nie!
i dlaczego 4 glosniki w dżwiach mają źle zagrać!? według mnie jest to dobry pomysl bo dzwiek stanie sie bardziej przestrzęnny w calym samochodzie! (nie kazdy musi miec wielki bas z bagażnika :P) Polecam równiez Helix blue! i to wszystko zagra calkiem przyzwoicie bez wzmaka!



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw mar 08, 2007 02:52

sito pisze:według mnie jest to dobry pomysl bo dzwiek stanie sie bardziej przestrzęnny w calym samochodzie!
Bravo mistrzu... Przestrzenne stereo... Moc. No i nie gadaj o wciskaniu kitu jak się ludziom radzi coś sensownego. To, że Ci się wydaje ze tak jest fajnie to jedno, to że tak jest niepoprawnie i tak się nie robi to drugie. Dlatego ekipa radzi koledze. Też poczytaj FAQ to może nie będziesz takich głupot pisał :panna: ...


Pozdr. :pub: .


:bylo: :bajer:

sisqod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 08, 2005 16:40
Lokalizacja: Malbork

Post autor: sisqod » czw mar 08, 2007 09:21

@sito, a no dlatego, że scena jest z przodu a nie z tyłu! Więc zamiast wydawać x2 pieniądze na cztery drzwi, o niebo lepiej będzie jak wygłuszy tylko przednie drzwi a pieniądze z tylnych głośników dołoży do przednich i kupi lepsze i zasili je wzmacniaczem.
A jak apetyt będzie rósł na bass, to kupi dodatkowo skrzynie.

P.S. Jak podłączy 8 głośników przy seryjnej instalacji radia bez wzmaka, to coś mi się wydaje, że radio będzie troche obciążone i głośno a dynamicznie mu to nie zagra - bez wzmaka oczywiście!

W każdym dobrym zakładzie CA odradzą montowania głośników w tylnych drzwiach a tym bardziej w półce!



Awatar użytkownika
sito
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 08, 2007 00:32
Lokalizacja: Czersk
Kontakt:

Post autor: sito » czw mar 08, 2007 17:41

co do tego zeby nie montowac w pułce to sie zgadzam bo to nie ma sensu...
ale jesli marcin3 chce wozic kogos z tylu i chce zeby tez posluchali sobie muzy to nie odradzajcie mu glosnikow z tylu. a jesli caly zestaw bedzie malo efektywny to przeciez zawsze moze dokupic wzmaka i to podłączyc!



Awatar użytkownika
marcin3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pt mar 02, 2007 19:55
Lokalizacja: SIEMIANOWICE ŚL.
Kontakt:

Post autor: marcin3 » czw mar 08, 2007 20:48

dziekuje wam za wasze opinie caly czas rozwazam wasze porady ale chyba wybiore dobre glosniki przod + wytlumienie drzwi a moze kiedys doloze bas do bagaznika czyli helixy sa w miare dobre? to moze sie na nie zdecyduje a czy tasma dekarska nadaje sie do wytlumienia
bo ma w miare podobne cechy jak myslicie.


sprzedam sprezyny seryjne - tdi 1,9 97r GG 3871925 ok 100 zl

misiek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 24, 2007 20:03
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: misiek01 » czw mar 08, 2007 20:50

sito pisze: ale jesli marcin3 chce wozic kogos z tylu i chce zeby tez posluchali sobie muzy to nie odradzajcie mu glosnikow z tylu.
a co myslisz ze jak beda glosniki tylko z przodu to osoby siedzace z tylu nie bede muzyki slyszec chyba nigdy nie sluchales jak gra taki zestaw ktory ma glosniki w tylnych drzwiach :chytry: sam nie chcailbym byc na miejscu tych pasazerow.....

jak nie masz kasy na caly zestaw zrob sobie pozadnie zestaw przedni a jak bedziesz mial kase to sobie dokupisz jakiegos suba i wzm chociaz ten by sie juz przydal na przod

pozdro.............



Awatar użytkownika
marcin3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pt mar 02, 2007 19:55
Lokalizacja: SIEMIANOWICE ŚL.
Kontakt:

Post autor: marcin3 » czw mar 08, 2007 20:55

ale to mam kupic te helixy blue 62 a pod wzmak beda dobre czy tylko po radio


sprzedam sprezyny seryjne - tdi 1,9 97r GG 3871925 ok 100 zl

sisqod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 08, 2005 16:40
Lokalizacja: Malbork

Post autor: sisqod » czw mar 08, 2007 21:08

nawet pod "najsłabszym" wzmakiem lepiej Ci głośniki zagrają niż na samym radiu (powinno być radio, bo się nie odmienia)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości