ZAKŁÓCENIA ALTERNATORA!!!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pt lut 23, 2007 17:26

ok bede próbował... potem dam znać jak mi poszło :jezor:



kociejsko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lut 10, 2007 16:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kociejsko » ndz mar 04, 2007 13:48

najpierw nalezy sie diagnoza. przyczyny swistu wygladaja nastepujaco

zakladam, że samo radyjko na glosnikach nie świszcze

przyczyny :

1) swist od zasilania wzmacniacza
2) swist pojawia sie na wejściu wzmacniacza bo sygnal w czinczach juz jest zaswistany

a) przewody chinch zbierają podrodze zakłócenia bo przechodzą kolo jakiejs pompki np.
b) radio zapodaje swistaki w przewody czinczowe
- radio nie ma masy na czinczach
(pomocna bedzie diagnoza radia grajacego na glosnikach podpietych do niego )

Ustalmy jedno ... Jak na wyjsciu wzmacniacza sygnal wychodzi na kable glosnikowe bez swistaków to na pewno swist juz nigdzie po drodze sie nie nałoży. czyli kable glosnikowe mogla lezec gdzie chcą.

w celu diagnozy czy mamy do czynienia z punktem 1, czy z punktem 2 robimy tak.

Zakladam ze cala instalacja jest podlaczona

test nr 1

1. ide do bagaźnika i odpinam czincze od wzmaczniacza
2. odpinam radio od kostki iso
3. zwieram styk REMOTE na wzmacniaczu ze stykiem +BAT w celu zaloczenia wzmacniacza
4. zapalam samochód cisne pedal gazu i slucham czy jakis swist sie pojawia czy nie...

powinien byc w glosnikach ewentualnie bardzo cichutki szum jak ucho sie przylozy do glosnika którym jest zasilany przez wzmacniacz.

jezeli nie ma swistów to instalacja Wzmacniacza jest OK. Mozna na wejscie wzmaka zapodac jakis nawet kawałek z mp3 playera po przez kabelek jack-chinch i sprawdzic jak gra to ladnie.

test nr 2

Dalej prowadzimy diagnoze po przez sprawdzenie czy kable chich sa odpowiedno ulozone.
w tym celu
1. kabel cinch powinien byc od strony wzmaka podłączony a z drugiej strony zewnetrzne pierscienie wtyczek powinny byc przywarte gdzies z przodu do masy
( ale nie do masy radia gdyz radio mamy odpiete ) styk remote dalej zwarty do +bat.

jak dalej nie swiszcze to instalacja wzmaka + kabel chinch jest ok.

test nr 3

1. rozwieramy styki remote i +bat na wzmacniaczu ( do remote ma byc tylko kabelek sterujacy z radia )
2. podpinamy radyjko do kostki i czincze do radyjka.
3. odpalamy swiszczace audio
4. sprawdzamy czy natezenie swistu zwieksza sie wraz z podglaszaniem dzwieku na radiu czy tez swist ma stale jednolite natezenie i nie zalezy od poziomu glosnosci np wiadomosci w RMF FM :)

i jak tu wyżej napisal kolega to sprobowac kabelkiem zewrzec mase radyjka z zewnetrznymi pierscieniami obydwu czinczy... ( jak to pomoze to masa w radyjku sie odlutowala )

a jak nie pomoze to juz nic mi nie przychodzi do glowy co moze byc przyczyną w takim przypadku jak radyjko samo sobie dobrze gra a wzmacniak swista...

napisz ktore punkty jak sie zachowują to cos poradzimy



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » ndz mar 04, 2007 17:52

kociejsko test nr 1 nie wykazał świstów. Natomiast gdy zrobiłem test nr 2, to po podłączeniu masy z zapalniczki do masy w czinczach świst był jeszcze głośniejszy. Kabel sygnałowy jest źle poprowadzony?? czy może jeszcze w czymś innym tkwi problem??



kociejsko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lut 10, 2007 16:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kociejsko » ndz mar 04, 2007 19:23

czy świstanie jest zależne od obrotów silnika ? czy tez nie ?


a lekarstwo powinno podzialac takie ze od strony wzmacniacza na wejściu równolegle dla kazdej czinczy rezystor 1 kom co zmniejszy rezystancje wejsciowa wzmacniacza.
Najlepiej jakby to byla czincza taka któej wtyk da sie rozebrać i w srodku we wtyku dac ten rezystor... powinien on byc podlaczony pomiedzy srodkowy bolec czinczy a obrączke zewnetrzną.
Nie wiem czy calkowicie sie jęki wyeliminują ale na pewno uciszą sie do 10% tych co są teraz...


aha i sprawdz czy czincze mają obydwie przejscie masowe i sygnalowe z przodu na tył..
oraz czy pomiedzy sygnalem lewym i prawym nie ma zwarcia i czy nie ma zwarcia zaden sygnal do obrączek masowych.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pn mar 05, 2007 09:17

im wiecej gazu tym świst głośniejszy jest. może kabel trzeba inną drogą puścić skoro przy odłączonych od wzmaka czinczach nie słychać gwizdu??... hmm nie ma innego rozwiązania niż to lutowanie rezystorów? mam kable dietz waschington i wolałbym w nich nic nie lutowac :P pomierzyłem miernikiem ten kabel i nie ma na nim żadnych zwarć...

[ Dodano: Pią Mar 09, 2007 16:27 ]
brakuje mi pomysłów a świst dalej mnie wkurza :/ pomóżcie!!



Dejw323f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 13:30

ZAKŁÓCENIA ALTERNATORA!!!

Post autor: Dejw323f » wt kwie 19, 2011 13:37

Chciałbym odświeżyć temat bo mam ten sam problem. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Mam nadzieję, że volkswagenowicze mi pomogą:D
Otóż przeprowadziłem test nr 1 podany wyżej i pisków nie było. Jak przeprowadziłem test nr 2 zwarłem mase z karoserii do zewnętrznej części chinch to pisk był. Co może byc tego przyczyną?? Kable sygnałowe lecą innym progiem niż zasilające, ale przy jakiejś innej wiązce. Masa radia do karoserii i wzmacniacza też. Plus radia z kostki a wzmacniacza z akumulatora.



zboro33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lis 04, 2010 15:02

ZAKŁÓCENIA ALTERNATORA!!!

Post autor: zboro33 » sob kwie 30, 2011 02:37

W moim przypadku wzmak kupiony na allegro okazal sie uszkodzony. Poprostu podlaczylem wzmak kumpla i przestalo piszczec. A cudowalem z kablami, filtrami anty zakluceniowymi, masami radia i wzmaka... chyba ze wszystkim;]pzdr



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

ZAKŁÓCENIA ALTERNATORA!!!

Post autor: k0nr4d » sob kwie 30, 2011 13:25

Dejw323f, jakie masz kable sygnałowe?


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

zboro33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lis 04, 2010 15:02

ZAKŁÓCENIA ALTERNATORA!!!

Post autor: zboro33 » sob kwie 30, 2011 18:30

ja mialem najpierw jakies krzaki a teraz kupilem dosc dobre, ekranowane za ponad stowke i nie bylo kompletnie zadnej zmiany... dlatego radze najpierw sprawdzic wzmak przed wymiana i kupnem nowych kabli.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości