MK3 i głośniki ...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

rhino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:34
Lokalizacja: Kraków

MK3 i głośniki ...

Post autor: rhino » śr lut 21, 2007 18:16

witam,

chciałbym w oparciu o fabryczne radio Gamma (Philips 4x20W ) zrobić jakiś sensowny zestaw ... (wiem że śmieszne :) ale po utracie 3 radyjek , tylnej szyby i półki z głośnikami nie chcę już sponsorować komuś car audio ! ;) ) . Myślę o "wyciągnięciu" z radia CD IN wyprowadzeniu na zewnątrz stereo jacka i ewentualnym podłączaniu MP3 albo CD Playera przenośnego - czy to wyjdzie ? I najważniejsze pytanie - głośniki ! Oczywiście w standardowej zabudowie (drzwi ) jakie sensowne można tam włożyć ? I czy ewentualnie do tego radia można podłączyć wzmacniacz ? Za wszystkie (p)odpowiedzi dziękuję ! budżet 1000-1200 max

pozdrawiam
marcin



misiek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 24, 2007 20:03
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: misiek01 » śr lut 21, 2007 19:20

to co ty chcesz wydac tyle kasy na glosniki tylko, za taka kase to juz kupisz radyjko calkiem fajne, glosniczki i moze jakis sub... i dla normanlego zjadacza chleba wystarczy nie ma co budowac nowego systemu w oparciu o stare radio



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lut 21, 2007 19:23

Co do zrobienia AUXa i INa to radzę podjechać do jakiegoś zakładu CA ,bo dla nich to "normalka" i nie powinno cię to kosztować więcej jak 100-150zł (u mnie w firmie Skalik koleś bierze 50zł za AUXa z orginalnego radia ,czyli liczę ,że za INa podobnie-ale trzeba się dowiedzieć ,jak tam u ciebie biorą).

Co do reszty to musisz się okreslić na co ma iść ta kasa tzn. za 1200 chcesz tylko głośniki w drzwi i instalkę ,czy też głosniki ,suba i wzmacniacz ?Napisz konkretnie co chcesz mieć w aucie i odlicz zaraz te ok200zł na przeróbkę radia(czy warto to już twój problem) i ok.150zł na "zrobienie" drzwi.



rhino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rhino » śr lut 21, 2007 19:36

:)
nie chcę mieć fajnego radia , nie chcę go wyciągać ! Mam cichą nadzieję że na bazie fabrycznego (już raczej nie atrakcyjnego dla złodzieja ! ) uda się coś fajnego wydumać ! :)
Więc przód drzwi jakieś niskotonowe i tweetery podszybie dobre , tylne dzwi i tweetery tył - średniej klasy (kasy :) ) no i moze uda się podłączyć wzmacniacz ? Moc nie jest istotna - bardziej jakość ! Co do sub to hmmm... ale gdzie go schować ? Całość musi wyglądać na fabryczny zestaw ! Co Wy na to ? Da się coś wymyślić ? 200 PLN za AUX-a i IN-a do radia odliczam i mam do wydania powiedzmy 1000."Zrobienie" drzwi odliczyłem ...


pozdrawiam
marcin



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lut 21, 2007 20:40

Do tych tylnych drzwi(głośniki) nie jestem przekonany ale jesli chcesz kup jakieś współosiówki np.Phonocara za 100zł i możesz je tylko "puszczać " jak będziesz woził pasażerów z tyłu ,a jak jedziesz sam to FADEREM je ściszysz i bedzie OK. Teraz zostaje 800zł na wzmak i głosniki przednie to całkiem fajny budżet ,bo 100zł odliczyłem na kabelki do wzmacniacza. Napisz jakiej muzy słuchasz najczęsciej,bo można wtedy dobrać głośniki "pod muzę" i czy wzmacniacz może być w "używce" ,bo glosniki polecam nówki (możesz kupić używane ale najlepiej wtedy posłuchać ich przed zakupem,bo to różnie bywa).



rhino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rhino » śr lut 21, 2007 20:53

jeśli chodzi o tył to jest dla pasażerów - a oni są na chwilę ! ;) :) fajnie że jesteś tego samego zdania ! Co do muzy to ... cholera !!! Brak ulubionego gatunku ... zależy od humoru ! Czasem słucham poważnej (poważnie !!!) , czasem "Yeloo" , " Pink Floyd'ów" , "Dire ..." hmmm... nie da się wymienić :( Raczej tak się nie da wybrać dla mnie wzmacniacza :( !
Ważne dla mnie jest : z...sta akustyka "front" (stereo) , tył ma "brzęczeć" czasem ! No i warunek (;) ) wszystko ma wyglądać na "bida standard" ! Mam nadzieję że upchnę gdzieś "głębiej" wzmacniacz ?

pozdrawiam
marcin



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lut 21, 2007 21:28

Jako ,że mam lekkie "skrzywienie " do starych wzmaków SONY ,to polecam właśnie takie klocki (no i ta cena ! - napisz gosciowi ile chce ~ max 250zł i kup coś takiego http://allegro.pl/item167940783_xm_6020 ... zincz.html lub z tej serii XM 4525,4045(4 kanały) itd.-tylko nie XPLOD .Jeśli ci się uda tego 6020(też mam takiego)to na na glosniki pozostanie ładna kasa,a ten XM zapewni ci ładny wykop i detaliczne brzmienie ,bez ostrości góry pasma -zadzwoń do goscia ile chce i kupuj jeśli cena bedzie ok.200zł - max 250zł ale znajac realia zmieścisz się w 200zł. Potem się zobaczy co do głosników.

Napisz też PW do Kubus20 (mod) ,bo ma 3040F (4 kanały ale to tylko duuuży + dla niego) i może sprzeda . Tu masz fotki http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 95a256b038
Ostatnio zmieniony śr lut 21, 2007 22:17 przez powalla, łącznie zmieniany 1 raz.



rhino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rhino » śr lut 21, 2007 21:49

rozumiem że polecany przez Ciebie wzmacniacz jest 2 kanałowy czyli tył dla plebsu (;) ) puszczę bezpośrednio z radia ? A głośniczki (nowe !) co polecisz ? No i jeszcze jedno : gdzie wzmacniacz można wpakować ? Pod fotel ? Duże to trochę :(

ps myślisz ze te moje założenia (gamma3) są realne ?

marcin



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lut 21, 2007 22:15

Proponuję cos takiego http://allegro.pl/item165484052_helix_h ... lka_0.html lub Phase CFS(nie moge znaleźć linku~549zł ) lub http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 6&pid=1158 (ostatni komplet -zobacz obniżkę z 850zł !) . Co do tyłu to oczywiscie pod radio,a wzmak 4 kanały przyda sie "potem" tzn. ,jak zapragniesz suba .Możesz zamontować wzmacniacz pod fotelem ,nie wiem jak w III ale w II jest dużo miejsca pod fotelem(mniej kabli wyjdzie-czytaj taniej). Te głośniki to tak na szybko Ci znalazłem ale możesz poczekać może ktoś inny coś zaproponuje(czasami fajne okazje można złapać na początku roku -wyprzedaż starszych modeli).



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr lut 21, 2007 22:19

Poradzę Ci rhino coś innego.

A mianowicie kupno takiego radi, które gra zajebiście, a wygląda oldschoolowo i nie rzuca się wcale w oczy. Jedyna jego wada, a dla wielu zaleta to to, że nie ma MP3.

Proponuję Ci Alpine 7903, lub 7915. Świetna jakość dźwięku w granicach 300zł a radyjko wygląda prawie jak fabryczne(żaden złodziej się nie połasi)

Do tego porządny przód, dystanse i wygłuszenie drzwi + wzmak na przodzik i będziesz super zadowolony.

Uważam, ze do takiej muzyki jakiej słuchasz porządny zestaw przedni jest niezbędny.

Jeżeli pasuje Ci mój tok myślenia to mogę zacząć proponować rozsądne klocki, a jeśli nie to nie ma sensu pisać dalej.



rhino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rhino » śr lut 21, 2007 22:36

zadałeś mi klina :( ! Cholera naprawdę boję się żeby go (radio) znów nie z...lili ! Wierz mi mam dość :( trzy radia poszły :( - nie chodzi mi o kasę ale mam dosć złodziejstwa i dlatego kombinuję ! Śliczna ta Alpinka ;) ! OK ! Załóżmy ze jest ! (k... 5 dni temu gammę kupiłem , mam już betę ... chyba audio-szrot otworzę ... ;) ! ) ...
... a regulację podświetlenia ta Alpinka ma ?

pozdro
marcin



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » śr lut 21, 2007 23:03

rhino, poczytaj FAQ car audio, a dowiesz sie jak i gdzie montuj e sie glosniki, a co do radia , to mozna je upchnąc np w schowku a miejsce po rradiu zasłonić, czy walnąc tam jakies stare niepodłaczone



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 61 gości