Wygłuszenie MK4 by Scuzzy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Wygłuszenie MK4 by Scuzzy

Post autor: scuzzy » ndz lut 11, 2007 21:55

Tak jak juz wczesniej wspominalem przymierzalem sie do wygluszenia przednich drzwi. Po zebraniu wszelkich niezbednych wskazówek od kolegów z forum zabrałem sie do roboty i chcialem zaprezentować swoją pracę :grin: Od rana w piatek do soboty w nocy trwaly prace nad samochodem. W koncu skonczylem i tak jak obiecywalem pochwale sie moimi wypocinami :lol:

1. Na poczatku bylo rozkrecanie, odtluszczanie benzyna ekstrakcyjna, potem nalozylem blachogum, po wyschnieciu paste gluszaca. Polecam przeprowadzac takie czynnosci w jakiejs masce albo czyms podobnym, bo ja tego nie zrobilem i potem mialem lekkie zatrucie bo siedzialem czaly czas w zamknietym garazu :cry:
Obrazek

2. Nastepnego dnia po wyschnieciu pasty nakladalem tasme darakska.
Obrazek

3. Po nalozeniu tasmy trzeba bylo spowrotem przykrecic blache wewnetrzna z zaimpregnowanymi wczesniej bejca lakiernicza panelami mdf.
Obrazek

4. Potem tasma dekarska na blache wewnetrzna. Nalozylem 2 warstwy tasmy dla pewnosci. Dystans jest porzadnie przykrecony, uszczelniony i usztywniony tasma.
Obrazek

5. Kolejny etap to montowanie glosnikow, zwrotnic i okablowania oraz obklejanie gabka ciegien od zamka zeby nie obijaly sie o blache.
Obrazek

Tu jeszcze pare fot...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec na krawedziach boczkow przykeilem samoprzylepna gabke zeby boczki nie trzeszczaly przy kontakcie z blacha i poskrecalem wszytko do kupy... Wrazenia sa swietne, wszystko gra duzo lepiej, slychac teraz gleboki bas a nie pykanie papierowe :P Jesli ktos sie zastanawia nad wygluszeniem drzwi to powiem tylko ze nie ma nad czym sie zastanawiac :okej:

PS: Podziekowania dla Wujka Cześka za pożyczenie aparatu :pub:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lut 11, 2007 22:01

fajnie ale nie za malo dales na linki przewody tasmy?nie brzeczą ci te zeczy?aha ja bym dal jeszcze tasme na laczenie tej srebrnej durzej oslony z drzwiami.nie bedzie tam przedmuchow?

[ Dodano: Nie Lut 11, 2007 21:02 ]
sory niedoczytalem o linkach ze dales gapke



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » ndz lut 11, 2007 22:10

przewody są okrecone taśmą wlochatą i nic nie puka, nie stuka i nie brzeczy. Linki maja same w sobie gumową osłonę. Rygle też nie brzęczą, od środka jeszcze boczek jest powyklejany miejscami gąbką taką specialną która wody nie chłonie :)... Jedyce co bede musiał poproawić to brzeczące klamki przy "wyższych obrotach"... przedmuchów nie bedzie bo jest tam taka zdrowa uszczelka i raczej nie ma prawa stamtąd dmuchać :)
Ostatnio zmieniony ndz lut 11, 2007 22:11 przez scuzzy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » ndz lut 11, 2007 22:10

bardzo ładnie ci to wyszło została ci taśma chcesz odsprzedać reszte ??



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » ndz lut 11, 2007 22:14

Gobo90 pisze:bardzo ładnie ci to wyszło została ci taśma chcesz odsprzedać reszte ??
Zużyłem prawie 2 rolki 10m x 15cm... Została mi jeszcze jedna taka. W sumie to mógłbym ją odsprzedać:)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lut 11, 2007 22:22

wszystko ok ale ja bym przykleil ciegna folia i oblepil laczenie blachy z ta srebrna oslana.i niepowinno zadnego kabelka widac golym okiem wszystko poklejone pochowane zwlaszcza od zwrotnicy(moze sie zemscic brzeczeniem za kilka dni) ,ale to moje skromne zdanie.pozdro



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pn lut 12, 2007 03:48

piotr2 pisze:wszystko ok ale ja bym przykleil ciegna folia i oblepil laczenie blachy z ta srebrna oslana.i niepowinno zadnego kabelka widac golym okiem wszystko poklejone pochowane zwlaszcza od zwrotnicy(moze sie zemscic brzeczeniem za kilka dni) ,ale to moje skromne zdanie.pozdro
cięgna są osłonięte tam gdzie trzeba i nic póki co nie trzeszczy. Jak zacznie to się poprawi ;) Nie obklejalem łączenia blachy z drzwiami ponieważ jest tak porządny kawał gumy i jest raczej wszystko szczelne, a po za tym jesli tam bym powyklejał taśmą to miałbym duże problemy z założeniem boczka. A jeśli chodzi o te wszystkie kable to poprzyklejane są kawałkami taśmy do drzwi ale tego już nie sfotografowałem. Dzieki za wskazówki



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » pn lut 12, 2007 20:07

nie trzeba uszczelnia styku miedzy ta blacha a drzwiami gdyz masz tam piotrze bardzo gruba uszczelke ktora przyciskasz pprzykrecajac ja do drzwi
wszystko ladnie ale ja bym nie naklejal na blachodum tasmy dekarskiej, zobaczysz w czasie upalow o czym mowie, bedzie sie odlepiac :/

nie kumam czemu wygluszacie drzwi ta tasma dekarska, ja jak tym wygluszylem, to pozniej rwalem i co innego kleilem, rozumiem ze fajnie sie rozklada gdyz jest miekkie, kiedys jak rozmawialem z Maciejem Zurawskim mistrzem europy to wyjasnil mi ze w wygluszeniu chodzi o nadanie sztywnosci blachy, a ta mata jej niestety nie nadaja
on np swojego matiza ma wygluszonego calego matami uwaga APP twardymi
ja nimi wygluszylem drzwi, boczki, podloge i bagaznik, waza bo musza, nadaja super twardosc a przy uzyciu opalarki uklada sie tak samo jak tasma dekarska, pozdrawiam

p.s.
jakiej grubosci masz te panele mdf?
u mnie 67mm :D



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn lut 12, 2007 22:46

UcHO, ja znam kilka osob co ta mata ma porobione i nienarzekaja,ja tez mam tym i jak narazie jest ok



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » wt lut 13, 2007 15:26

UcHO siedziałem sporo czasu na forum i czytałem co ludzie piszą na temat twardych APP jak również i taśmy. Każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników. Oprócz tego że czytałem to i owo, mam też znajomych którzy lepili drzwi twardymi APP i prognozy przewidywane przez ludzi na forum sie sprawdzały, maty odpadały i sie kruszyły i to nie tylko w zimie. Nie słyszałem jeszcze żeby komuś taśma dekarska odpadła... Blache posmarowałem najpierw tą pastą, która po wyschnięciu robi sie bardzo twarda, warstwa miała około 3mm, na to nałożyłem 2 warstwy taśmy. sztywość jaką uzyskałem jest dla mnie wystarczająca i sądze że bardzo różniła by się od tej którą bym uzyskał stosując same maty w jednej warstwie. nie mam zamiaru startować w zawodach i sposób w jaki wygłuszyłem drzwi jest dla mnie zadowalający



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » wt lut 13, 2007 20:40

pamietajmy wszyscy ze jezeli chodzi o twarde APP to nie kazdy umie je polozyc, bo wiadomo ze jak zaslania nia otwor montazowy bez dania blachy to musi peknac, nie ma bata...
co do odklejania, u siebie mam juz x czasu i jest wszystko ok, znajomi maja jest wszystko ok, po prostu z tymi matami jest tak ze trzeba sie przylozyc aby to wszystko dobrze wyszlo, bo nie chodzi tu jedynie o jej naklejenie

ja nie mowie ze tasma jest nic nie warta, po prostu nie spelnila ona moich oczekiwan, nie nadala sztywnosci platom blachy i juz :) bo sama w sobie jest za miekka



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » wt lut 13, 2007 21:42

hmm ja tylko czytałem opinie na temat tych mat, rozmawiałem z znajomymi amatorami ;)rozmawiałem nawet z kolesiem który startował w soundoff, powiedział że za nic w świecie app na nierówne powierzchnie i że można go lepić tylko na płaskie odcinki blachy, albo dynamat, albo tasma z pastą ale wiadomo że najlepsze są maty danamata :)... Ty kesteś zadowolony ze swojego wygłuszenia, ja na razie też i mam nadzieję że nic mi nie odpadnie i zawsze bede zadowolony :) co do sztywności to po nałożeniu warstwy pasty, i 2 warstw taśmy naprawde blacha ani drgnie :D



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » śr lut 14, 2007 14:04

wiesz, moge Ci pokazac dwa auta mistrzow europy co maja wygluszone cale auta twarda app, macieja zurawskiego (jego matiz) oraz pawla chrzesta (xantia) z nimi rozmawialem i powiedzieli ze jest ok, ale trzeba umiec to polozyc...
a pokaz mi gdzie w drzwiach w golfie nie jest rowno :D wszedzie jest idealna powierzchnia, chodzi tylko o to zeby tymi matami nie zakrywac otworow montazowych gdyz wtedy pekaja, bo niby jak ma Ci peknac mata dobrze przyklejona na placie blachy drzwi ;)

dynamat to inna bajka, wiec nie mieszajmy jej do tego
za dwoje drzwi zaplacilbys tyle co za cale auto app czy tasma dekarska



Awatar użytkownika
stomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:28
Lokalizacja: z tad

Post autor: stomi » śr lut 14, 2007 17:34

siema, moglbys mi podpowiedziec jak sciagnales ta srebrna blache w drzwiach? bo mam tu taka bore uparta ze ni cholery nie moge tej jej sciagnac...


Audi A4 TDI 130KM , Audi A8 3.7, Audi A4 1.8T
Żadnego VW w rodzinie, jedynie pochodne ;)...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości