Jakie głośniki do mk3 w cenie do 100zł

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sty 04, 2007 23:03

10cm



Awatar użytkownika
Witoos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: śr cze 07, 2006 17:08
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Witoos » czw sty 04, 2007 23:27

Chyba juz wiem o co w tym wszystkim biega. Te glośniki w drzwi montuje sie z tyłu w drzwiach a te małe pod szybe przednia?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=79550]MÓJ MK3 Zapraszam[/url]
[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=72ec560f30f9f85f][img]http://images39.fotosik.pl/40/72ec560f30f9f85fm.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » czw lut 01, 2007 19:34

podłącze się pod temat moze ktoś mi pomoże... wiem wiem że to tak sobie gra ale nie chce wydawać kupy kasy na nagłośnienie. Wybór padł na phonocar z allegro co wyżej tu proponowaliście, pytanie tylko
1) jest kilka zestawów na allegro z tweeterami i zwrotnicami który polecacie? chodzi o rodzaj tweeterów
2) czy te głośniki potrzebują wzmacniacz do radia?
3) czy montaż jest trudny? hmm... nigdy tego nie robiłem - jak się sciąga maskownice w podszybiu tak poprostu z góry?

Przepraszam jesli kogoś napad śmiechu dopadł po moim poście ale jestem całkowity lamer w tej kwesti.. :grin: pozdro



Awatar użytkownika
AdamsFCB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 17:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: AdamsFCB » pt lut 02, 2007 09:00

marnon pisze:2) czy te głośniki potrzebują wzmacniacz do radia?
3) czy montaż jest trudny? hmm... nigdy tego nie robiłem - jak się sciąga maskownice w podszybiu tak poprostu z góry?
Wzmacniacza Phonocary nie potrzebują, ale zawsze lepiej by to zagrało ze wzmakiem-normalka ;)

Opis ściągania maskownic już gdzieś jest na tym forum;) Poszukaj:)

Co do pytania 1. również chciałbym wiedzieć, czym te wszystkie tweetery się różnią...



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » pt lut 02, 2007 11:42

a czy warto brać pod uwagę myśląc nad phonocar głośniki magnata?



Awatar użytkownika
undertow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob lip 22, 2006 15:47
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: undertow » pt lut 02, 2007 11:44

Witoos pisze:Chyba juz wiem o co w tym wszystkim biega. Te glośniki w drzwi montuje sie z tyłu w drzwiach a te małe pod szybe przednia?
Panie.. ja tam się nie znam ale ten zestaw Phoncarów, który nam tu wrzuciłeś należałoby zamontować w całości na przód - tzn: tweteery najlepiej na słupkach - woofery 16,5cm wpakuj do drzwi PRZEDNICH a nie jak piszesz do tylnych..

Osobiście wrzuciłem zestaw "amator" z wykorzystaniem miejsc fabrycznych czyli podszybie i tylne drzwi bo w przednich mam tylko kieszeń i nie obyło by się bez cięcia ale użyłem głośników dwudrożnych.. bo wrzucenie 4 głośników dwudrożnych w całości na przód było by już totalnie bezsensu..

a taki rozkład jest w miarę zgodny, a już zdecydowanie lepszy od dziur w tylnej półce (porównane i sprawdzone!):

http://www.suzuki.cybercomm.nl/sound.html

mój zestaw:

podszybie 10cm - Alpine - RMS 25W/max 180W, 4 Ohm, pasmo przenoszenia 100Hz-20,000Hz
boki w drzwiach 16,5cm - Clarion - RMS 40W/max 200W, 4 Ohm, pasmo przenoszenia 28 - 30,000Hz

na Clariony, które są w tylnych drzwiach dałem trochę więcej ognia ale tylko tyle aby nie miały przewagi i nie huczało od tyłu - efekt jest taki że Alpiny dają "szczegóły" (tyle ile moga i potrafią :grin: ) - pasma wysokie i średnie, a tył bije ładnym basem. Zestaw amator ale zdecydowanie fajniej toto chodzi od trzęsącej się, pociętej elipsopodobnie tylnej półki.

ps. poczytaj w FaQ! tam są odpowiedzi na wiele nurtujących pytań

pzdr!


be quick or be dead..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 41 gości