gdzie wpiac radio zeby wylaczalo sie z kluczyka [mkII]

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kroko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 11, 2005 01:35
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

gdzie wpiac radio zeby wylaczalo sie z kluczyka [mkII]

Post autor: kroko » sob sty 22, 2005 04:56

mam pytanko odnosnie kabelka od zasilania radyjka. da sie gdzies wpiac zeby radyjko gralo tez po wylaczeniu silnika a jak wyjme kluczyk zeby sobie gaslo????? :) bo juz kombinowalem i znalazlem tylko kabelek ktory gasi radyjko razem z silnikiem.


grzeczne dziewczynki ida do nieba a niegrzeczne tam gdzie chca;)

Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: Petergo » sob sty 22, 2005 11:56

Musiał być przerobić stacyjkę ( co jest raczej bezsensowne ) by mieć w niej jeszcze jeden styk. nie spotkałem się z takową do VW. Osobiście nie widzę sensu tak kombinować ale rzecz gustu :pub:



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » sob sty 22, 2005 13:00

ja mam wlasnie tak w swoim golfie, stacyjka nie jest przerabiana, nie wiem jak to jest zrobione bo nie podlanczalem radia sam, dodam tylko ze radio mam VW



Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: Petergo » sob sty 22, 2005 17:22

okulik pisze:ja mam wlasnie tak w swoim golfie, stacyjka nie jest przerabiana, nie wiem jak to jest zrobione bo nie podlanczalem radia sam, dodam tylko ze radio mam VW
a ile masz pozycji na stacyjce ???



Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » sob sty 22, 2005 17:35

pozycje jak pozycje, ale kostka ze stykami przy stacyjce jest inna zarówno w MK2 jak i MK3. W MK3 jest pozycja taka, że radio odpala jeszcze przed właczeniem zapłonu jak również po odpaleniu fury, a radio gaśnie jak wyzerujesz stacyjkę. Nowa kostka kosztuje chyba z 70-80zł, do tego robocizna... Można ją spokojnie zamontować do MK2, ale czy to ma sens? Lepiej niech gra non stop wg mnie.
Pozdrawiam!


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: Petergo » sob sty 22, 2005 21:41

Może nieprecyzyjnie się wysłowiłem "stacyjka" nie miałem na myśli mechanizm zamkowy tylko ów kostkę podłączeniową.
Ale mając do dyspozycji trzy położenia zero----zapłon---rozruch
trudno było by podłaczyć radio by działało bez zapłonu.
wymieniając tą kostkę możemy uzyskać pozycję między zerem a zapłonem, gdzie pojawia sie napięcie którym możemy zasilić np. radio.
czyli tak czy siak musi się pojawić pozycja zasilania bez zapłonu a w fabrycznych takich stecyjkach jest możliwość wyciągnięcia kluczyka w dwóch pozycjach. Ale sie nagadałem czy oby prawdę piszę :pub:



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » sob sty 22, 2005 21:50

okulik pisze:ja mam wlasnie tak w swoim golfie, stacyjka nie jest przerabiana, nie wiem jak to jest zrobione bo nie podlanczalem radia sam, dodam tylko ze radio mam VW
u mnie też tak jest...mam oryginalna instalacje od radia, nic nie rpzerabiane i dziaa radio zawsze...


Obrazek

Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: Petergo » sob sty 22, 2005 22:01

okulik pisze:ja mam wlasnie tak w swoim golfie, stacyjka nie jest przerabiana, nie wiem jak to jest zrobione bo nie podlanczalem radia sam, dodam tylko ze radio mam VW
Pewnikiem hamerykan wersion :pub:



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » śr mar 16, 2005 23:55

to ja wam teraz powiem jak było umnie,jak kupilem golfa to mial radyjko BETA i dzialalo bez wzgledy na to czy wylaczylem zaplon wogule na nic niereagowalo chybaz e wylaczylem je sam,pozniej grundiga wpasowalem sobie i było tak samo,teraz zawinolem kuzynowi z pasiora takie lepsze radyjko tez BETA i podłaczylem normalnie na oryginalne gostki te co sa w golfie nic nie zmienialem i wylaczam zapłon i radio gasnie znaczy,hm nie tak jak wylacze sam zaplon to nie,dopiero jak przekrece kluczyk do samego konca do pozycji zeby go wyjac to ono gasnie,bo moge sobie wsadzic kluczyk lekko przekrecic i radio sie wlacza bez wlaczania zaplonu,chyba ze jest wylaczone pokretelkiem to juz niezapradzi ,wtedy musze wlaczyc je recznie,aha no i jak kolega tam wspomnial wczesniej o 2 pozycjach gdzie mozna wyjac kluczyk... to umnie tak niema:/...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 17, 2005 09:35

Jesli masz taką pozycje w stacujce że przekręcisz kluczyk i lampki kontyrolne ci się nie zapalą a mimo to wycieraczki zadziałaja to można twoej radi podłączyć tak aby wyłączało sie z kluczyka wtedy będzie bezpiecznie. Można również wpiąć w pozycji zapłonu ale tego nie polecam. Kwestia stacyjki.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Nightkin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lut 02, 2005 17:52
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Nightkin » czw mar 17, 2005 17:23

A mi sie zawsze wydawało ze w wiekszosci vw (w tym w golfie mk2) na kostce (stacyjce) sa 4 pozycje:
1. wyjęty kluczyk (zero)
2. kluczyk w stacyjce (nie przekręcony)
3. zapłon
4. rozruch
Zarówno w moim mk2 jak i w passacie mojego staruszka tak właśnie jest.
W praktyce wygląda to tak że jak włoże kluczyk do stacyjki to radio jeszcze sie nie odpala, ale jesli przełącze na zapłon to już gra. Następnie mogę wyłączyć zapłon a radio dalej gra - dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio gaśnie.

Aha nie podłączajcie radia do zapłonu bo jak bedziecie stali z wył silnikiem i słuchali w najlepsze radia to spalicie sobie cewke (i to nie moczową :bajer: )



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt mar 18, 2005 01:25

Nie wiem co mam powiedziec bo to jest sprawa radia z tzw. logika zapłonu- jest tak jak mowisz ale tylko w niektorych radiach...
Prawda jest taka ze wszystkie radia obecnie sa podlaczane na kostke ISO- standaryzowana a tam jak byk jest do zasilania 3 piny(masa, ciagły plus i zapłon). Nigdzie nie sa podawane dodatkowe sygnaly o tym czy jest kluczyk w stacyjce czy nie.

Co do grania radia bez kluczyka to np w orginalnym radiu VW ktore mialem poczatkowo u siebie zasilanie calkiem bylo brane z ciaglego plusa i radio trzeba bylo recznie wylaczac i wlaczac i tak samo mozna zrobic z kazdym innym radiem bez wiekszych przerobek- wystarczy w kabelkach przy kostce iso zamiast zaplonu podpiac ciagly plus i radio ktore gra teoretycznie tylko przy wlaczonym zaplonie bedzie gralo i bez niego ale bedziemy musieli sami wlaczac i wylaczac...

Zapraszam na strone o logice zapłonu: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... gnilog.htm
i do poczytania o radiach ogolnie (bardzo duzo fajnych informacji- takze o orginalnych radiach VW)- strona głowna serwisu na ktorym jest wymieniony wyzej artykul: http://www.studio24.prv.pl



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt mar 18, 2005 12:04

Tak kolego masz racje i można podpinać je bez pozycji w stacyjce tylko jest jedno ale jeśli nie masz tej pozycji o której pisałem wyżej wtedy radio załancza ci sie w momencie rozruchu czyli cały prąd idzie na rozrusznik jest to najwyższy prąd krótkotrwały jaki podaje akumulator na rozrusznik w tym momencie i dzie nam jeszcze w związku z podłączeniem radia dodatkowy pręd na radio i powstają w ten sposób sprzężenia zwrotne które nie są zalecane dla radyjka. Dlatego prawidłow radyjko powinno się włączyć przy pozycji Nazwijmy ją 1 wszystko sie podświetli a następnie odpalamy samochód w włanczamy muzyke.


TUTENHAMON

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz mar 20, 2005 21:57

Wiem o co chodzi (widzialem takie stacyjki)- ale mk2 takiej pozycji chyba nie ma (u mnie nie ma napewno) kluczyk jest 3 pozycyjny- wyłączony, zapłon i rozruch...wiec wyboru tak naprawde nie ma



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości