SUB+Wzmacniacz dosłownie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
JedrzeJ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sie 30, 2006 01:09
Lokalizacja: Katowice-Centrum
Kontakt:

SUB+Wzmacniacz dosłownie

Post autor: JedrzeJ » śr sty 10, 2007 19:34

Witam!

Jakiś czas temu stałem sie posiadaczem wzmacniacza wraz z subwooferem 100W

Wygląda to tak:
Obrazek

po rozkręceniu tak:

Obrazek

Podłączyć bym to chciał do radia Panasonic FX35 4x45W i podłączyć do tego 2 głośniki Magnat Bull Power 693 które obecnie są podpięte bezpośrednio do radia.

Problem polega na tym, że za bardzo nie wiem jak to podłączyć. Ze wzmacniacza wychodzi taka oto wtyczka:

Obrazek

1.Czerwony
2.Biały
3.Czarny
4.Niebiesko-Czerwony
5.Pomaranczowo-Zielony
6.Pomaranczowo-Czarny
7.Niebiesko-Żółty

Wiem, że nie ma za bardzo sensu tego podłączać do auta bo głośniki w półce to wieś, wzmacniacz słaby, głośniki do dupy... ale autko mam 3 miesiace, spłukały mnie opłaty, rejestracje i takie tam :)

W planach mam rozbudowe o głosniki Hertza lub Helix blue z przodu oraz coś z tyłu a ten o to super sprzęcik ma być tym czasowy (czyt. wyjście na prostą, ok~2-3miechy)

Prosze o wyrozumiałość i nie pisanie postów typu: :green_fuck:
:kac: ani HAHAHA ani LOL co to jest or smth...

Pomocne posty nagrodze "pomógł"
z góry dzięki...


[img]http://img246.imageshack.us/img246/6587/4960579dbf2f9931ah4.jpg[/img]
http://www.vwslask.pl/

Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » śr sty 10, 2007 20:44

Witam, moja diagnoza jest taka: od razu napisze że nigdy nie miałem takiego konktetnie wynalazku w rękach ale standardowo po kolorach kabelków to obstawiam czerwonyw to stały plus, czarny masa, biały sterowanie(włączanie wyłacznie wzmacniacza)standardowo przez podanie 12v z radia w momencie właczenia, a pozostałe 4 kabelki to najprawdopodobniej bedzie wejscie sygnałum, 4 dla tego że jest to sub czyli obydwa kanały stereofoniczne zmixowane na jeden kakanł tylko niskiej czestotliwości której ludzkie ucho juz nie lokalizuje, dla tego może być tylko jeden, ale na ten temat chyba nie musze sie rozpisywac bo sprawa powinna być w miarę jasna?Przypuszczam tak analogicznie myślac że te kabelki będą parami obydwa z pomarańczowym to jeden kanał obydwa z niebieskim to drugi kanał tak tez by to pasowało patrząc na ułożenie ich w kostce.Ale tak jak mówie to tylko teoria w ciemno daje 80% że faktycznie tak jest wiecej mógłbym powiedzieć gdybym, miał płytke wzmacniacza w rękach.
To tyle jeśi chodzi o podłaczenie, a teraz kilka praktycznych spraw mianowicie ja osobiscie jestem przeciwny takim fabrycznym plastkikowym subą, choć czasami graja znacznie lepiej niż można by się spodziewać.Druga sprawa jest taka że nie ma za bardzo senasu podpinać tego pod twoje głośniki bo po pierwsze na 99% ten wzmacniacz jest jedno kanałowy(o ile nie myliłem się z tym że te 4pozostałe kabeli w kostce to wejscia, mozliwe że jedna para to wyjście na drugi kanał ale w takim układzie gdzie by było wejscie sygnału na ten drugi kanał?)Przypuszczam że jednak jest tak jak napisałem i to jest wzmacniacz jednokanałowy czyli nie zabardzo możesz podłączyć do niego te magnaty, jeśli nawet je podłaczysz szeregowo lub równolegle tak aby grały obydwa z jednaego kanału to i tak będzie troche lipa bo jak wiemy subwoofer przenosi tylko niskie czestotliwości czyli ten wzmak ma na 99% wbudowany filtr, i usłyszysz tylko dudnienie, jeśli nie masz z przodu żadnych głośników które uzupełniły by pasmo no to nie ma sensu tego wogule podłaczać pod ten wzmak, następna sprawa jest taka że prawdopodobnie ten wzmacniacz na tych dwóch głośnikach połczonych w szereg nie zagra lepiej niz twoje radio, bo to 100W to tylko jest chyba napisane na obudowie, nie chce od razu o tym przesądzać ale widac to np. po grubosci kabli zasilajacych ten wzmacniacz(czerwony, czarny) gdyby on naprawde miał te 100W to z pewnoscia producent postarał bny sie o grubyszy kabel zasilajacy, nie widać w prawdzie co jest na płytce ale jeśli nie ma tam przetwornicy to możesz zapomnieć o tym ze wzmacniacz ten będzie mocniejszy od twojego radia, hyba że pracuje w klasie H ale tego nie wiem i dosyć trudno to określić, można jedynie zobaczyć jaka tam jest końcówka mocy(scalak/tranzystor) poszukać w internecie note katalogową tego elementu i sprawdzić w jakiej klasie pracuje, nawet jesli jest to klasa H czyli chwilowo daje nam wiekąsz moc za sprawą podbicia z kondensatrów to i tak dalej mamy tylko jeden kanał i do tego najprawdopodobniej odfiltrowany czyli tylko niskie czestoliwości>Moje zdanie jest takie że na początek(na przetrwanie kilku miesiecy) te głośniki które masz magnata podłaczone w pułce powinny wystarczyć(masz już to wogole zamonowane w tej pułce podłaczone pod to radio?)fakt że głośniki tylko w tylniej pułce to kupa ale z tymi głośnikami i z tym radiem naprawde powinno być znośnie, zależy jeszcze co miałeś wczesniej i do czego jesteś przyzwyczajony?Bo są tacy co zachwycają sie głebią basu z tanich elips zamontownych w pułce i sterownych z "normalnego radia", no chyba że masz już to podłączone i gra to jak dla ciebie do dupy?Ale jeśli tak jest i jesteś bardziej wymagajcym słuchaczem to ten wzmacniacz nawet jeśli działa w klasie H i jest troche mocniejszy od radia to i tak nie zmieni prawie nic, jedyne co mozna by z tym zrobic to podłaczyć go po prostu dodatkowo oprucz tych głośników sterowanych z radia.Tyko tu nasówa sie kolejny problem czy jesli wogóle mam racje co do kolorów kabelków i sposobu podłaczenia, to nie wiemy czy na wejście mamy podac syganał bezpośrednio z głośników, czy jest to wejscie nisko poziomoe ale nawet jesli sie pomylisz to nic sie nie poweinno stać najwyżej bedzie bardzo cichoo grać, albo za głośno i bedzie przesterowne...zastanów sie nad tym wszystkim ale to oczywiście jest tylko moja osobista koncepcja.

[ Dodano: 10 Sty 2007 19:59 ]
Aha własnie doczytałem że maz już podłaczeone pod radio te głośniki, czyli dla ciebie gra to lipnie, węc albo jest tak jak napisałem wcześniej czyli jesteś wymagajacy jesli chodzi o dzwięk, alo możesz moieć źle zfazowane głośniki(wiesz co mam na mysli?)i dla tego gra to na max do dupy, pisze o tym dla tego że naprawde takie głośniki sterowane z noramlnego radia na przetrwanie jak dla mnie powinny wystarczyć, a naprwde często tak bywa ze głośniki są żle zfazowane, wina starej instalacji a o pomyłkę też nie trudno



Awatar użytkownika
JedrzeJ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sie 30, 2006 01:09
Lokalizacja: Katowice-Centrum
Kontakt:

Post autor: JedrzeJ » czw sty 11, 2007 23:27

Pan_sowa pisze:[ Dodano: 10 Sty 2007 19:59 ]
Aha własnie doczytałem że maz już podłaczeone pod radio te głośniki, czyli dla ciebie gra to lipnie, węc albo jest tak jak napisałem wcześniej czyli jesteś wymagajacy jesli chodzi o dzwięk, alo możesz moieć źle zfazowane głośniki(wiesz co mam na mysli?)i dla tego gra to na max do dupy, pisze o tym dla tego że naprawde takie głośniki sterowane z noramlnego radia na przetrwanie jak dla mnie powinny wystarczyć, a naprwde często tak bywa ze głośniki są żle zfazowane, wina starej instalacji a o pomyłkę też nie trudno
mam raczej + do + a - do -
i instalacje kładłem na nowo czyli kabelki itp...
a gra to anwet przyzwoicie biorąc pod uwage złamaną półke :D

ale jak jest okazja to czemu nie sprawić by grało jeszcze lepiej/głośniej dzięki wzmacniaczowi i lepiej dzięki basowi :D


[img]http://img246.imageshack.us/img246/6587/4960579dbf2f9931ah4.jpg[/img]
http://www.vwslask.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości