Zestaw audio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

grolsch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 12:27
Lokalizacja: mazowieckie

Zestaw audio

Post autor: grolsch » czw sty 11, 2007 00:37

Mam kilka pytań co do zakupu głośników. Posiadam radio JVC i wzmacniacz blaupunkta GTA 2

Po 1. Zastanawiam się co wybrać za głośniki: HERTZ ESK 165 ; DSK 165 (wiem że słabsze od ESK ale czy dobrze grają?) albo Helix. Słyszałem że Helixy to pod same radio pójdą a czy hertze dobrze zagrają na tym wzmacniaczu?

Po 2. Drugim zakupem będzie jakiś głośnik niskotonowy (myśle nad HERTZem ES 250 - jeśli jest coś lepszego w tej cenie to napiszcie). Wiem że Blaupunkt raczej nie pociągnie tego głośnika więc może iść on do głośników przednich. Jaki polecacie wzmak do tego głośnika (żeby był nie za drogi ;)

Po 3. Jeśli będzie wszystko grało to troche mocy z akumulatora pociągnie. Czy będzie tak że jeśli postoje kilka minut z muzyką to będe miał problem z rozruchem auta? Czy kondenstor rozwiąże ten problem?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw sty 11, 2007 10:59

Do tego GT2 weź raczej Helixa lub PBs6c ,bo połaczene Hertza i "chłodnego" GT2 może skutkować bardzo ostrą górą pasma.ES250 to fajny głosnik ...ale wzmacniacz ,który dobrze go napędzi kosztuje dość dużo,bo musi mieć min. 250w rms(najlepiej 300).Kondensator stosuje się w instalacjach ok 500w rms(1 F) ,a u ciebie można się bez niego obyć.Jeśli do suba kupisz Monacora 1502 (mocny i tani) to dopiero wtedy musisz zainstalować kondensator.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości