instalacja zestawu, prosze o pomoc

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr sty 03, 2007 01:50

~Robak~ pisze:Widze ze oprocz wymadrzania sie to nic ciekawego od Ciebie nie usłysze ale dzieki za rade.
...oj, Robak, Robak... Kubus20 nie chce się ani wymądrzać, ani uszczęśliwiać Cię na siłę... a broń Boże obrażać. Założyłeś temat w dziale CA, gdzie piszą i pomagają ludzie, którzy mają tym jakieś pojecie. Nie radzą Ci odseparowanego przodu oraz niczego do tył, bo Oni tak lubią, bo ich babcie tak maja albo kręci to ich kolegów :panna: ... Taka jest porostu zasada poprawnego montażu!... a nie złośliwość czy uszczypliwość radzących. Tak się robi, tak jest dobrze i tak też się każdemu radzi. Chcesz inaczej, nie ma sprawy, Twoja fura, Ty tego słuchasz. Jedni nie jedzą mięsa, inni w nic nie wierzą, różni ludzie, różne gusta, zboczenia i potrzeby, nikt tego nie neguje. Ale właściwa droga w nagłaśnianiu jest jedna - i ją próbuje pokazać Ci kolega Kubus20 a Ty się zachowujesz jakby się wymądrzał i Cię obrażał... Więc drogi Robaku, zrobisz jak uważasz, ale jeżeli chcesz wiedzieć jak jest poprawnie to posłuchaj opinii doświadczonych. Może umów się z kimś z forum z Twojej okolicy, kto ma porządnie i poprawnie nagłośnione auto (nie chodzi tu o kosmiczna kasę). Może zmienisz zdanie i dasz się nawrócić na właściwą i słuszna drogę

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
OloWeb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 01, 2007 21:50
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: OloWeb » śr sty 03, 2007 10:04

witam

a ja będę bronił Robaka skoro chce głośniki z tyłu niech ma możliwe że on wogóle nie myśli wogóle o subie i wzmaku w bagażniku !!! co za tym idzie zestaw składający się z 4 głośników w aucie będzie grał DOBRZE i jak to ujął Robak "stworzy się przestrzeń"
osobiście posiada narazie taki fabryczny zestaw w swoim aucie i jest zadowolony z całego odłsuchu co nie oznacza iż w planach jest zestaw przedni+wzmak+sub w bagażniku po odłączoneniu/wyciszeniue zestawu tylniego
jednak jeśli planujesz założyć do kufra skrzynke z głośnikiem niskotonowym + wzmacniacz do napędzania tego to odrazu sobie tylne głośniki daruj:
1. będą zagłuszone przez bas
2. będą psuć akustyke/brzmienie (dokłądnie nie wiem jak to ująć) wydobujących się niskich tonów
3. niech dopiszą inni :]

P.S Dobra rada bardzo ładnie opisał te sprawy Nazar w swoim poradniku CarAudio na górze temat przykleony rozdział 5.5 miłej lektury !!!

Pozdrawiam i witam wszystich


GG 1444133
Car Audio wkrótce ;-)

Awatar użytkownika
~Robak~
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 26, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok,Wasilków
Kontakt:

Post autor: ~Robak~ » śr sty 03, 2007 11:05

Ludzie ja tylko potrzebuje rady jak rozebrac drzwi od strony kierowcy a nie jak nagłosnic auto. Jak uzbieram wiecej hajsu to sie do was zgłosze i powiecie mi jakie komponety kupic i jak je zainstalowac.
NIE MONTUJEMY GŁOŚNIKÓW Z TYŁU PONIEWAŻ:

- Montowane w półce *** się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki)
- Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem)
- Grają w sufit albo do ucha pasażera nadwerężając jego słuch (szkodzą)
- Elipsy nie potrafią odtwarzać dźwięku poprawnie (kształt membrany jest nieodpowiedni)
- Luźna uwag- to dresiarskie metody nagłaśniać auto od tyłu.
- niepotrzebnie wydaje się na nie pieniądze które można by dodać do sumy na system przedni i kupić przód wyższej jakości.
- W połączeniu z subwooferem powodują piekielny bałagan w dźwięku - psują dźwięk i kłócą się z subwooferem.
Przeczytałem to o czym mowiliscie z poradnika i mnie sie to w ogole nie tyczy bo:
- nie montuje ich w połce
- nie beda psuc sceny dzwiekowej bo przedni zestaw ze zwrotnica bedzie grał duzo głosniej a tył znacznie ciszej
- Nie sa to elipsy tylko okragły woolfer i tweeter
- nie beda grac w sufit bo zostana umieszczone w boczkach tyłu czyli woolfer nizej a tweeter wyzej(w firmowych miejscach) i pasazer tułu bedzie miał je przed soba
- nie wydaje pieniedzy bo jak juz mowiłem zestaw siedział z przodu i go tylko przekładam
- na razie suba nie bedzie bo nie ma na to funduszy a jak juz kupie to odłacze tył, proste

Człowiek, ktory ma doswiadczenie w Car Audio zapomniał jak rowizac nsatepujacy problem
Jedziesz z 4 osobami na pokładzie. Masz głosniki tylko z przodu. Ludzie z tyłu mowia ci zebys zrobił głosniej bo fajna muza leci. Jednak nie tak głosno zeby nie moc sie porozumiec. Osoba siedzaca z tyłu słabiej słyszy dzwiek z tego wzgledu ze siedzy dalej od głosnikow. Ty z przodu natomiast jestes zagłuszony przez muze bo siedzisz przy samych głosnikach i nie słyszysz co mowia do ciebie ci z tyłu. Robi sie konflikt i jest be.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr sty 03, 2007 13:50

~Robak~ pisze:Człowiek, ktory ma doswiadczenie w Car Audio zapomniał jak rowizac nsatepujacy problem
Człowiek który ma doświadczenie liczył iż audio robimy pod kierowcę a nie pod pasażerów. Jeśli często masz zapakowaną cała furę i priorytetem są pasażerowie...
a ja będę bronił Robaka skoro chce głośniki z tyłu niech ma możliwe że on wogóle nie myśli wogóle o subie i wzmaku w bagażniku !!! co za tym idzie zestaw składający się z 4 głośników w aucie będzie grał DOBRZE i jak to ujął Robak "stworzy się przestrzeń"
Bronić to można atakowanego... Nie rozumiem co ma planowanie suba do zestawu z przodu... Scena to scena. Kolego chyba nie wiesz jakiej teorii bronisz. Jaka przestrzeń z dźwięku stereo :panna: ... Toż to jest kanał lewy i kanał prawy…


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » śr sty 03, 2007 14:34

Robak: tak musisz zdjac ten plastik od szyb, pod nim sa wlasnie te sruby o ktorych mowie
zdejmujesz go i odpinasz kostke, okrecasz sruby...
a glosnikow z tylu sie nie montuje ze wzgledu na nakladanie sie dzwieku, nie masz procesora dzwieku wiec tego nie wysterujesz, taka prawda... zawsze dzwiek z tylu pozniej uslyszysz niz ten z przodu, przy odpowiednich kawalkach bedzie duza roznica
jak bede w bialym mozemy sie spotkac wsiadziesz do mnie i posluchasz jak u mnie bangla, zobaczysz co znaczy porzadny system przedni.
temat o mojej muzyczce jest gdzies w tym dziale :grin:



Awatar użytkownika
~Robak~
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 26, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok,Wasilków
Kontakt:

Post autor: ~Robak~ » śr sty 03, 2007 14:34

Czesto w swoim aucie woze z tyłu moich funfli i chciałbym zeby dzwiek było mniejwiecjej na rowonym poziomie w całej kabinie a nie tylko z przodu.
Krzycza zebym zrobił głosniej bo z tyłu jest za cicho. Jak zrobie bardzo głosno to wedy nie słysze co inni w aucie do mnie mowia.
Ludzie ja nie chce sie z nikim kłócic bo nawet na audio sie zbytnio nie znam ale sam potestuje i sprawdze jak to bedzie grało i najwyzej tył sie wyłaczy w zupełnosci.
:okej: dla wszytskich

To moze ktos podpowie jeszcze jak zaczac rozbieranie drzwi od kierowcy.
Edit dzieki Ucho :D



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr sty 03, 2007 14:48

~Robak~ pisze:Ludzie ja tylko potrzebuje rady jak rozebrac drzwi od strony kierowcy a nie jak nagłosnic auto. Jak uzbieram wiecej hajsu to sie do was zgłosze i powiecie mi jakie komponety kupic i jak je zainstalowac.
Wszystko ok, tylko pytając o rady dotyczące instalacji zestawu, po pełniłeś podstawowy błąd, czyli chciałeś włożyć głośniki do tyłu.
I wtedy zwróciłem Ci uwagę i rozpoczęła się wieczna dyskusja na temat, dlaczego nie montować głosników z tyłu.
Ale ok. Postaram się to wytłumaczyć.
~Robak~ pisze:Człowiek, ktory ma doswiadczenie w Car Audio zapomniał jak rowizac nsatepujacy problem
Jedziesz z 4 osobami na pokładzie. Masz głosniki tylko z przodu. Ludzie z tyłu mowia ci zebys zrobił głosniej bo fajna muza leci. Jednak nie tak głosno zeby nie moc sie porozumiec. Osoba siedzaca z tyłu słabiej słyszy dzwiek z tego wzgledu ze siedzy dalej od głosnikow. Ty z przodu natomiast jestes zagłuszony przez muze bo siedzisz przy samych głosnikach i nie słyszysz co mowia do ciebie ci z tyłu. Robi sie konflikt i jest be.
Bezeduraa.
Musisz się zastanowić, czy robisz nagłosnienie dla siebie czy dla pasażerów, bo jeśli dla pasażerów z tyłu, to po co wogóle zakładasz głośniki z przodu.
Zaraz pewnie odpowiesz, że chciałbyś zrobić i dla siebie i dla pasażerów. Niestety tak się nie da, ponieważ jeżeli będziesz miał głosniki za sobą to Twoje wrażenia ze słuchania muzyki będą gorsze niż pasażerów na tylnej kanapie.
Pierwszy podstawowy przykład. Idziesz na koncert. Scena i artyści sa przed Tobą, czy za Tobą :?:

Zauważ, że wszystkie płyty których słuchasz w aucie są oparte a standarcie stereo, a nie dźwięku przestrzennym. W systemie dźwięku stereo jest tylko lewy i prawy kanał przed słuchaczem. Nie ma lewego przodu, lewego tyłu, prawego przodu i prawego tyłu.

Jest lewy i prawy kanał przed słuchaczem, który to słuchacz teoretycznie powinien być w jakiejś odległości od głośników i po środku(pomiędzy) głośnikami. Słuchacz z głośnikami powinien tworzyć trójkąt. Dzięki temu słyszysz, że jakiś instrument zagrał z prawej strony, jakiś z lewej, a jeszcze inny gra sobie po środku. To jest scena dźwiękowa.
Nie ma w samochodzie czegoś takiego jak dźwięk przestrzenny z płyt audio. Dźwiek przestrzenny w aucie jest możliwy jeżeli masz DVD + procesor dźwięku przestrzennego + głosniki przód + głośnik centralny + głośniki tył + sub. Wtedy możesz sobie obejrzeć film DVD w którym scieżka dźwiekowa jest realizowana w sposób przestrzenny(Dolby Surround)

Ale idźmy Twoją drogą. Masz głosniki w przednich i tylnych drzwiach. Podczas słuchania muzyki z przedniego rzędu siedzeń fale dźwiękowe nakładają się, dodatkowo z pewnymi opóźnieniami z tyłu, co wprowadza niesamowity bałagan. A pasażerowie z yłu mają duzo lepiej, bo wszystkie głosniki umieszczone są przed nimi.
Więc po raz kolejny pytam, robisz audio pod siebie, czy pod pasażerów. Jeżeli pod pasażerów to dalsza dyskusja jest zbędna i nie rozmawiamy więcej o tym.

[ Dodano: Sro Sty 03, 2007 13:53 ]
~Robak~ pisze:Ludzie ja nie chce sie z nikim kłócic bo nawet na audio sie zbytnio nie znam ale sam potestuje i sprawdze jak to bedzie grało i najwyzej tył sie wyłaczy w zupełnosci.
Najlepszym doradcą jest słuch :D
Tylko po co robić sobie więcej roboty z instalacją głośników z tyłu.



Awatar użytkownika
~Robak~
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 26, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok,Wasilków
Kontakt:

Post autor: ~Robak~ » śr sty 03, 2007 15:16

Ok wszytsko zrozumiałem.
Moje wywody opieram o mamy samochod, ktorym jezdziełem przez 3 lat. Jest nim honda accord 2.4 2004, ktora ma sporo lepszy sprzet grajacy niz wersja 2.0.
Wszystko seria.
Samochod ma 2 tweetery w desce w rogu przy słupku, dwa woolfery w przednich drzwiach, dwa jakies głosniki na dole( moze sredniotonowe) w tylnych drzwiach i dwa elipsoidalne z tyłu w połce. W konsoli ma zmieniarke na 6cd i ma surround (albo tylko napis na radiu)
Całosc gra po prostu bosko. Lepszego seryjnego zestwu w zyciu nie słyszałem.
W kazdym punkcie kabiny dzwiek jest poprostu zajbiesty i niewazne czy siedzisz z tyłu czy z przodu.
Chce cos takiego miec w golfie.



SaintCKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 03, 2007 14:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: SaintCKM » śr sty 03, 2007 15:33

Siema wszystkim!
Jestem tu nowy. Obserwuje ten temat od wczoraj, bo dotyczy mnie tak samo. Chce zdjąc ten plastik od strony kierowcy, ale tego nie moge za cholere zrobic bo to sie trzyma a widac, ze ktos przede mna probowal tez zdjąc to i jest lekko nadlamane, co widac szczegolnie przy probie podwazenia tego plastiku. Ten plastik nie chce sie ruszyc i od strony rączki tkwi twardo a znowu od strony przyciskow podchodzi do góry. Chce to zdjąć ale nie chce tego urwać i połamać.

A co do glosników to tkwia w drzwiach jakies glosniki, ale nie wiem co to jest i nie mam jak sprawdzić bo nie mam radia (przy kupnie bylo wlozone radio, ale sprzedawca wyciagnal.
O radyjko zapytam w innym temacie, zeby nie robić OT



Awatar użytkownika
~Robak~
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 26, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok,Wasilków
Kontakt:

Post autor: ~Robak~ » śr sty 03, 2007 15:41

Dzis bede atakował ten plastik na raczce i jak go zdejme to podziele sie toba jak to zrobic.
Głosniki seryjne w moim to zestaw Philipsa produkowany na Ukrainie :grin: woolfwer jest obuowany w takim plastikowym koszu, ktory z koleji jest przybity nitami.



SaintCKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 03, 2007 14:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: SaintCKM » wt sty 09, 2007 02:15

No i jak? Powiodlo sie zdejmowanie tego plastiku?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości