instalacja zestawu, prosze o pomoc

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
~Robak~
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 26, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok,Wasilków
Kontakt:

instalacja zestawu, prosze o pomoc

Post autor: ~Robak~ » pt gru 29, 2006 15:48

Sprawiłem sobie zestaw głosnikowy firmy Pyle w skład ktorego wchodzi tweeter, woolfer i zwrotnica.
Obrazek
Tu mam tez prosbe. Czy ktos kto sie na tym zna mogłby mi pomoc to zainstalowac? Głosniki ktore kupiłem trzeba zainstalowac z przodu a firmowe przełozyc na tył. W dwoch miejscach wołaja za taki montaz 120 zł. Nie usmiecha mi sie płacic tyle. Nie znam sie na tym zbytnio jednak najwiekszym problemem wg mnie jest rozebranie boczkow drzwi i tyłu.
Zwaracam sie do osob z Białegostoku oraz okolic. Postawie dobra flache :hmm: Rowniez wszelkie rady mile widziane. Dzieki i pozdro.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pt gru 29, 2006 16:53

siemasz. nie dawno zajmowałem się wymianą głośników w swoim golfie. nie jest to wcale skomplikowane a napewno nie jest to warte płacenia komuś 120zł za tą usługę... Musisz najpierw poodkręcać boczki. Zdejmij korbki poruszaj tym pierścieniem który jest przy samym koczku aż zejdzie w dół, wtedy zdejmiesz korbkę... Musisz zdjąć pokrywkę z uchwytu plastikowego, podwarz ją czymś delikatnie, są tam dwie śruby które musisz odkręcić... teraz coś łatwiejszego, na samym dole masz w zagłębieniach śruby (nie wiem jak sie nazywają ale są to takie gwiazdki- nie myl z krzyżakami), odkręcasz te śruby i zostaje Ci jeszcze jedna krzyżakowa śruba która staje sie widoczna dopiero po otworzeniu drzi, znajduje się na górze drzwi przy prawym słupku, trzyma ona boczek. to będzie ostatnia śruba. teraz delikatnie od dołu zacznij podwarzać (najlepiej palcami żeby nie porysować blachy) boczek po kolei bedą wypinać się zatrzaski. Jak dojdziesz do samej góry wtedy pchaj boczek od spodu w górę, tak z czuciem aż Ci zeskoczy. odepniesz sobie linkę od klamki, kabel od światełka i to tam jeszcze masz... Głośniki są przynitowane na plastikowych dystansach. Bedziesz musiał je rozwiercić i zdjąć. Kup na allegro dystanse z MDF'u i dopiero do nich przykręcaj nowe głośniki. Tweeter możesz zamocować w miejsce oryginalnego. Ja u siebie wyjąłem oryginalny tweeter, zdjąłem tą maskującą siateczkę i założyłem nowy tweeter od zewnątrz a nie od wewnątrz... Z tyłem postępuj analogicznie:) W razie pytań pisz;].. Życzę miłego majstrowania:]



Awatar użytkownika
~Robak~
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 26, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok,Wasilków
Kontakt:

Post autor: ~Robak~ » pt gru 29, 2006 18:40

Sorry za głupie stwierdzenie ale ja nie mam korbek do szyb tylko elektryke i dalej nie wiem jak zaczac rozbieranie tych drzwi :D



struna7

Post autor: struna7 » pt gru 29, 2006 19:54

~Robak~, jesli elektryke dokładaną w miejsce korbek to odchodzi z tapicerką ( po odsunieciu tapicery wypinasz wtyczke )
a jesli w rączce orginalnie to niewiem, nie mialem przyjemnosci
a sam montaz glosników to łatwizna nie warta 120 zł ( ja bym nie dał nawet 20 )
a jeszcze lepiej jak masz z godzinke czasu wieczorem, bierzesz browarka i w garazu dzialasz
mi przerobienie całego grania zajęło niecałe 4 godziny ale robiłem wszystko łącznie ze wzacniaczem ( zasilanie etc ) i tubą



Awatar użytkownika
rerekumkum
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:29
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Post autor: rerekumkum » pt gru 29, 2006 19:57

oryginalne kazali przelozyc do tylu??? hmmm.... nie rob tego bledu... zadnych glosnikow z tylu, no chyba ze chcesz :)

z montazem nie powinienes miec wiekszych problemow.... srubokret w reke i do roboty :P tak jak kolega wyzej radzil, przykrec glosniki do dystansow i bedziesz zadowolony...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=112108&postdays=0&postorder=asc&start=105

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pt gru 29, 2006 20:34

~Robak~ napisałem Ci na przykładzie swojego samochodu:) Jka nie masz korbek to jeszcze lepiej. Jak poodkręcasz wszystko tak jak Ci napisałem nie bedziesz miał większych problemów z przemontowaniem wszystkiego. jak jużwszystko odkręcisz to pchaj boczek do góry pod skosem czyli od dolnego rogu w kierunku przeciwnego górnego, wtedy ładnie zejdzie. poodpinasz kable, linke od klamki itd i jedziesz:] to naprawde nic skomplikowanego. sama przyjemnosć:)



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » pn sty 01, 2007 21:48

Szkoda ze nie przeczytalem tego postu wczesniej, bylem w bialym i bym Ci powiedzial co i jak odkrecasz, wiec po kolei:
drzwi kierowcy:
odkrecasz sruby pod raczka od zamykania drzwi (3 sztuki) nastepnie na dole drzwi (4 sztuki) nastepnie od dolu delikatnie zaczynasz odciagac od drzwi boczek, jest na spinkach wiec zacznie powoli odskakikwac. Po odsunieciu boczka odłaczasz kabelek od diody przy zamku, odpinasz wszystkie kostki(lampka, szyby, lusterka) i ciegno od klamki.
drzwi pasazera: zdejmujesz nakladke od raczki i tam masz 2 sruby, odkrecasz u dolu drzwi i zdejmujesz boczek, tak jak poprzednio odpinasz wszystkie kable itd

glosniki masz przynitowane do drzwi wiec bedziesz musial to rozwiercic ;) bedziesz musial niestety przeciagnac kable od radia, czyba ze bedziesz cos kombinowal z seryjnymi, ale jest taki peoblem ze kostki masz na zewnatrz drzwi, a w glosnikach bedziesz mial w drzwiach, ale cos pokombinujesz i bedzie ok
nastepnie wszystko skladasz i bangla
jak bys mial jakies pytania to pisz tu badz pw



Awatar użytkownika
~Robak~
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 26, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok,Wasilków
Kontakt:

Post autor: ~Robak~ » wt sty 02, 2007 20:33

Dzieki za pomoc. Wszystko zajebiscie. Z kumplem rozebralismy dzis strone pasazera( dzwi i tył) i jest dobrze. Z tyłu nawet instalacja jest a firmowy głosnik z przodu bedzie tam ładnie pasował. Kumpel własnie pojechał do chaty na frezarce toczyc pierscienie z MDF :D

Prosze jeszcze o pomoc. Jak sie zabrac do drzwi od strony kierowcy? Czy trzeba najpierw zdjac ten kawałek plastiku na raczce przy przyciskach do szyb? Bo trzech srob o ktorych wspomniał UCHO tam nie moge znalezc



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt sty 02, 2007 20:39

NIe psuj sobie grania w aucie i nie zakładaj nic na tył...



Awatar użytkownika
~Robak~
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 26, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok,Wasilków
Kontakt:

Post autor: ~Robak~ » wt sty 02, 2007 20:52

Jestes mi w stanie sensownie wytłumaczyc dlaczego? Moje radio ma filtry, ktorymi moge ograniczyc pewne czestotliwosci na tyle tak ze beda dawały mi tylko przestrzen.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt sty 02, 2007 21:06

~Robak~ pisze:Jestes mi w stanie sensownie wytłumaczyc dlaczego? Moje radio ma filtry, ktorymi moge ograniczyc pewne czestotliwosci na tyle tak ze beda dawały mi tylko przestrzen.
Proszę Cię, przestań z tą przestrzenią. Żeby mieć przestrzeń w samochodzie trzeba mieć grube pieniądze.
Nie będę tłumaczył kolejny raz, są od tego przyklejone tematy i opcja "szukaj".



Awatar użytkownika
rerekumkum
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:29
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Post autor: rerekumkum » wt sty 02, 2007 21:17

~Robak~, dobrze Ci tu radzą... rob jak uwazasz, ale pozniej mozesz zalowac wydanego hajsu na tył


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=112108&postdays=0&postorder=asc&start=105

Awatar użytkownika
~Robak~
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 26, 2006 19:07
Lokalizacja: Białystok,Wasilków
Kontakt:

Post autor: ~Robak~ » wt sty 02, 2007 21:22

Widze ze oprocz wymadrzania sie to nic ciekawego od Ciebie nie usłysze ale dzieki za rade. Tak czy siak głosniki na tył wstawie i posłucham z nimi i bez. Jesli bez nich bedzie rzeczywiscie grało lepiej to je wycisze do zera i problem z głowy.
Przeciez ja nie wydaje tylko przekładam serie z przodu.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt sty 02, 2007 21:48

Rób jak chcesz i słuchaj tej swojej przestrzeni w stereo :rotfl: :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości