Prosze o rade, bo mam dylemat. Czy napewno Helix Blue 62?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Rafo87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Prosze o rade, bo mam dylemat. Czy napewno Helix Blue 62?

Post autor: Rafo87 » pn gru 18, 2006 22:38

Witam. Przeglądałem już dość trochę wasze forum i czytałem posty, ale dopiero teraz odważyłem się napisać, ponieważ stałem się posiadaczem MK3 i mam do Was prośbę, odrazu proszę o wyrozumiałość bo jeszcze wielu rzeczy nie wiem ale mam nadzieje że z czasem wszystko będzie ok.

A więc: kupiłem już radio Pionner DEH-30MP
http://www.allegro.pl/item148710774_pio ... oclaw.html

i teraz mam zamiar kupić głośniki, jestem wprawdzie nastawiony na Helix Blue 62,
http://www.allegro.pl/item150852222_hel ... niej_.html

ale mam dylemat, bo narazie głośniki będą podłączone pod samo radio, a z czasem kupie jakiegoś wzmaka i skrzyneczke. Oczywiście drzwi będą wygłuszone i dodane dystanse z MDF-u. Niewiem czy w tej klasie cenowej znajde coś lepszego, bo z tego co czytałem to wszyscy chwalą sobie te głośniczki i czy będe z nich zadowolony?

A drugie pytanie miałbym odnośnie montażu, jeżeli to błąd że pisze to wszystko w jednym poście to prosze mnie poprawić.
1. Gdzie najlepiej zamontować zwrotnice?
2. Przy szybie tam gdzie są miejsca na tweetery mam tam jakieś oryginalne głośniczki ale jak na nie patrzyłem to te otwory są większe niż te tweetery i niewiem jak to rozwiązać, ale mym nadzieje że tutejsi eksperci będą wyrozumiali i mi pomogą.

Za pomoc z góry dziękuje i Pozdro.



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » pn gru 18, 2006 23:52

odnosnie tego drugiego pytania:
Ja mam taki pomysł, (w najblizszym czasie go sparawdze) zeby zamontowac tweetery w koszach (obudowie) starego orginalnego głosnika, ustawie je oczywiscie tak aby grały w moja strone (nie na szybe) a całosc bedzie zasłonieta orginalna maskownica



Awatar użytkownika
janek822
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 04:48
Lokalizacja: Śląsk(K-ck)
Kontakt:

Post autor: janek822 » pn gru 18, 2006 23:57

tomyart pisze:a całosc bedzie zasłonieta orginalna maskownica

właśnie dokładnie tak zrobiłem i całkiem nieźle to wygląda, tanio i szybko. Tylko moja rada przy wycinaniu otworu, trzeba to robić bez pośpiechu by nie porysać farby przy brzegach otworu bo później na czrnej maskownici i tweeterze widać ryski jasnego metalu.


chip+216(made in mirass) = około 130PS/290NM narazie :)

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt gru 19, 2006 01:19

Helixy są git, w tej kasie nic lepszego nie dostaniesz. Widzę, że ładnie zabudowę przemyślałeś i to się ceni. W sumie i tak na piecu dają czadu... Radio fajne. Jeśli spełnisz swoje obietnice co do montażu, suba, wzmaka i głuszenia to wyjdzie Ci z tego całkiem niezłe granie.

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Rafo87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Rafo87 » wt gru 19, 2006 22:28

Dzięki chłopaki za podopowidź. Miałem jeszcze jeden problem, bo w bocznych drzwiach fabrycznie niebyło głośników, z zarazem tych gum przez które przechodzą kable ze środka do drzwi, ale już je dziś kupiłem za pare groszy, terz tylko kable i jade po głośniczki.
A na marginesie chciałbym się jeszcze spytać ile mają średnicy te otwory w drzwiach - 165mm? bo tyle wymierzyłem ale czy dobrze to kto to wie:D. a czy ktoś mógłby mi jeszcze wyjaśnić kwestie zamontowania tweeterków, bo w podszybiu(chyba tak się to nazywa) tam gdzie są zamontowane fabryczne małe głośniczki, te otwory tam mają 100mm.a te piszczki z helixów blue są raczej mniejsze, a ta obydowa z tych fabrycznych jest razem z głośniczkiem, a pod tym ino czarna dziura i niewiem jak to rozwiązać by te tweetery siedziały tam wmiare stabilnie.

Zaznaczam że dopiero wchodze w ten świat motoryzacji i wogóle bo to jest moje pierwsze auto i mam jeszcze sporo do nauczenia się, a dla fachowców chyle czoło :prayer: Dzięki za ewentualną pomoc. Narka



Awatar użytkownika
spek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 15:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: spek » wt gru 19, 2006 23:23

Rafo87 Tak się składa że ja tez mam u siebie te Helix blue 62 a syczki założyłem tak chciałem podpisac szyczek a wcisneło sie u :jezor: Obrazek


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=90278][b]Mój Golf MK3 nowe fotki str.3[/b][/url]
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/abcf7e3dfb9eede9.html][img]http://images31.fotosik.pl/119/abcf7e3dfb9eede9m.jpg[/img][/url]

Cybi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 27, 2006 23:49
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: Cybi » wt gru 19, 2006 23:41

Cześć!
DEH-30+Blue 62 to dobry zestaw, gra detalicznie, przestrzennie, poprostu miło.
Warto odciąć niski bas na zwrotnicy HPF(63 lub 80Hz), aby nie przeciążyć wooferów.
Kable dołączone do zestawu głosników to nieporozumienie, lepiej wymienić na 2,5mm2(radio-zwrotki, zwrotki-woofer'y) oraz 1-1,5mm2(zwrotki-tweetery).
Zwrotnice można umocować pod deską rozdzielczą-brak zakłóceń pomimo fabrycznej "pajęczyny".
Tweetery wstępnie przykręciłem do słupków A w 1/3 wysokości(od dołu)-poprawna scena.
W MM Blue 62 kosztują 269-299zł, ale w promocji "0 Vat'u" nawet 220zł.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Mioo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt sty 24, 2006 00:29
Lokalizacja: wroc
Kontakt:

Post autor: Mioo » wt gru 19, 2006 23:41

ja mam helix u siebie i tez jestem bardzo zadowolony. polecam te glosniki sa naprawde przyzwoite. nie wiem jak sie maja do wychwalanych tu cochwile PB ale w tej cenie to naprawde przyzwoite grajki


[img]http://img207.imageshack.us/img207/4752/miooij3.png[/img]

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr gru 20, 2006 01:47

Rafo87 pisze:A na marginesie chciałbym się jeszcze spytać ile mają średnicy te otwory w drzwiach - 165mm?
Dobrze wymierzyłeś :bigok: ...

Cybi pisze:Tweetery wstępnie przykręciłem do słupków A w 1/3 wysokości(od dołu)-poprawna scena.
Tak montuj tweetery, bo tak jak ma spek to porażka. Gwizdek w nogach to tak jak byś miał współosiowe więc po co kupować zestaw odseparowany skoro i tak ma być kaszana... Tweeter w okolicy ucha, 1/3 słupka jest ok, można ewentualnie umieścić je w oryginalnych miejscach w podszybiu mi odpowiednio nakierować :smoke: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Seba51a
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 21, 2006 13:34
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Seba51a » czw gru 21, 2006 13:07

Będę kupował ten sam zestaw - prosiłbym Cie o fotki z montażu - ułatwi mi to życie oczywiście jak masz takie możliwości



Awatar użytkownika
Rafo87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Rafo87 » czw gru 21, 2006 16:39

Seba51a jak ino będe miał możliwość zrobienia fotek z montażu to napwno je zamieszcze, narazie głowie się nad przeprowadzeniem całej instalacji. Wsumie teraz co przyjechałem z roboty ale już mnie korci by iść i rozwiązywać ten problem:D. Wsumie dla większości może to niebyć problem ale póki co dla mnie jest. Jak będą fotki to dam znać.
Pozdro dla forumowiczów którzy mi doradzili
:pub:


www.maraja.pl - Wideofilmowanie & Fotografia Ślubna

www.czartertresna.pl - Czarter Jachtu na Jeziorze Życieckim

powgreg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 02, 2004 10:48
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: powgreg » pt gru 22, 2006 10:16

Mioo pisze:ja mam helix u siebie i tez jestem bardzo zadowolony. polecam te glosniki sa naprawde przyzwoite. nie wiem jak sie maja do wychwalanych tu cochwile PB ale w tej cenie to naprawde przyzwoite grajki
Różnica miedzy Helixem blue a Powebassem jest głównie w brzmieniu niskich tonów helix ma "gruby" nisko schodzący bas (zasługa czystej polipropylenowej membrany) ale wszysko odbywa się kosztem jego kontroli jest on nieco buczący a przy większej głośności głośniki szybko sie przesterowują Powerbass z nowej seri gra szybko krótko i jest dobrze kontrolowany.

Ta "głębia" basu helixów blue w pierwszej chwili zachwyca a poźniej zaczyna się kręcenie barwą włącznie filtrów i szukanie złotego środka, niestety Helix blu dobry jeżeli ktoś zostaje przy samych głośnkach natomiast a jak myśli o czymś poważniejszym jakiejś rozbudowie to lepszy będzie PB bo ma bas szybszy bardziej kontolowany (sprężysty) i łatwiej zgrać go z resztą systemu.



Awatar użytkownika
Seba51a
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 21, 2006 13:34
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Seba51a » pt gru 22, 2006 16:02

Rafo87, mam pytank jakie masz dokładnie te głośniki. Byłem dziś w MM i były HELIX Blue 62 jakieś MKII a ktoś na forum pisał mi że mam kupić nowsze ale jakie te nowsze



gruchol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn gru 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Cieszyn/Żory/ Bielsko
Kontakt:

Post autor: gruchol » pt gru 22, 2006 16:10

Seba51a,
Te nowsze to są bez MKII same Helix Blue 62. Ja też byłem w MM i popatrz lepiej na pudełko bo ja byłem ostatnio i im sie nie chciało zmieć etykiety. Na pudełku było napisane bez MKII a u nich na cenówce że niby to są MKII. Poza tym można je rozpoznać po zwrotnicach. Starsze helixy miały przeźroczyste zwrotnice że było widać co w środku a tych nowych nic już nie widać tylko samą niebieską z czarnym obudowe. A po ile są u Was te Helixy?


100% syntetyczny olej Royal Purple [url]http://royalparts.pl/5w40/24-royal-purple-5w40-synerlec.html[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości