Wymiana radia MKIV (kolejny zestaw pytań :) )

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Wymiana radia MKIV (kolejny zestaw pytań :) )

Post autor: Seru79 » wt gru 12, 2006 17:01

Witam w czwartek biorę sie za wygłuszanie mojego MKIV a w przyszłym tygodniu za radio i mam kilka pytań żeby mnie coś nie zaskoczyło w trakcie pracy.

Czy to prawda że:

1. Radio Gamma i Beta są krótsze i po zakupie radia niefabrycznego będe musiał wyciąc tylną sciankę kieszeni na radio.

2. Czy to prawda że nie będzie mi odbierać stacji radiowych bez podłączenia dodatkowego zasilania do kabla anteny.

3. Czy ktoś kupował na allegro przejściówkę z kostek ISO fabrycznych na kostki do radia niefabrycznego z wyjściem zasilania na antenę i jak to się spawuje.

4. Jak wygłuszam drzwi to muszę podkładać gąbkę pod tapicerkę bo inaczej będzie drgała?

5. Po wyklejeniu zewnętrznej częsci drzwi napewno zostaną mi szczeliny między matami (pewnie do 2 - 3 milimetrów w niektórych miejscach.
Mam je tak zostawić czy może czymś zalepić?
A czym to zrobić jak już żeby mi tam woda nie podeszła. Mogę silikonem?


kiedyś MK IV

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt gru 12, 2006 17:55

1. pierwsze słysze - kieszenie sa znormalizowane co do wielkości (DIN oraz 2DIN) jak i długości - no chyba, że to jakiś ewenement!
2. jeśli jest wzmacniacz antenowy to istnieje taka możliwość :)
3. problemów żadnych z kostkami nie ma
4. ja nie kładłem gąbki, ale nie zaszkodzi jest dać "piramidke" pod tapicerke - nie zaszkodzi to na 100% :)
5. jedziesz z matami na zakładke i nie zostaje żadna przestrzeń wolna



grzesiek660
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 16:41
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: grzesiek660 » śr gru 13, 2006 11:52

na zakladke najlepiej dwoma rodzajami mat np. dynamat i tec mat..maty maja inne wlasciwosci i jak naklejasz jeden rodzaj to przy niektorym basie blacha moze drgac a jak nakleisz dwa to nie ma bata;)



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » czw gru 14, 2006 13:25

nie bede zakładał nowego tematu:

mam urlop i wziołem sie za wytłumienie drzwi ale zdziwiła mnie jedna rzecz.

Narazie mam głosniki fabryczne. Czy ktos wie dlaczego mam doprowdzone do nich aż 4 przewody. Przeciez powinny być dwa + i -. Twetery są podłączone wyżej poprzez kostkę.

Te kolorowe to OK ale po co jest biały i czarny przewód bez pasków.

coś mi wyszukiwarka szwankuje :( a ja musze szybko przeczytac o tym któredy pociągnośc przewody do tylnych drzwi i jak te plastiki posciągac.

może ktoś ma jakiś link?


kiedyś MK IV

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości