[instalacja] Radio przestało grać MK4 :( Pomocy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

M@K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 08, 2006 10:25
Lokalizacja: okolice: Zielona Góra

[instalacja] Radio przestało grać MK4 :( Pomocy

Post autor: M@K » czw gru 07, 2006 19:37

Przestało mi grać radio i sytuacja jest o tyle dziwna że radio normalnie świeci
(Od razu napisze że radio jest na 100% dobre, sprawdzone), głośniki również są dobre.
A radio nie gra :crazy: . (Żaden głośnik). Radio świeci i gra jak by nigdy nic a głosu nie ma. I mam pytanie, czy w golfie 4 sygnał z radia do głośników idzie jeszcze przez jakiś system lub coś podobnego co mogło by się zepsuć że nie ma głosu.
Golf 4; 99

Bardzo bym prosił o pomoc bo nie wiem za co się zabrać szukając przyczyny

Serdecznie pozdrawiam



fila31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:09
Lokalizacja: WPR

Post autor: fila31 » pt gru 08, 2006 16:02

a moze odlacz i podlacz jeszcze raz z wpisaniem kodu ....



Awatar użytkownika
Patryyyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw sty 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Czosnów/Warszawa/Nowy dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Patryyyk » pt gru 08, 2006 16:08

w tych radiach jest skryta opcja mute... mogła po prostu się włączyć... mój wtedy roczny braciak bawił się radyjkiem u taty i mieliśmy podobną sytuację... po prostu wszystko działa normalnie a wyjście na głośniki z radia jest wyłączone...
podjechaliśmy do chłopaków w małym zakładzie z radyjkami i nam to zrobili... typkowi zajęło to 30 sekund i kaski nie chciał... daliśmy dychę i dalej w drogę :D
pozdrawiam
P.S rzecz się miała w org radiu VW w passku '99

[ Dodano: Pią Gru 08, 2006 15:11 ]
źle napisałem... nie mute, tylko odłączenie zasilania głośników... tak jakbyś podłączył słuchawki...
pozdro


[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224354[/url]

[img]http://imageshack.us/photo/my-images/844/rrbaner.jpg[/img]

M@K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 08, 2006 10:25
Lokalizacja: okolice: Zielona Góra

Post autor: M@K » pt gru 08, 2006 16:21

Właśnie nie w tym rzecz bo radio przełożone do drugiego samochodu działa. I odwrotnie, działające radio w innym samochodzie przełożone do mojego i jest identyczna sytuacja świeci wszystko działa a głosu nie ma. I problem jest gdzieś po wyjściu z radia. I nie wiem właśnie czy w golfie 4 idą kable bezpośrednio z radia na głośniki czy idą jeszcze przez coś (właśnie nie wiem przez co) bo wątpię że np. cztery kable mogły by się jednoczenie np. przetrzeć itp.
Według mnie jest cos po drodze miedzy głośniki i radiem i to nawaliło. Ale nie wiem co :crazy:



rafał l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 21:38
Lokalizacja: wieluń
Kontakt:

Post autor: rafał l » pt gru 08, 2006 20:13

kolego a moze ktorys kabel od glosników styka sie z masa?sprawdz czy nie ma zwarcia miedzy kablami lub czy nie ma zwarcia do masy. omomierz wreke i jazda :bigok:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt gru 08, 2006 23:13

tak jak pisze kolegarafał l, poszukaj zwarcia, o ile nie przetarł się gdzieś kabelek to będzie na złączu ISO albo przy którymś z głośników, jeżeli nie przy głośnikach to szukaj w gumowym łączeniu auta z drzwiami...



M@K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 08, 2006 10:25
Lokalizacja: okolice: Zielona Góra

Post autor: M@K » sob gru 09, 2006 11:14

Rozumiem z waszych wypowiedzi ze wystarczy ze np. jeden kabel się przetarł i styka się gdzieś z masa i żaden głośnik nie będzie grał? BO nie wieże że mogły wszystkie 4 przetrzeć się na raz. Gdzie znajduje się złącze ISO? (Mniej więcej)

Dziękuje za wszelkie wskazówki trzeba będzie wszystko dokładnie sprawdzić.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob gru 09, 2006 13:26

M@K pisze:jeden kabel się przetarł i styka się gdzieś z masa i żaden głośnik nie będzie grał?
różnie bywa, ja miałem zwarcie na prawym kanale (tył z przodem się zwarły) i wszystko grało ok poza prawym przednim sopranem, strasznie trzeszczał.
M@K pisze:Gdzie znajduje się złącze ISO? (Mniej więcej)
ta kostka z kabelkami co wpinasz do radia.



rafał l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 21:38
Lokalizacja: wieluń
Kontakt:

Post autor: rafał l » sob gru 09, 2006 18:12

wracajac do temat zwarcia.odłaczasz radio z kostek i odlaczasz glosnik. nastepniie bierzesz omomierz i wkladasz jego "nozki" w kostke oodłaczona od glosnika. omomierz powinien pokazac "nieskonczonosc" tzn brak polaczenia miedzy kabelkami. w ten sposob sprawdziles czy kable nnie sa zwarte miedzy soba., nastepnie bierzesz jedna nozke omomierza dotykasz do massy a druga doo kostki od glasnika- kolejno jeden i drugi kabelk.. powinna byc takze nieskonczonos. jesli pokazuje jakis opor tzn ze jest zwarty do masy. :bigok:
i tak po kolei lecisz wszystki glosniki.
kolego informuje cie e jesli nie usunies tej uterki o i i skopci radio



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości