[mk2] Panele z MDFu jaka srednica?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn sie 28, 2006 21:35

piotr2 pisze:Kubus20, ja sie chyba daje na laty dachowe pod dachowki ale nie jestem pewien.
Całkiem możliwe. Ogólnie dekarze tego używają. Ja widziałem tym wyłożony kominek i komin u takiego gościa u którego znajomy robił schody.



powgreg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 02, 2004 10:48
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Panele z MDFu jaka srednica?

Post autor: powgreg » wt sie 29, 2006 10:05

Fredi88 pisze:Chcialbym zrobic sobie panele z mdfu do golfa mk2 na glosniki 165. Wygladac ma to mniej wiecej tak Obrazek

Teraz pytanie do kogos kto to juz robil... jakie sa dokladnie wymiary? chodzi mi o srednice kola, w ktore wchodzi glosnik... czy ono ma 165mm czy moze troche mniej... i jaka grubosc ma byc tego panelu? Bylbym wdzieczny za odpowiedz ;) pozdraVWiam
Wymiar otworu na głośnik 144mm boki 19,5x19,5cm co do freza pod głośnik z maskownicą to może być problem ze względu na małe wymiary panela robiliśmy takie z frezem ale wciskało się samą siatkę z głośnika bez plastikowej ramki nawet fajnie to wyglądało ale materiał pod siatką się z czasem wygniatał i wtedy siatka lubiła wypadać trzeba było je wklejać a to nie każdemu pasowało i zarzuciliśmy produkcję.
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » ndz wrz 10, 2006 12:01

teraz mam kolejne pytanko ;) skoro mam juz panele (ale jeszcze nie mam ;) ) to jak je przymocowac... tak tak wiem, czytalem na stornie ze odcinam kieszen potem wszystko skrecam i....... no wlasnie przykrecam do tapicerki :kac: ??? przeciez to nie mialoby troche sensu... chodzi przeciez o to zeby glosnik byl sztywno gdzies przymocowany... wiec musialbym go do blachy przykrecic prawda? A moze wystarczy do tapicerki...

prosze o jakas porade :helm:



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz wrz 10, 2006 12:09

Fredi88 pisze:teraz mam kolejne pytanko ;) skoro mam juz panele (ale jeszcze nie mam ;) ) to jak je przymocowac... tak tak wiem, czytalem na stornie ze odcinam kieszen potem wszystko skrecam i....... no wlasnie przykrecam do tapicerki :kac: ??? przeciez to nie mialoby troche sensu... chodzi przeciez o to zeby glosnik byl sztywno gdzies przymocowany... wiec musialbym go do blachy przykrecic prawda? A moze wystarczy do tapicerki...

prosze o jakas porade :helm:
Miałem oto samo pytać czytając ten temat :grin: Na moje oko to wlasnie cały ten MDF powinien byc przykrecony przez tapicerke do blachy na drzwiach :hmm: Wtedy nic by nie drżało :chytry:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » ndz wrz 10, 2006 12:31

lolo_golf pisze:Na moje oko to wlasnie cały ten MDF powinien byc przykrecony przez tapicerke do blachy na drzwiach
Dobre oko :bigok: ... Na tym polega cała idea - panele przymocowujemy na sztywno(blachowkrętami z podkładkami sprężynowymi) do blachy, do panelu głośnik i wszystko sztywno siedzi :bajer: ...



Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz wrz 10, 2006 20:21

ale te panele z www.powe.pl chyba nieda rady zamocowac do poszycia drzwi,bynajmniej nie maja zadnych zaczepow itp.chyba ze jakos od srodka drzwi sprobowac.

[ Dodano: Nie Wrz 10, 2006 20:23 ]
ja wzielem ta folia co pisalem wykleilem srodek panela zachaczajac i poszycie drzwi,taki "rekaw" zrobilem.aby nie bylo przeswitu miedzu tapicerka a poszyciem.



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » ndz wrz 10, 2006 22:29

no wlasnie... czyli na to wychodzi ze te panele sa produkowane z mysla o przykrecenie do tapicerki... troche smieszny pomysl... bo przeciez nie sa sztywne wtedy! hmmm bede musial to jakos inaczej zalatwic.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz wrz 10, 2006 22:51

Fredi88 pisze:no wlasnie... czyli na to wychodzi ze te panele sa produkowane z mysla o przykrecenie do tapicerki... troche smieszny pomysl... bo przeciez nie sa sztywne wtedy! hmmm bede musial to jakos inaczej zalatwic.
Dokładnie fredi :chytry: Zeby to mialo rece i nogi pasuje przykrecić mocno do drzwi...a jak sie przykreci do samej tapicerki to po co wogole ten panel??? :helm:



fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: fuldi » pn wrz 11, 2006 13:28

haha widze maly kabarecik :P



Awatar użytkownika
JedrzeJ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sie 30, 2006 01:09
Lokalizacja: Katowice-Centrum
Kontakt:

Post autor: JedrzeJ » sob paź 28, 2006 11:54

nie chce zakładać nowego tematu więc napsisze tutaj:
jak kupie taki panel: http://www.powe.com.pl/product_info.php ... cts_id/128

to do tego musze kupić jeszcze taki dystans z MDFu ?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob paź 28, 2006 13:40

JedrzeJ pisze:nie chce zakładać nowego tematu więc napsisze tutaj:
jak kupie taki panel: http://www.powe.com.pl/pr...products_id/128

to do tego musze kupić jeszcze taki dystans z MDFu ?
Ja bym najpierw przymerzył panel na tapcerke i zmierzył jakiej grubości dystans trzeba zrobić bo naewno będzie o potrzebny.



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » sob paź 28, 2006 14:39

JedrzeJ pisze:to do tego musze kupić jeszcze taki dystans z MDFu ?
nom trzeba... bo do czego glosnik przykrecisz? Dystans (a nawet dystanse bo tam dosc gleboko to wchodzi) do blachy, na to glosnik i na to te panele ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości