[Wzmacniacz] Mk3 600zł

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

jepek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 10, 2006 21:36
Lokalizacja: szczecinek

[Wzmacniacz] Mk3 600zł

Post autor: jepek » pn paź 23, 2006 17:48

Witam.

Mam kase w łapie więc rozglądam się w końcu za jakimś wzmacniaczem... Mam PowerBassy L-6C i na razie szukam do nich pieca, jednak w najbliższym czasie dołączy do tego jakiś ( ? ) sub, tylko że tu nie wiem ile będe miał kasiorki, więc na razie chce zorientować się nt. wzmacniacza.

Szukałem troszkę i znalazłem TO ?

Zastanawiam się jeszcze nad μ-Dimension μ-Jr. 4-300, ale musiałoby poczekać na kolejne 200zł... Proszę o propozyje ;)

Z góry dziękuje!
Pozdrawiam :kufel:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn paź 23, 2006 18:36

Według mnie ten Magnat do piet nie dorasta Juniorowi.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pn paź 23, 2006 18:40

opłaca sie dołożyć, naprawde. Magnat to nie ta półka cenowa i nie ta jakość grania. Jeszcze możesz pośrednio między μ-Dimension, a Magnatem, popatrzeć na Helixa (ale μ-Dimension to najlepsze rozwiązanie)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn paź 23, 2006 18:43

Jeszcze się zastanawiasz (Magnat> μ-Dimension μ-Jr. 4-300)? Ten juniorek bije go o klasę(może nawet więcej).Każda złotówka wydana na μ-Dimension jest zamieniana na jakość dżwięku .Potem dokupisz suba PB w zamkniętej i masz piękny systemik.Czasami warto poczekać i kupić lepszy sprzęt,tak jak w tym przypadku.



jepek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 10, 2006 21:36
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: jepek » pn paź 23, 2006 18:45

Tak też myślałem... trzeba będzie raczej schować gdzieś głęboko te 600zł do następnego przypływu gotówki... poszukam zaraz jakiś Helixów...

EDIT: Mam takie lamerskie pytanie. Ten Juniorek jak go nazywacie ma moc Moc wyj. RMS/4Ω: 4x50W, a w mostku Moc wyj. RMS/4Ω mostek: 2x150W. Tak więc mogę sobie podłączyć na 2 kanały moje PB, a pozostałe 2 zmostkować i podłączyć tam skrzynie ? Sorry, ale lama jestem w tym temacie i nie potrafie sobie sam wytłumaczyć :D Aha - jakie dodatkowe koszta musiałbym ponieść podłączając wzmak ? Chodzi mi o kable itd. Domyślam się, że taki lamer jak ja sobie nie poradzi z tym wszystkim i będzie musiał komuś to zlecić...

Dzięki za pomoc! :kufel: :kufel:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn paź 23, 2006 19:05

jepek pisze:Tak więc mogę sobie podłączyć na 2 kanały moje PB, a pozostałe 2 zmostkować i podłączyć tam skrzynie ?
Dobrze kombinujesz.
jepek pisze:Aha - jakie dodatkowe koszta musiałbym ponieść podłączając wzmak ? Chodzi mi o kable itd. Domyślam się, że taki lamer jak ja sobie nie poradzi z tym wszystkim i będzie musiał komuś to zlecić...
Dodatkowe koszta to przede wszyskim kable. 100-150zł bym celował na tą przyjemność.

Z montażem sobie poradzisz jak nie masz dwóch lewych rąk. Nie ma tam nic trudnego, tylko samochód trzeba bedzie trochę porozbierać.



jepek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 10, 2006 21:36
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: jepek » pn paź 23, 2006 19:18

Kładłem już kable i rozebrałem całą deske z przodu... Czytałem gdzieś, że kable trzeba puścić przez próg ? Mógłby ktoś zarzucić linkiem do dokładniejszego opisu montażu ?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn paź 23, 2006 20:00

Nie lubimy takich, którzy nie czytają przyklejonych tematów :chytry:



jepek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 10, 2006 21:36
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: jepek » pn paź 23, 2006 20:17

Już się za to biorę, ale swoją drogą jest za bardzo "naciapane" i bardzo trudno cokolwiek znaleźć ;)



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pn paź 23, 2006 20:50

jepek pisze:Już się za to biorę, ale swoją drogą jest za bardzo "naciapane" i bardzo trudno cokolwiek znaleźć ;)
Tak to prawda a wiesz dlaczego tak jest?
Bo jak się 10 osób w ciągu tygodnia pyta o to samo nie czytając poprzednich tematów to wtedy robi się sporo tematów w których nie ma odpowiedzi a porady w stylu "użyj opcji szukaj"
Jak by wszyscy od razu tak szukali nie było by klonów tematów a i szukanie było by o wiele łatwiejsze.

Ale na temat to powiem ci że kable najlepiej prowadzić w progach, ściąga sie je łatwo i mają już fabryczne zaczepki więc jest to naprawdę proste.
Podstawowym warunkiem jest oddzielenie kabli zasilających od sygnałowych najlepiej osobnymi progami.
Masa i kabel dodatni MUSZĄ być tego samego przekroju, co prawda masę można podpiąć do karoserii w bagażniku(ja bym tak nie zrobił) ale lepiej jest poprowadzić ją bezpośrednio z akku.
W kablu plusowym dajesz bezpiecznik ale to oczywiste chyba.
Nie napisałem Ci nic co by już nie było kiedyś napisane ale może zaoszczędzę ci trochę szukania.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

jepek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 10, 2006 21:36
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: jepek » wt paź 24, 2006 09:26

Doskonale Was rozumiem, bo sam siedze no innym forum gdzie staram się pomagać w miare możliwości i wiem jak to wkurza jak ktoś nie czyta przyklejonych tematów... Dzięki mag2k3 - już wiem mniej więcej jak to wszystko ma wyglądać!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości