Golf IV 1999

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Czarny6908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn gru 28, 2015 20:04

Golf IV 1999

Post autor: Czarny6908 » śr maja 18, 2016 22:01

Witam, zmieniam swojego Golfa IV na bogatszą wersję. Teraz będę miał 4 elektryczne szyby, komputer pokładowy, itp.. no i seryjne radio, które chciałbym wymienić na Pioneer 1800-UBB. I teraz moje pytanie. Czy opłaca się, czy jest to proste, czyli ktoś kto wymieniał nie raz normalne radia w aucie ale nie demontował seryjnych po poradach tutaj da radę to zrobić i czy nie będzie to kolidowało z klimą, wcześniej miałem nawiew i przycisk AC i strzałkę a teraz mam 2 strefową? Żeby to jakoś wyglądało, jestem laikiem więc wybaczcie za prostackie tłumaczenie.. Czekam na odpowiedzi :)



OrangePL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 17:09

Golf IV 1999

Post autor: OrangePL » pn maja 30, 2016 22:52

Jest to dosc proste, wyciagasz stare radio wkladasz nowe. Z klima nie bedzie to kolidowało gdyz to inna wiazka, za radiem bedziesz mial 2 kostki ISO ktore wpinasz do nowego radia i tyle. A tak na marginesie nie 2strefowa tylko Climatronic ;)



swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

Golf IV 1999

Post autor: swampshark » pn cze 06, 2016 16:38

OrangePL pisze:za radiem bedziesz mial 2 kostki ISO ktore wpinasz do nowego radia i tyle
Niekoniecznie. W instalacjach w Golfach 4 i innych VW z tych lat na pinie nr 5 w kostce zasilania jest podany stały plus podczas gdy w standardowych kostkach iso jest tam sterowanie anteny. Najlepiej przewód (zazwyczaj niebieskiego koloru) odpiąć z kostki i podłączyć go do separatora, który najprawdopodobniej będziesz musiał zakupić ponieważ oryginalna antena ma inną wtyczkę niż standardowe radyjka oraz ma wzmacniacz więc potrzebuje zasilania, którego po wyjęciu ori odtwarzacza nie będzie. Separator kosztuje w internetach grosze. Jeżeli w nowym autku będziesz miał zegary z FIS lub półFIS to się zastanów czy warto wymieniać Gamma V (zazwyczaj takie radyjko jest w lepiej wyposażonych wersjach) na niefabryczne bo może być podłączone do wyświetlacza w liczniku i stracisz wyświetlanie w nich RDS



Czarny6908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn gru 28, 2015 20:04

Golf IV 1999

Post autor: Czarny6908 » ndz cze 12, 2016 22:44

Kupiłem wyjmaki, włożyłem i nie mogę wyjąć.. Wciskam po bokach w radiu te blaszki i nic.. Na początku lewa wyszła normalnie ale prawa nie to włożyłem oby dwie i teraz żadna nie chce wyjść ^^ klik był przy wkładaniu tak jak powinno być, nie wiem co jest nie tak..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości