Adapter AUX do radia - warto?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
bu3n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 10, 2015 19:44

Adapter AUX do radia - warto?

Post autor: bu3n » pn sty 11, 2016 19:56

Siemanko, mam w Golfie radio Gamma i mam zmieniarkę w bagażniku, niestety wyskakuje CD Error i mi nie działa.. Dlatego zastanawiam się nad kupnem adaptera do radia. Z tego co przeglądałem na allegro to wszystko jest na AUX. Pytanie jest moje takie czy kupować te po 20zł czy poszukać jakiś droższych? Głównie chcę puszczać muzykę z telefonu/mp3.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Adapter AUX do radia - warto?

Post autor: Adalbert1702 » sob sty 16, 2016 09:44

Pierwsze pytanie dotyczy tego jakie masz radio Gamma -3,4 czy pięć? Emulatory zmieniarki są dość drogie a po za tym za te pieniądze dają mało możliwości. Po za tym z doświadczenia wiem ze są dość wadliwe! Już osobiście to przerabiałem....
Zaznaczam ze to co tutaj napiszę jest tylko i wyłącznie moim odczuciem, popartym kilkuletnią praktyką i użytkowaniem. Mam zainstalowane w swoim golfie radio Gamma 4. Dokupiłem urządzenie AUX z odpowiednim wtykiem do radia (w tym przypadku ISO DIN 10 pin) do którego podłączyłem wtykiem Jack 3.5 mm moduł MP3 do zabudowy
http://allegro.pl/modul-mp3-bluetooth-r ... 06381.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Aby wszystko jakoś wyglądało zamontowałem ten moduł w konsoli środkowej nad popielniczką. Takie rozwiązanie daje już więcej możliwości, bo możesz korzystać z bluetoota,karty pamięci i USB a także z złącza Jack 3,5. Na dodatek każde kolejne złącze działa nadrzędnie a więc: mając włożoną kartę pamięci rozłączasz ją wkładając wtyk USB lub Jack.... Po za tym wyświetlacz pokazuje co się dzieje w danej chwili-co jest podłączone. Można zmieniać siłę głosu, ustawiać equalizer i wybierać ustawienia kolejności odtwarzania-wszytkim tym można sterować z klawiatury urządzenia lub z pilota..
Polecam to urządzenie i tylko szkoda ze nie ma wersji z zielonym wyświetlaczem. W mojej ocenie jest to o wiele lepsza i co najważniejsze-tańsza alternatywa do podłączenia innego źródła muzyki.Dodam ze są też inne,droższe podobne urządzenia które mają możliwość odtwarzania muzyki w innych,lepszych formatach np OGG.
Oczywiście istnieją też inne rozwiązania, ingerujące w samo radio i zastąpienie magnetofonu odtwarzaczem MP3.Ale to już jest dla kogoś kto trochę zna się na tym, bo łatwo uszkodzić elektronikę radia....



Awatar użytkownika
bu3n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 10, 2015 19:44

Adapter AUX do radia - warto?

Post autor: bu3n » sob sty 16, 2016 21:35

Porównując ze zdjęciami to mam Gamme 5. Wygląda dokładnie jak to
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości