Głośniki 3.5" 87mm do Golfa II w podszybie/deskę

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Głośniki 3.5" 87mm do Golfa II w podszybie/deskę

Post autor: VWiater » ndz lis 08, 2015 02:23

Witam.

Czytałem inne tematy związane z głośnikami itp. Wiem, że głośniki z tyłu to tylko sub, że z przodu odseparowany system z zwrotnicami, że 87mm w podszybie/zaczepione na plastiku deski nie będzie grało itd. ALE na razie chce założyć cokolwiek żeby grało bo teraz nic nie ma, a na robienie dystansów, wygłuszeń drzwi etc. przyjdzie kiedyś czas. Czytałem, że 100mm podejdzie po przeróbkach, ale chce się obejść bez tego dlatego szukam 87mm.

Dlatego też pytanie do Was jakie głośniki do Golfa II 3.5" 87mm w podszybie/deskę? Radio prawdopodobnie będzie SONY MEX-N5100BT. Mam następujące typy, no chyba, że ktoś ma jeszcze coś ciekawego do max powiedzmy no 130zł. Pogrubionym zaznaczyłem moim zdaniem najlepsze, ale niech się ktoś mądry wypowie czy się czymś te głośniki różnią oprócz ceny czy wszystko jeden pieron.

JBL GX302
Hertz DCX 87.3
Excursion SX-352
Lanzar VX320
ALPINE SXE-0825S
Crunch DSX32
POWERBASS S-352
Magnat Car Fit Style 872
MAC AUDIO Mac Mobil Street 87.2
Pyle PLG3.2
Boschmann: G-3032S, PR 3577KW, PR-3006V, PR-3577KW

PozdraVWiam :pub:


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Głośniki 3.5" 87mm do Golfa II w podszybie/deskę

Post autor: powalla » ndz lis 08, 2015 12:03

W tej cenie ...wszystko zagra marnie .

Lepiej jedź na szrot, kup za flachę jakieś używane głośniki byleby rozmiar pasował , a resztę kasy zainwestuj w "zrobienie" drzwi.



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Głośniki 3.5" 87mm do Golfa II w podszybie/deskę

Post autor: VWiater » ndz lis 08, 2015 15:11

Dla mnie jak wogole zagra to bedzie swietnie. Na innych forach doczytalem sie ze te magnaty i lanzary dobrze dają. W JBL nie ma co inwestowac bo nie bedzie czuc ąz tak wielkiej roznicy.
Ostatnio zmieniony pn lis 09, 2015 23:14 przez VWiater, łącznie zmieniany 1 raz.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Głośniki 3.5" 87mm do Golfa II w podszybie/deskę

Post autor: bogib184 » pn lis 09, 2015 08:27

A JBL w tym przypadku dlaczego nic nie da ? Bzdura jakich mało, wszystkie są warte ... Domyślasz się co warte ? Jeśli nie chcesz oryginalnych, to z tych wylosuj, bo nic nie usłyszysz w takim przypadku, w sensie różnicy, że te, czy tamte "lepiej" grają.



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Głośniki 3.5" 87mm do Golfa II w podszybie/deskę

Post autor: VWiater » pn lis 09, 2015 10:46

Panowie takie wypowiedzi nic nie wnoszą, bo już się ich oczytałem w innych podobnych tematach. W każdym takim temacie nie ma o tym jakie głośniki wybrać tylko żeby inwestować w drzwi, nie robić głośników w desce itd.

A może inaczej, jaka firma z podanych produkuje najlepsze głośniki? Jakość, dźwięk, awaryjność itp.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Głośniki 3.5" 87mm do Golfa II w podszybie/deskę

Post autor: bogib184 » wt lis 10, 2015 10:02

Wnoszą, ale z Tobą jest problem, bo nic nie wynosisz z takich odpowiedzi. Czego nadal nie rozumiesz ? Wszystko jest w takim budżecie gucio warte, awaryjność ? Co to znaczy ? Nawet za 3 tysiące głośnik może się uszkodzić, jak nie będzie odpowiednio traktowany. Sprawa prosta, a Ty sam zapętlasz i stwarzasz problem. Liczysz, że Magnat za 150 zagra lepiej jak Jbl, za 150, czy PowerBass, itd. ? Wiesz, jak musisz wysoko ciąć taki głośnik filtrem HPF ? Jak nie, to każde zepsujesz, nawet te "najlepsze". Teraz coś zrozumiałeś, czy nadal nie ? Kolejna sprawa : kto testował takie cudaki z każdej marki i ma porównanie ? Nikt, wpadnie jakiś, napisze, że JBL kupił i "jest bardzo zadowolony" i co ? Takie głośniki to nędza, którą trzeba filtrować ze 300 Hz ? Można się domyślić jak to gra - jak głośnik od CB radia.



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Głośniki 3.5" 87mm do Golfa II w podszybie/deskę

Post autor: VWiater » pt lis 13, 2015 09:46

Dalej nie rozumiem. Nie każdy musi mieć przerobione drzwi i nagłośnienie z subem i zwrotnicami.
Magnata mam za 80, a JBL GX302 za 200 i JBL GTO 329 za 230.
Jak traktować odpowiednio głośnik żeby nie uszkodzić w takim razie?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Głośniki 3.5" 87mm do Golfa II w podszybie/deskę

Post autor: powalla » pt lis 13, 2015 10:45

bogib184 pisze:ciąć taki głośnik filtrem HPF ?



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Głośniki 3.5" 87mm do Golfa II w podszybie/deskę

Post autor: VWiater » śr lis 25, 2015 16:11

W sklepie w którym kupowałem radio Sprzedający polecił mi Hertz DCX 87.3 ze względu na materiał z którego wykonane są poszczególne elementy głośnika. Otwarcie powiedział, że co do gry to nic w tym rozmiarze 87mm nie będzie grało, ale ten Hertz najdłużej wytrzyma. Nie chciał mi wcisnąć tego co ma na półce, bo miał większość, ewentualnie mówił, że może zamówić jakie chcę. Co do JBL GX302, które też miał, droższe o połowe od Hertza, to stanowczo odradzał, ze względu na twardą membranę(w małych głośnikach ma być miękka wg niego) no chyba, że "chce sie wydac kase i miec swiadomosc ze sie ma jbla w aucie".

Ostatecznie nie kupiłem żadnych głośników 87mm tylko dorwałem od kumpla za "grosze" nowe JBL GT7-5C: gwizdki, zwrotnice i 130mm. Co o nich sądzicie? :chytry: Zależało mi na nie robieniu wielkich przeróbek tak jak w temacie: viewtopic.php?f=19&t=346727&hilit=lipek81+glosniki dlatego w miejsce ori 87mm zamontowałem zwrotnice(potem dodam fotoporade), na desce przykreciłem gwizdki i doszedłem do montazu 130mm. I tutaj mam kilka wątpliwości pomimo prześledzenia tematów na forum. Zamontuje je oczywiście w ori zaślepkach tylko wtedy przykręca się głośnik do tej ori maskownicy i maskownice wtyka do kieszenie drzwi, ale to rozwiązanie wg wielu forumowiczów jest do bani ze względu, że głośnik nie będzie stabilnie zamontowany. Postanowiłem więc zamontować głośnik w dystansie do tapicerki lub drzwi, a na to wetknąć ori maskownicę. I teraz moje pytanie bo wszyscy montują głośnik w dystansie z mdf, niektórzy oklejają ten dystans jakims "materiałem do dźwieku, włokniną głośnikową": czy mogę dorobić sobie ten dystans z racji tego, że mam tokarkę z jakiegoś metalu, aluminium czy musi być mdf? :chytry: I czy oklejać potem ten dystans tą włokniną głośnikową, jak tak to w którym miejscu? Wewnatrz i miejscu przylegania głosnika? :chytry:

EDIT. Doczytałem się, że jak dystans mdf to trzeba go polakierować żeby nie wsiąkał wody, włóknina głośnikowa to chyba taki materiał dla ozdoby, a na łączenie głośnik-dystans daje się gąbkę. Jak się mylę to mnie poprawcie.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości