Jakie radio żeby była regulacja eq na przodzie i tyle?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Jakie radio żeby była regulacja eq na przodzie i tyle?

Post autor: VWiater » pt lis 06, 2015 22:10

Witam.
Poszukuje radia, najlepiej SONY żeby miało regulację eq na przód-tył tzw. fader. Wiem, że takie radio musi mieć 2x wyjscie preout/rca, ale jakie musi miec w sobie ustawienia zeby tak sie dalo regulowac? Przyklad to na przednie glosniki ustawiam glosnosc 15, bas 3, treble 6 a na tyl ustawiam glosnosc 20, bas 10, treble 2. NIe wiem czy to dobrze wytlumaczylem, ale mam nadzieje ze zrozumieliscie.

Znalazlem takie radia:
SONY CDX-G3100UV
SONY MEX-N5100BT
Sony CDX-DAB700u
SONY DSX-A60BT
PIONEER DEH-4700DAB

PozdraVWiam i proszę o pomoc :pub:


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jakie radio żeby była regulacja eq na przodzie i tyle?

Post autor: powalla » sob lis 07, 2015 00:21

Nie ma takiego radia z takim EQ jak Ty chcesz , a FADER to tylko coś w stylu kontroli "głośności" pomiędzy tyłem a przodem.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: Jakie radio żeby była regulacja eq na przodzie i tyle?

Post autor: KamilP » sob lis 07, 2015 00:51

Ja rozwiązałem problem zbyt dużego basu z przodu za pomocą kondensatora, 10 albo 100 mikro na głośnik nie pamiętam, w szereg. Idealnie nie jest bo to zwykle elektrolity ale głośniki są mocno odciążone :) kiedyś może włożę specjalne, teraz włożyłem to co miałem



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Jakie radio żeby była regulacja eq na przodzie i tyle?

Post autor: VWiater » sob lis 07, 2015 01:51

powalla, w firmowym aucie jest Sony, nie pamiętam modelu, ale ma cos w tym stylu ze mogę ustawić głośność przód i tył głośników oraz rca i do tego ma eq:bas środek Góra na głośniki i bas na rca. Wtedy z głośników ściągam bas a na rca dodaje i jest git tylko że to jakiś stary model a do swojego auta chce kupić radio żeby miało chociaż coś takiego. Ewentualnie doradcie mi które z tych radiow co podałem wybralibyscie i dlaczego, chyba że jakieś inne swoje typy macie najlepiej sony pionier ewentualnie alpine


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Jakie radio żeby była regulacja eq na przodzie i tyle?

Post autor: joseph82 » sob lis 07, 2015 03:35

polecam to co miałem u siebie SONY CDX GT-710
z tych co miałem posiadało najlepszy korektor dzwięku, a jak nie pasi zawsze można zastosować zwrotnice


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Jakie radio żeby była regulacja eq na przodzie i tyle?

Post autor: VWiater » sob lis 07, 2015 15:11

Dobra to żeby było prościej: SONY CDX-G3100UV (eq5) czy MEX-N5100BT (eq10)? Chyba to mex...
ObrazekObrazek


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości