Porponuje zalozycz taki post

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

karuzov
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: wt cze 27, 2006 23:54
Lokalizacja: 123

Porponuje zalozycz taki post

Post autor: karuzov » śr wrz 27, 2006 22:19

Krotka mysl: kazdy z nas wie ze zeby miec bardzo doby sprzet car audio trzeba miec troche papierkow w portfelu, pomysl checi do pracy itd... ale co z tymi ktorzy np. ucza sie nie maja srodkow na bardzo dobry sprzet, ani nie maja tez czasu:/

Ostatnio zaobserwowalem ze na forum krytykuje sie ludzi ktorzy maja slabszy sprzet nie markowych firm... Ja sam do nich naleze bo mam wzmacniacz frista, glosnik alpharda i radio sony cdx la 550v. Nie chodzi ze nie mam pieniedzy, pracuje mam je ale nie chce przeznaczyc az tyle pieniedzy na wymarzony sprzet.. Powiem szczerze majac taki zestaw glosnikow jaki mam nie narzekam, dla zwyklego chlopaka ktory lubi posluchac muzyki i odrobina bassu takie cos w zupelnosci wystarcza..

Kolejna sprawa, ostatnio jechalem do Ustki to jest jakies 170km i po 100km w upale mialem juz po dziurki w nosie tego basszenia, odlaczylem wzmacniacz i sluchalem muzyki na fabrycznych glosnikach:/



Goraco Apeluje abb pomagac ludziom przecietnym takim ja jak w doborze sprzetu nie koniecznie za paresetzlotych a nie krytykowac ich lub tez pisac ze to jest zle wez to zmien itd.


jesli ktos to przeczytal to dziekuje za poswiecona uwage mojemu tematowi.

Prosze rowniez jezeli bedzie taka potrzeba o usuniecie postu po jakims tygodniu od znalezienia sie na forum car audio.

dzieki i pozdrawiam Karuzov



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » śr wrz 27, 2006 22:35

No dobra wszystko fajnie ale co jeśli ktoś ma taki sprzęt jak np Ty wchodzi na forum i pisze że chciałby w nim coś poprawić, jak można poradzić komuś takiemu?
Wtedy się mu mówi żeby wymienił wzmacniacz radio itd itd.

Z audio niestety tak jest że trzeba mieć sprzęt na podobnym poziomie radio za 1500zł wiele nie da z głośnikami zwykłymi fabrycznymi.
Tak samo first nie zasili dobrego suba i to nie jest wyśmiewanie się tylko uświadamianie ludzi że nie mają wcale sprzętu pierwszej klasy.
Bo co innego jeśli ktoś wie że ma raczej słabe audio a co innego jak się komuś tłumaczy że np tuba jest zła a on dalej swoje że jest najlepsza bo mu kumpel powiedział tylko musi zmienić np radio żeby lepiej grało.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

karuzov
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: wt cze 27, 2006 23:54
Lokalizacja: 123

Post autor: karuzov » śr wrz 27, 2006 22:58

tu podzielam troche twojego zdania.. powiedzmy sobie ze sa ludzie i ludziska...

tez mnie irytuja ludzie ktorzy nie chca np. zrozumiec pewnych kwestii, ale sadze ze sa jakies podzespoly ktore sprostaja wymaganiom tych zwyklych ludzi tak jak jest w moim przypadku... ja szczrze nie narzekam, mam dosc basu i sporanu a radio tez daje rade, jedyne co wymieniam to woofery i tweetery...

rozumiem ze jestescie wyrozumiali chcecie pomoc, w 40% uwazam ze wina jest tych ktorym trzeba doradzic bo bardzo duzo osob nie wie czego chce.

ja narazie nad zmiana sprzetu nie mysle, ale wiem ze zeby dobrze gralo trzeba zaplacic,

wg mnie kazdy powinien najpierw sprecyzowac to co chce a potem pisac posty. bo co daje taka pomoc jak mu sie wybierze glosniki powiedzmy za 200zl do przodu jak on i tak kupi jakies nie oryginalne

[ Dodano: 27 Wrz 2006 22:58 ]
ten temat powinien przemowic troche do nie ktorych doradzajacych ale tez do tych ktorzy czekaja na porady

[ Dodano: 27 Wrz 2006 23:02 ]
ja byl bym za tym zeby zrobic taki regulamin, dla nas uzytkownikow forum ale nie regulamin odnscie czego nie wolno a co wolno, tylko odnosnie tego jak formulowac posty, komu ufac itd. itp.



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » śr wrz 27, 2006 23:30

cos w tym jest ze pytajac o glosniki za powiedzmy 100 zl uslyszysz tylko dozbieraj na helixa, PB lub hertza, a potem musisz jeszcze kupic wzmaka bo pod radiem sie mecza... a do tego jakis sub bo same slabo graja... a do suba inny wzmak... albo wymienic tego poprzedniego na lepszy mocniejszy itp. Ja kupilem glosniki za 120 zl i nie zaluje ani 1zl wydanej... graja ladnie, pod samym radiem i nie brakuje mi ani dolu, ani srednich ani wysokich (zestaw odseparowany). Do czego zmierzam... pewnie sa ludzie ktorzy maja jeszcze mniejsze wymagania niz ja. I im tez warto cos polecic... bo tak jak mowie na forum to jest tylko helix hertz i PB... spoko, to sa fajne glosniki, ale nie wszyscy takie chca ;) Takze nie zapominajmy o tych dla ktorych CA to tylko klepiace srednimi tonami glosniki w podszybiu ;) :bigok:



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » czw wrz 28, 2006 00:09

Jeśli mnie ktoś pyta o najtańsze dobre głośniki to nie polecam nigdy dozbierać na PB helixy itd.
Zwykle wymieniam marki takie jak
Phonocar czy Sinuslive bądź inne całkiem dobre głośniki za małą kasę.
Jednak nie jestem w stanie polecić komuś głośnika poniżej tych 110zł które trzeba zapłacić właśnie za Phonocar jak dla mnie to minimum jeśli chce się coś zmieniać bo zmiana głośników tak dla samej zmiany nie ma sęsu bo pewnie fabryczne grają podobnie jak nie lepiej("przykład" niektóre buszmeny)
Gorzej jest jak gość napisze że nie zna tej firmy i woli np blaupunkta czy tam magnata bo mu powiedział "kolega" że to dobra firma.
Więc ja pytam po co pytać kogoś o zdanie skoro i tak się weźmie po swojemu.

Ale kolega poruszył tu ważną kwestie.
Co do tego komu ufać.
Jakiś czas temu np widziałem jak jeden użytkownik polecił podłączyć same tweetery (bez zwrotnic) pod radio czego skutkiem było by najprawdopodobniej z kopcenie głośnika, i to jest właśnie to co z ludźmi którzy się nie znają a chcą zabłysnąć pomagając komuś, taka pomoc jest po prostu niebezpieczna.
Ja np mam już dość pisania w koło tego samego, ile razy można polecać komuś zestaw odseparowany, średnio co tydzień pojawia się tu taki temat, ostatnio nawet ich nie czytam już w prawie każdym jest to samo zwykle, czyli to co kolega wyżej napisał do zbieraj do PB itd... :)


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » czw wrz 28, 2006 07:25

mag2k3 pisze:ednak nie jestem w stanie polecić komuś głośnika poniżej tych 110zł które trzeba zapłacić właśnie za Phonocar
wlasnie takie nabylem i jestem bardzo zadowolony...
mag2k3 pisze:Jakiś czas temu np widziałem jak jeden użytkownik polecił podłączyć same tweetery (bez zwrotnic) pod radio czego skutkiem było by najprawdopodobniej z kopcenie głośnika, i to jest właśnie to co z ludźmi którzy się nie znają a chcą zabłysnąć pomagając komuś, taka pomoc jest po prostu niebezpieczna.
masz racje bylo takie cos... ale jezeli masz tweeter z kondensatorem to mozna go smialo pod radio dac... ja mam tweeterki z kondensatorami i mam je pod radiem. Tweetery jako przod... woofery jako tyl i moge sobie ladnie regulowac miedzy wysokimi i srednimi tonami ;)
mag2k3 pisze:fabryczne grają podobnie jak nie lepiej("przykład" niektóre buszmeny)
wlasnie to mnie zastanawia... dlaczego wszyscy tak jada po boschmannach... hmmm pewnie 90% z was ich nie slyszalo ale wszyscy po nich jada :P chcialbym wsiasc do auta naglosnionego wlasnie buszmenkami i porownac je do moich phonocarow ;)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw wrz 28, 2006 09:16

Witam wszystkich.

Muszę powiedzieć, że jest to jeden z nielicznych ostatnio tematów w których chce mi się odpisywać :!:

Reszta to tylko standart: "Jakie głośniki", "jakie radio" itp. :panna:
Spowodowane jest to tym, że użytkownikom, albo nie chce się nawet spojrzeć w ostatnie tematy w dziale, albo użyć opcji szukaj, albo po prostu nie wie o takij opcji :panna:

Jaki znaleść na to sposób...

Sposób jest prosty- nie odpisywać na tak bezsensowne tematy
Taki sposób na bezsesowne tematy zauważyłem na jednym z wazniejszych forów CA i sprawdza się bardzo dobrze.

Ja jednak nie byłbym za całkowitym brakiem odpowiedzi tylko za innym rozwiązaniem.
Gdy pojawi się kolejny temat typu: "Jakie głośniki na przód" w odpowiedzi dajemy link do opcji "szukaj" i nic poza tym. Napewno poskutkuje, ale tylko wtedy, gdy nikt z nas nie będzie się wdawał w bezsensowną dyskusję.
mag2k3 pisze:Co do tego komu ufać.
Jakiś czas temu np widziałem jak jeden użytkownik polecił podłączyć same tweetery (bez zwrotnic) pod radio czego skutkiem było by najprawdopodobniej z kopcenie głośnika, i to jest właśnie to co z ludźmi którzy się nie znają a chcą zabłysnąć pomagając komuś, taka pomoc jest po prostu niebezpieczna.
Tutaj niestety nic nie zrobisz. KAżdy uzytkownik forum ma prawo pisać co mu się podoba i napwno będą się zdarzać osoby, które piszą bzdury.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw wrz 28, 2006 09:24

karuzov pisze:Powiem szczerze majac taki zestaw glosnikow jaki mam nie narzekam, dla zwyklego chlopaka ktory lubi posluchac muzyki i odrobina bassu takie cos w zupelnosci wystarcza..

Kolejna sprawa, ostatnio jechalem do Ustki to jest jakies 170km i po 100km w upale mialem juz po dziurki w nosie tego basszenia, odlaczylem wzmacniacz i sluchalem muzyki na fabrycznych glosnikach:/
najpierw piszesz, że nie przeszkadza, a za chwile, że ten bass już męczył, więc jak to jest ? bo ja Ci napisze, że też w lato byłem w Ustce z moją Niunią i nie miałem 170, ale koło 130km, ale nie męczyła mnie muzyka w żadnym momencie (fakt, że sprzęt mam troche doższy). A wiesz dlaczego? bo to jest własnie ta różnica, że zapłacisz więcej, ale nie będzie Cie męczyła muzyka! ale niestety każdy sie zapiera, że tak nie jest... kwestia gustu...
karuzov pisze:
tez mnie irytuja ludzie ktorzy nie chca np. zrozumiec pewnych kwestii, ale sadze ze sa jakies podzespoly ktore sprostaja wymaganiom tych zwyklych ludzi tak jak jest w moim przypadku... ja szczrze nie narzekam, mam dosc basu i sporanu a radio tez daje rade, jedyne co wymieniam to woofery i tweetery...

wg mnie kazdy powinien najpierw sprecyzowac to co chce a potem pisac posty. bo co daje taka pomoc jak mu sie wybierze glosniki powiedzmy za 200zl do przodu jak on i tak kupi jakies nie oryginalne
rozumieją takie kwestie, nie bój sie, ale pisałem już też to ze 20 razy - zapłacisz 100 więcej za głośnik, ale wytrzyma on Ci dłużej, zagra lepiej i będzie stwarzał mniej problemów, a jeśli to nie przemawia, to za każdym razem wycofuje sie z dalszej dyskusji (a co do dośc bassu, to chyba nie jest tak do końca, bo pisałeś, że męczył Cie :) )
co do precyzowania postw to była też o tym debata, ale jednak lepiej napisać post nie używając SZUKAJI, a potem jeszcze sie awanturować
mag2k3 pisze: Jakiś czas temu np widziałem jak jeden użytkownik polecił podłączyć same tweetery (bez zwrotnic) pod radio czego skutkiem było by najprawdopodobniej z kopcenie głośnika, i to jest właśnie to co z ludźmi którzy się nie znają a chcą zabłysnąć pomagając komuś, taka pomoc jest po prostu niebezpieczna.
Ja np mam już dość pisania w koło tego samego, ile razy można polecać komuś zestaw odseparowany, średnio co tydzień pojawia się tu taki temat, ostatnio nawet ich nie czytam już w prawie każdym jest to samo zwykle, czyli to co kolega wyżej napisał do zbieraj do PB itd... :)
1 sprawa - złe doradzanie. Też zauważyłem to, napisałem co myśle o tym gościu i... już tu sie nie udziela :)
2 sprawa - niestety dopóki ktoś nie zacznie blokować/usuwać tematy z pytaniami, na które odpowiedz są dostępne po odwiedzeniu SZUKAJ to będzie jak będzie...tu jest tak samo odpowiedź, dlaczego coraz mnie ludzi z jakąś tam wiedzą odpowiada w takich tematach. Ile razy można pisać to samo ?
Fredi88 pisze: wlasnie to mnie zastanawia... dlaczego wszyscy tak jada po boschmannach... hmmm pewnie 90% z was ich nie slyszalo ale wszyscy po nich jada :P chcialbym wsiasc do auta naglosnionego wlasnie buszmenkami i porownac je do moich phonocarow ;)
pewnie to nie napewno. Ja słyszałem coś takiego i mnie to nie zadowala nawet w 20%. Inna sprawa, że zwróc uwage z czego są wykonane membrany i inne komponenty? potem nie ma sie co dziwić, że po roku czy dwóch użytkowania takich głośników jest...kibel

ja również pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Post autor: no-name » czw wrz 28, 2006 09:37

Łuki pisze: 2 sprawa - niestety dopóki ktoś nie zacznie blokować/usuwać tematy z pytaniami, na które odpowiedz są dostępne po odwiedzeniu SZUKAJ to będzie jak będzie...tu jest tak samo odpowiedź, dlaczego coraz mnie ludzi z jakąś tam wiedzą odpowiada w takich tematach. Ile razy można pisać to samo ?
Dokladnie, wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem jest usuwanie tematow, blokowanie ich i wpisywanie "Szukaj" zaniz poziom forum. Po prostu usunac temat ktory byl walkowany i tak pewnie z 5 razy.



karuzov
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: wt cze 27, 2006 23:54
Lokalizacja: 123

Post autor: karuzov » czw wrz 28, 2006 12:15

Dokladnie, wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem jest usuwanie tematow, blokowanie ich i wpisywanie "Szukaj" zaniz poziom forum. Po prostu usunac temat ktory byl walkowany i tak pewnie z 5 razy.


I tu macie racje, powinien byc specjalny moderator od blokowania postow, poprostu wrzucac link z szukajka i zablokowac temat,

Jest tu tak wiele opisane w Faq i wogole w tematach a co 5min pojawiaja sie nowe posty jakie glosniki itd, itp.

a co do tego mojego bassu, zapewne masz racje:)

pozdro i dzieki za tak liczne wypowiadanie sie na ta dosc dziwna kwetsie



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » czw wrz 28, 2006 15:07

Łuki pisze:pewnie to nie napewno. Ja słyszałem coś takiego i mnie to nie zadowala nawet w 20%. Inna sprawa, że zwróc uwage z czego są wykonane membrany i inne komponenty? potem nie ma sie co dziwić, że po roku czy dwóch użytkowania takich głośników jest...kibel
wierze na slowo przeciez ;) poprostu kazdy pisal ze to kibel ale nikt nie umial sensownie uzasadnic. :D Ja oczywiscie na buszmeny bym sie nie porwal...



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » czw wrz 28, 2006 15:15

Fredi88 pisze:
wierze na slowo przeciez ;) poprostu kazdy pisal ze to kibel ale nikt nie umial sensownie uzasadnic. :D Ja oczywiscie na buszmeny bym sie nie porwal...
ja miałem buszmena 20cm, w półce po poprzednim właścicielu :hmm: I z własnego doświadczenia wiem, że to kupa a nie głośnik. Barwa dźwięku, tony jakimi gra woła o pomste do nieba.. do tego grał bardzo nieczysto.



Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » czw wrz 28, 2006 15:37

Ja bym polecal oprocz linka do szukajki wklejac ten linka do FAQ... proponuje rowniez zrobic FAQ w jakims mniejszym formacie niz .pdf bo ja mam wolniutkie lacze i musialem bardzo dlugo czekac zeby moc przeczytac FAQ :( A co do moderatora ktory bedzie zajmowal sie powtarzajacymi sie tematami to dobry pomysl... moglbym sie nawet zapisac na takie cos :)


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw wrz 28, 2006 16:20

grzaneczka997, juz wyszła prpozycja dodanie 2 modów do tego działu, ale było praktycznie zero odzewu...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 66 gości