małe car audio - wasze rady opinie , pomoc

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

małe car audio - wasze rady opinie , pomoc

Post autor: Mandriv19 » ndz lip 05, 2015 11:21

Witam otóz postanowiłem troszkę ulepszyć system audio w moim golfiku iv.Co mnie do tego skłoniło? głosniki tylniej półki po rozklejały sie i teraz gra sam przód co nei daje przyjemności odsłuchu.
Obecna konfiguracja autka to orginalne przednie głośniki , głośniki elipsy w tylnej półce to MAC 69.4( niestety do wymiany) , radio to JVC KD-X210 (był blapunkt travel 2 jednak zimą przerywało i wkoncu przestało grać i tak na syzbko kupiłem to JVC).
Poczytałem trochę tematów jak to powinno na początku wyglądac by dobrze zagrało. Więc zakupiłem maty butylowe by wygłuszyć drzwi oraz pianke do wygłuszenia boczków, do tego dystanse z mdf o grubości 30 mm , a w miejsce starych głośników zakupiłem niemieckiego producenta Excursion Sx-6C , ich specyfikacja --> http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 8&pid=2236" onclick="window.open(this.href);return false;.
Do tego jeszcze będzie wzmacniacz , ale jednak za nim podejme decyzje o zakupie to mam pewne przemyślenia względem tylniej półki. wiem ze waszym zdaniem dobrze zrobiony przód + wzmacniacz zupełnie da radę jednak ta tylnia półka która do tej pory grała dawala takiego basu . Wiadomo skrzynia będzie lepszym tego odpowiednikiem jednak moj bagażnik jest wykorzystywany i na skrzynie nie moge sobie pozwolić.
No i tu powstaje dylemat co z tyłem , czy kupić
1. głośniki elipsy Excursiona + Wzmacniacz 4 kanałowy Crunch gpx 1000.4 --> http://allegro.pl/crunch-gpx1000-4-wzma ... 38654.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
2. Skrzynia Obudowa VW Golf 4 MDF 20cm -> http://car-audio.home.pl/pl/p/Obudowa-g ... 7-2006/879" onclick="window.open(this.href);return false; + subwoofer + wzmacniacz 4 kanałowy crunch gpx 1000.4

Co myślicie o tym drugim wariancie ? miał ktoś wogołe stycznośc z taką skrzynią która ma tylko 8 litrów . Czy to by dobrze zagrało ? jeśli tak to jaki jaki głośnik do tego.?



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: małe car audio - wasze rady opinie , pomoc

Post autor: daniel.wwe » ndz lip 05, 2015 13:02

Ja mam taka zabudowe w bagazniku z glosnikiem jak w podpisie i jestem bardzo zadowolony z grania, ale tez zalezy czego od suba oczekujesz. Lupania slyszalnego z kilometra czy ladnego uzupelnienia dolu. Ja juz doroslem do innego grania i nie jest mi potrzebne dudnienie w aucie slyszalne z kilometra :bajer: bo wiadomo ze 8" nie da takiego cisnienia jak 12". Mi taka opcja wystarcza, a do tego nie zajmuje miejsca w bagazniku. I jak na taki maly glosniczek gra bdb. Sporo osob mysli ze tam cos wiekszego siedzi. Na poczatku mialem normalna skrzynke z buczydlem JBL, i to nie gralo tylko dudnilo. Do tego zajmowalo pol bagaznika. Zmienilem na Excursiona i nie zaluje.
Co do glosnikow w polce to wg mnie nieporozumienie.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

małe car audio - wasze rady opinie , pomoc

Post autor: daniel23584 » ndz lip 05, 2015 13:20

Zgadzam sie w 100% z kolega daniel.wwe. Tez potrzebowalem miejsca w bagazniku. Znalazlem taka skrzynke, ale nie wiedzialem czego mozna spodziewac sie po tak malej obudowie i glosniku... do tego mialem dylemat jaki glosnik wybrac. Koledzy z forum doradzili mi Excursiona SX-8S4. I przyznam ze to gra zajebiscie :bigok: nigdy bym nie powiedzial ze glosnik w malej obudowie moze tak zagrac.


ALH -> 205 -> soft

Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

małe car audio - wasze rady opinie , pomoc

Post autor: Mandriv19 » ndz lip 05, 2015 13:49

O widzę miłe zaskoczenie, szukałem tematów odnośnie tej skrzynki ale nie znalazłem widocznie słabo szukalem. Na dudnieniu mi nie zależy chce by czysto i nisko grało. Widać ponownie zawitam do sklepu essa po głośnik Excursion. A czy ta skrzynkę czymś wygluszaliscie? No ok zdecyduje się na tego Ex. A czy ten wzmacniacz Crunch Gpx1000.4 starczy do excursion Sx-6c + Excursiona SX-8S4?



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: małe car audio - wasze rady opinie , pomoc

Post autor: bogib184 » ndz lip 05, 2015 13:51

A czego ma oczekiwać ? Skoro bas z jajek Koledze wystarczał, to z 8" suba będzie go mniej ? Nie wydaje mi się :) Brać obudowę, głośnik 8" i będzie dużo lepiej, jak do tej pory.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: małe car audio - wasze rady opinie , pomoc

Post autor: daniel.wwe » ndz lip 05, 2015 14:54

Mniej na pewno nie bedzie, bo nawet nie ma co porownywac basu z elips do basu z suba, ale znam kolesia ktory myslal ze z takiej skrzynki bedzie mial taki bas ze jaja urwie :bajer: ale skoro
Mandriv19 pisze:Na dudnieniu mi nie zależy chce by czysto i nisko grało.
wiec kupuj obudowe i Exa i bedziesz zadowolony.
Ja do wygluszenia uzylem owaty. Co do wzmacniacza to zalecana moc RMS dla suba to ok 200W


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

małe car audio - wasze rady opinie , pomoc

Post autor: Mandriv19 » ndz lip 05, 2015 16:07

no dobrze to te Excursion SX-8S4 + skrzynie dedykowana do golfa 4 zamowie. a teraz jaki wzmacniacz do tego by pociągnął Excursion SX-6c + Excursion SX-8S4?? to jest razem 2 x 75w + 200w w RMS. co byscie polecili z uzywek za jaka marką się rozglądać? czy moze ten crunch spełni role -->
http://allegro.pl/ultra-mocny-crunch-gt ... 08593.html" onclick="window.open(this.href);return false;

no i oczywiście to co ważne jakie kable do wzmacniacza ?? do głośników myśle zastosowac 2x2,5mm + 2x4mm ??



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: małe car audio - wasze rady opinie , pomoc

Post autor: bogib184 » ndz lip 05, 2015 19:34

Do głośników 2 x 2,5 mm2, to już na bogato, nawet 1,5 mm2 w miedzi starczy bez problemu. Do wzmacniacza 20 mm2 z miedzi wystarczy, dobrze ekranowane sygnałówki i będzie. Co do wzmacniacza, to sporo tego na rynku... Szukaj czegoś grającego łagodnie, jak coś po taniości, to ja zaproponuję sprawdzony przeze mnie Sony XM-754hx np. Kosztuje niewiele, a całkiem sprytny wzmacniacz.



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

małe car audio - wasze rady opinie , pomoc

Post autor: Mandriv19 » pn lip 06, 2015 22:56

u mnie w okolicy znalazłem wzmacniacz marki Sioux XA 2200 MKII Generation . co o nim myślicie ? jade jutro go obejrzeć chyba ze gosciu go sprzeda



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości