Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: powalla » pt lip 25, 2014 15:29

Wiesz po co ten rezystor ? Doczytaj więc o "tłumieniu" sygnału za pomocą rezystora włączonego szeregowo w tor i kiedy się go stosuje ,bo nie stanowi on jako takiego filtru w przeciwieństwie do pojedynczej cewki lub kondensatorka , a na dodatek poczytaj też dlaczego nie robi się pasywnego HPF dla woferka ...czyli Twoja koncepcja mega basiora z woferka ma się nijak , bo to "ustrojstwo" przy woferku , to nic innego jak HPF dla tweetera i NIE MA ŻADNEGO WPŁYWU NA DŻWIĘK WYDOBYWAJĄCY SIĘ Z WOFERKA I TO NIEZALEŻNIE CZY DASZ GO Z PRZODU , CZY Z TYŁU ...łapiesz? :bajer:



Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: darov » pt lip 25, 2014 15:51

A kto powiedział że ma być tam mega basiorek z woferka? Ja tylko stwierdziłem widząc filtr przy głośniku że ma on za zadanie wycinać pewne częstotliwości i tyle... Nie wiem jakie są dokładne wartości rezystora ani kondensatora żeby się wypowiadać jaki to dokładnie jest filtr, tłumienie tam występuje na pewno, czy to dla wofera, czy dla tweetera nie ważne już teraz... Fakt jest faktem że jest to filtr
Odnośnie montażu głośników nie wiem jak w większości ale sprawdzałem przez te ostatnie dni dwa auta i z tyłu były te układy, a z przodu nie i na tym bazuję, więc możliwe, że jest to spowodowane tylko tym, że tweetery z tyłu mają "mniej miejsca", albo ktoś już grzebał coś z głośnikami i powkładał inne, sam nie wiem :otepienie: :-)

EDIT: sorry cały czas piszę o rezystorze, a myślę o cewce ;) W tych układach jest cewka... :kac:


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: powalla » pt lip 25, 2014 16:03

darov pisze:Ja tylko stwierdziłem widząc filtr przy głośniku że ma on za zadanie wycinać pewne częstotliwości i tyle.
darov pisze:Z tego co się zorientowałem to głośniki z kondziołkiem i cewką idą do tylnych drzwi. Ma to na celu danie większego basu z tyłu niż z przodu
Wycinać żeby basior był ... czyli odciąć częstotliwość tweeterowi żeby basior był większy? :panna:

Ponownie napiszę więc że ta" zrotnica" przy woferku nie ma nic wspołnego z grą woferka, a jedynie co z nim ją łączy to samo miejsce montażu (kosz woferka) i trochę kleju :bajer:



Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: darov » pt lip 25, 2014 16:19

Wycinać żeby basior był ... czyli odciąć częstotliwość tweeterowi żeby basior był większy? :panna:
Jeśli by filtr był dla woofera to wycinałby dla niego górne częstotliwości aby grał tylko średnimi i niższymi... a tweetara by nie dotyczył. Filtry masz tak samo stosowane w wzmakach dla suba zawsze włączacz filtr dolny po co ma grać wyższymi częstotliwościami?? Tak samo woofer nie musi ;)


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: powalla » pt lip 25, 2014 16:53

Miszczu teraz użyj wikipedii czy innj Twojej skarbnicy wiedzy(nikłej) i pokaż jak zrobić z rezystora i kondziołka filtr LPF dla woferka :chytry:
darov pisze:Filtry masz tak samo stosowane w wzmakach dla suba zawsze włączacz filtr dolny po co ma grać wyższymi częstotliwościami??
Ty myślisz że włączenie LPF dla suba powoduje że gra on lepszym basiorem ? Poczytaj więc teraz też o "zgubieniu " suba w aucie i jak filtr LPF nam w tym pomaga :bajer:
darov pisze:Jeśli by filtr był dla woofera
'
No to jeszcze raz ... TO "COŚ" PRZYKLEJONE DO WOFERKA TO FILTR DLA TWEETERKA I NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z GRĄ WOFERKA .



Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: darov » pt lip 25, 2014 17:59

http://audioefm.w.interia.pl/budowa_zw.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Ty myślisz że włączenie LPF dla suba powoduje że gra on lepszym basiorem ? Poczytaj więc teraz też o "zgubieniu " suba w aucie i jak filtr LPF nam w tym pomaga :bajer:
Nie mówię że dzięki niemu zagra lepszym basem czytaj dobrze, ale np częstotliwości powyżej 60-80Hz są nie przepuszczane do odbiornika czyli głośnika... Wycinają to czego nie chcemy słyszeć w samym subie :-)


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: powalla » pt lip 25, 2014 18:34

darov pisze:Wycinają to czego nie chcemy słyszeć w samym subie
Wiesz dlaczego nie chcesz ich słyszeć w subie, ba , a nawet dlaczego ich nie możemy słyszeć w subie ? Kojarzysz pojęcie "scena stereo" ?
Jednak to czy to wiesz czy nie mało mnie interesuje ale radzę abyś następnym razem w tematach w których czujesz się niepewnie nie zabierał głosu, bo w takie testy
darov pisze:mimo to kupię bez kondziołka bo nie widzę sensu jego istnienia nawet dla "cykacza"
darov pisze:Ma to na celu danie większego basu z tyłu niż z przodu...
darov pisze:Kondensator wraz z rezystorem działają jako filtr górno/dolno przepustowy

jeszcze ktoś uwierzy i będzie przetwarzał dalej te głupoty!


PS: w sumie nie wiem po co zakładałeś temat jak sam wiesz lepiej , ba sam tworzysz nowe teorie ...dziwne i nieprawdziwe teorie dodam !



Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: darov » pt lip 25, 2014 18:55

Wiem co to scena stereo i od czego służy subwoofer i po co są filtry częstotliwości dla głośników :)
mimo to kupię bez kondziołka bo nie widzę sensu jego istnienia nawet dla "cykacza"
Ponieważ cykacz ma swój kondensator tuż przy samym sobie więc ten przy wooferze to tylko dodatkowy filtr...
Ma to na celu danie większego basu z tyłu niż z przodu...
To napisałem wtedy gdy jeszcze nie byłem do końca obczytany i sam wiesz, że się czepiasz bo już to wyjaśniłem wcześniej ;)
Kondensator wraz z rezystorem działają jako filtr górno/dolno przepustowy
Co do tego dałem CI stronkę ze schematami i dość dokładnym opisem więc powinieneś zrozumieć :)
PS: w sumie nie wiem po co zakładałeś temat jak sam wiesz lepiej , ba sam tworzysz nowe teorie ...dziwne i nieprawdziwe teorie dodam !
Chciałem zasięgnąć opinii bo nie byłem pewien, po jakimś czasie nieco sprawdziłem, doczytałem i się dowiedziałem...

A na koniec :okej: Peace, z mojej strony nie było spinki więc mam nadzieję, że i Ty nie miałeś ;) :pub:


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: powalla » pt lip 25, 2014 19:54

No ba! :pub:



Awatar użytkownika
sidorboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 11:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: sidorboss » wt kwie 07, 2015 18:31

Czyli bez różnicy czy jest G czy D na głośniku ?


Transport Wrocław z IV w składzie.

Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: owcy2 » czw kwie 09, 2015 19:57

Kolego ja dziś zakładałem 1j0035411G wyjęte z rozbiórki drzwi przednich - bez tej cewki i rezystora, gra dobrze.
Sprawdziłem też ten tweeter w przednich drzwiach i ma on kondensator wlutowany, więc z tego co koledzy piszą nie powinien się spalić.

Ważne jest założenie tej gumowej tulei/uszczelki na głośnik, żeby nie było przerwy między tapicerką i głośnikiem.



Awatar użytkownika
darov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: śr sty 22, 2014 12:44
Lokalizacja: Kielce

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: darov » czw kwie 09, 2015 20:02

Nic się nie spali spokojnie czy to będzie z czy bez G ;)


Moja VR6-ka: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p6607264" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
sidorboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 11:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaki głośnik w drzwiach kierowcy? Bora

Post autor: sidorboss » pn maja 18, 2015 20:37

Kupiłem z G ;) Grają bardzo ładnie. Dopieszczam autko i robię fotki i będę się niedługo chwalił i chwalił ;)


Transport Wrocław z IV w składzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości