Helix Tweeter nie działa

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

Helix Tweeter nie działa

Post autor: lukaszop » sob lut 14, 2015 21:56

Witam, niedawno zakupiłem nowy zestaw Helix B62C (2 x głośnik, 2 x tweeter, 2 x zwrotnica). Do tej pory miałem oryginalne głośniki przód. Najpierw zacząłem prace od drzwi lewych. Uciąłem kostkę z oryginalnego głośnika, połączyłem przewody i wpiąłem się do zwrotnicy. Uciąłem kostkę z oryginalnego tweetera i połączyłem go z przewodem, który wychodzi ze zwrotnicy. Ze zwrotnicy idzie para kabli na głośnik niskotonowy i jeszcze jedna para kabli na tweeter. Włączyłem... i wszystko działa w lewych drzwiach. Głośnik niskotonowy i tweeter gra.

Dzisiaj zabrałem się za drzwi kierowcy. Zrobiłem dokładnie to samo i.... tweeter nie działa. Próbowałem zmienić przewody od tweetera lecz nic to nie dało.


Próbowałem podłączyć ten oryginalny tweeter przez zwrotnicę i także nie gra. Zwrotnica może być uszkodzona? Planuję znowu przylutować kostkę do oryginalnego tweetera i połączyć go w taki sposób jaki był fabrycznie. Dla spróbowania czy zwrotnica nie jest uszkodzona. Dobrze kombinuję? Proszę o rady. Dziękuję.


Do usunięcia.

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Helix Tweeter nie działa

Post autor: powalla » sob lut 14, 2015 22:17

Musisz "przedzwonić miernikiem " te kable i już wiesz ...dłużej trwało napisanie tego tematu.



Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

Helix Tweeter nie działa

Post autor: lukaszop » pn lut 16, 2015 21:50

Dzięki sprawdziłem. Zero reakcji na miernik przy kablach tweeter w zwrotnicy.


Do usunięcia.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Helix Tweeter nie działa

Post autor: Qto » wt lut 17, 2015 01:30

masz dwa komplety (po jednym na stronę)...więc zamieniaj elementy stronami, szybko dojdziesz do tego gdzie jest przyczyna problemu



Awatar użytkownika
lukaszop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 21:55
Lokalizacja: PL

Helix Tweeter nie działa

Post autor: lukaszop » śr lut 18, 2015 20:35

Problem jest ze zwrotnicą. Komplet jest nowy. Jutro odsyłam do reklamacji :)


Do usunięcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości