Kod wyposażenia a instalacja do tylnych głośników MK4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

grzesoko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lis 03, 2009 16:22
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Kod wyposażenia a instalacja do tylnych głośników MK4

Post autor: grzesoko » pt sty 01, 2010 22:08

Witam
Zastanawiam sie czy mozna sprawdzic bez rozbierania czy mam w swoim autku (golf IV variant 2003r) pociagnieta instalacje do tylnych glosnikow. W ksiazce serwisowej znalazlem oznaczenie 8RE (4 glosniki pasywne) a z tylu nic nie gra.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt sty 01, 2010 22:22

Bo 4 głośniki masz z przodu: 2 syki i 2 woofery. Instalacja jest na pewno pociągnięta, kwestia tylko, gdzie jest ukryta kostka podłączeniowa.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » pt sty 01, 2010 22:24

k0nr4d, a nie bylo tak ze niektore mialy instalacje podciągnieta i wystarczylo podlaczyc glosniki a niektore nie mialy nic w tym kierunku zrobione ?


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt sty 01, 2010 22:26

Nigdy nie ma tak, że masz pociągnięte kable głośnikowe do samych drzwi. Gdzieś w słupku, w progu albo gdzieś jest ukryta kostka, gdzie podłączasz kable, które puszczasz do drzwi.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt sty 01, 2010 23:55

k0nr4d pisze:Instalacja jest na pewno pociągnięta, kwestia tylko, gdzie jest ukryta kostka podłączeniowa.
k0nr4d a jesteś tego pewien?
Bo ja np. nie mam pociągniętej instalacji ani do tylnych boczków, ani do słupków.
Co więcej to w kostce głośnikowej ISO mam wpięte tylko 4 kable od przednich głośników.
Fabrycznie mój Golf miał założone radio Beta i stąd tylko 2 głośniki (w zasadzie 4 => 2 woofery i 2 tweetery).
k0nr4d pisze:Nigdy nie ma tak, że masz pociągnięte kable głośnikowe do samych drzwi. Gdzieś w słupku, w progu albo gdzieś jest ukryta kostka, gdzie podłączasz kable, które puszczasz do drzwi.
Pamiętaj, że kolega grzesoko ma MK4, a nie MK2, więc już z czasów, gdzie robiło się bardziej dbając o koszta.
grzesoko pisze:Zastanawiam sie czy mozna sprawdzic bez rozbierania czy mam w swoim autku (golf IV variant 2003r) pociagnieta instalacje do tylnych glosnikow.
grzesoko wg mnie można to sprawdzić po kodach wyposażenia z wlepy w bagażniku/książce serwisowej.
Jeśli po kodach wyjdzie Ci, że masz radio Beta to nie masz instalacji pociągniętej do tyłu i musisz ją pociągnąć sam. Jeśli natomiast masz radio Gamma to kable masz, a najprawdopodobniej ktoś je odpiął bądź wyjął głośniki.

Sprawdź też w głośnikowej kostce ISO ile kabli w niej masz. Jeśli 4 to musisz ciągnąć od samej kostki, jeśli 8 to zdejmij boczek i sprawdź czy są kable, a jeśli nie to niestety musisz ich szukać w międzyczasie.
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2010 23:57 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
ShoOt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt gru 01, 2009 18:00
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: ShoOt » sob sty 02, 2010 01:02

Ja miałem w vento tak samo jak kolega Kamel, Poprostu z przodu miałem tylko 4 głośniki 2 gwizdki i 2 woofery a z tyłu pusto musiałem poprowadzić do tyłu sam od radia :grin:


vento 1Z ---> bora AJM ---> bora ASZ ---> leon ARL+ :P

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » sob sty 02, 2010 13:29

Kamel pisze:Co więcej to w kostce głośnikowej ISO mam wpięte tylko 4 kable od przednich głośników.
Jesteś pewien, że te dwie zewnętrzne pary są od przednich głośników? Na 100% nie, bo tweeter jest spięty równolegle z wooferem, po drugie jak możesz mieć sygnał na zewnętrznych parach kabli w kostce, skoro masz radio Beta? Musi być gdzieś ukryta kostka do tylnych głośników, a najprościej sprawdzić to wychodząc po dwóch parach zewnętrznych kabli w kostce i patrzeć dokąd one idą. Może jest tak, jak było właśnie w mk2, że kostka tylnych głośników jest po prawej stronie pod deską rozdzielczą.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » sob sty 02, 2010 19:05

k0nr4d pisze:Jesteś pewien, że te dwie zewnętrzne pary są od przednich głośników? Na 100% nie, bo tweeter jest spięty równolegle z wooferem, po drugie jak możesz mieć sygnał na zewnętrznych parach kabli w kostce, skoro masz radio Beta? Musi być gdzieś ukryta kostka do tylnych głośników, a najprościej sprawdzić to wychodząc po dwóch parach zewnętrznych kabli w kostce i patrzeć dokąd one idą. Może jest tak, jak było właśnie w mk2, że kostka tylnych głośników jest po prawej stronie pod deską rozdzielczą.
k0nr4d ale ja nie mówiłem, że mam kable w zewnętrznych pinach :-)
Mam tylko 4 kable, a nie 8 :-) Chodziło mi o pojedyncze piny i pojedyncze kable, a nie podwójne już do głośników :-)
Tak więc w MK4 na 100% nie jest tak jak w MK2. W MK2 owszem, miałem z kostki ISO 8 kabli, z czego 4 szły do przednich głośników, a 4 zamiast na sam tył kończyły się kostką pod deską.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » sob sty 02, 2010 19:08

Skoro tak, to kolegę grzesoko czeka kupno kostki ISO z 8 kablami, lub dołożenie 4 do swojej i kabel głośnikowy, żeby pociągnąć do drzwi :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » sob sty 02, 2010 19:18

k0nr4d pisze:Skoro tak, to kolegę grzesoko czeka kupno kostki ISO z 8 kablami, lub dołożenie 4 do swojej i kabel głośnikowy, żeby pociągnąć do drzwi :)
Ewentualnie będzie musiał dokupić same końcówki i dorobić sobie instalację do tylnych głośników :-)
Niestety - jak pisałem - w nowszych samochodach patrzyli na koszta i na czym można przyciąć i robili to nawet na głupich kabelkach..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

grzesoko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lis 03, 2009 16:22
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: grzesoko » ndz sty 03, 2010 14:21

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie, ale widze, ze bez rozbierania nic sie nie da zobaczyc. Radio mam Beta, wiec wszystko mozliwe ;)



Dydzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 07:41
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Kod wyposażenia a instalacja do tylnych głośników MK4

Post autor: Dydzio » sob lut 07, 2015 22:31

Wybaczcie odgrzanie kotleta, właśnie nabyłem Golfika z kodem 8RE w książce serwisowej, w/g rozpiski to 4 głośniki pasywne... Ale! według http://www.milowice.net/node/211" onclick="window.open(this.href);return false; kod 8RD oznacza dwa głośniki pasywne... czyli co? Mono czy tylko basowe/szerokopasmowe? Znowu według http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/kody-wyposazenia/" onclick="window.open(this.href);return false; kod 8RG oznacza 2 głośniki pasywne i 2 tweetery! Więc jak to jest? grzesoko, jak było u Ciebie?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Kod wyposażenia a instalacja do tylnych głośników MK4

Post autor: k0nr4d » ndz lut 08, 2015 12:40

Kwestia interpretacji. 8RD oznacza zestaw stereo na przód.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Dydzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 07:41
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Kod wyposażenia a instalacja do tylnych głośników MK4

Post autor: Dydzio » ndz lut 08, 2015 12:57

Zestaw stereo, ale chyba bez tweeterów, skoro inne kody je uwzględniają...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości