Problem z kablami, pobór prądu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

BercikDw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 06, 2015 01:51

Problem z kablami, pobór prądu

Post autor: BercikDw » ndz sty 18, 2015 13:16

Witam w swojej Borze posiadam fabryczny system nagłośnienia, w którego skład wchodzi radio gamma (wraz z takim dziwnym urządzeniem z filtrami muzycznymi, którego nigdy u nikogo nie widziałem http://obrazki.elektroda.pl/2403722200_1334387108.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;), 4 głośniki, 4 piszczałki, wzmacniacz vw nokia oraz zmieniarka 6 cd. Zmieniłem radio na jvc kw avx800 2 dinowe. Gdy podłączałem te radio to fabryczne radio nie miało zwykłej kostki jak w każdym Golfie, Borze, czy Passacie. Musiałem dodatkowo zakupić specjalną przejściówkę http://www.bartex-caraudio.com.pl/produ ... ts_id=2766" onclick="window.open(this.href);return false;. Jest to spora ilość kabli dlatego ciężko wpasować radio w kieszeń, aby nie wystawało. Nie wiem, czy to wina radia czy tej przejściówki, ale już dwukrotnie rozładował mi się akumulator w jedną noc. Naładowany działał tydzien lub dwa, a później po jednej nocy auto nie chciało odpalić. Zaobserwowałem też dziwne działanie radia, bo po wyciągnięciu kluczyka normalnie wyłącza się, ale w tle słychać delikatny szum. Po odłączeniu radia nie ma tego problemu. Czy jest to wina przejściówki czy samego radia, bądź podłączenia go? Słyszałem, że normalne złącze vw w tej instalacji z fabrycznym wzmacniaczem jest podłaczone do wzmacniacza. Czy ktoś miał taką instalację i przerabiał ją na zwykłą, czyli ciągnął kable na nowo jak w klasycznej wersji bez fabrycznego wzmacniacza. Czy mogą być z tym jakieś problem? Ma ktoś jakieś wskazówki jak to poprawnie zrobić? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Problem z kablami, pobór prądu

Post autor: powalla » ndz sty 18, 2015 16:21

Wywal z toru dźwiękowego ten "cudowny equalizer VW" , podłącz radio zgodnie z zasadami (wyłącza się po wyjęciu kluczyka) i miej problem z głowy.



BercikDw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 06, 2015 01:51

Problem z kablami, pobór prądu

Post autor: BercikDw » ndz sty 18, 2015 18:58

Equalizera nie mam podłączonego, a radio normalnie podpięte po wyciągnięciu kluczyka wyłącza się, lecz można jeszcze korzystać z opcji, że wyjeżdża ekran i wyjeżdża ekran i można wyciągnąć płytę lub karte sd. Kumpel ma w maździe 1 dinowe jvc z ekranem i u niego tak samo można odchylić ekran, aby wyciągnąć płytę, ale u niego nie zjada prądu bokiem. Ktoś wie o co może chodzić?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Problem z kablami, pobór prądu

Post autor: powalla » ndz sty 18, 2015 20:19

BercikDw pisze:Equalizera nie mam podłączonego, a radio normalnie podpięte
BercikDw pisze:Nie wiem, czy to wina radia czy tej przejściówki,
Po co masz jakąś przejściówkę? Bierzesz miernik , szukasz "plusa po stacyjce" , "plusa stałego" i masy , no i może jeszcze kabelka podświetlenia i to wszystko co potrzebujesz aby poprawnie podpiąć radio.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z kablami, pobór prądu

Post autor: Qto » ndz sty 18, 2015 21:02

BercikDw pisze:radio gamma
BercikDw pisze:wyjeżdża ekran i można wyciągnąć płytę lub karte sd
w gammie wyjeżdża ekran ?? Ma czytnik kart SD ?

Może napisz jeszcze raz co to masz...bo piszesz o "przejściówce", póxniej że nie jest ona podłączona - to po co o niej piszesz. Z radiem też nie wiadomo o co chodzi...



BercikDw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 06, 2015 01:51

Re: Problem z kablami, pobór prądu

Post autor: BercikDw » pn sty 19, 2015 01:15

Qto pisze:
BercikDw pisze:radio gamma
BercikDw pisze:wyjeżdża ekran i można wyciągnąć płytę lub karte sd
w gammie wyjeżdża ekran ?? Ma czytnik kart SD ?

Może napisz jeszcze raz co to masz...bo piszesz o "przejściówce", póxniej że nie jest ona podłączona - to po co o niej piszesz. Z radiem też nie wiadomo o co chodzi...
Mam jvc kw avx 800 2 dinowe z ekranem w tym radiu otwiera się ekran i wtedy mam możliwość włożenia płyty bądź karty sd. Z miejsca mocowania radia (pod cupholderem) wychodzą kable tak jak tutaj http://www.bartex-caraudio.com.pl/produ ... ts_id=2766" onclick="window.open(this.href);return false; . Aby podłączyć radio konieczne było zakupienie takiej przejściówki http://www.bartex-caraudio.pl/popup_ima ... c3a839d9b0" onclick="window.open(this.href);return false; . Czy możliwe jest, że przez przejściówkę pobierany jest prąd, czy to tylko wina złego podłączenia radia? Jak miałem wcześniej podpięte fabryczne radio gamma wraz z equalizerem to nie potrzebowałem przejściówki i wszystko było ok. Akumulator nie rozładował się ani razu.



Awatar użytkownika
MariuszPrusia
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2486
Rejestracja: śr lis 07, 2012 22:31
Lokalizacja: Leszno nisko ;)
Auto: OOOO A6 3.0TDI Quattro
Silnik: BMK

Re: Problem z kablami, pobór prądu

Post autor: MariuszPrusia » pn sty 19, 2015 08:57

Ja bym żadnych przejsciowek nie zakładał. Tak jak masz teraz to radio nadal pewnie gra przez wzmacniacz dsp. Przeciągnij normalnie kable do głośników od radia. Ten wzmacniacz wymontuj i sprzedaż i po problemach. Przejściówka t chyba powoduje że wzmacniacz nadal chodzi cały czas i dlatego pobiera cos prąd


Gulf IV ASZ+ TipTronic Variant V6 look :hmm: :dol: klik
Obrazek

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Problem z kablami, pobór prądu

Post autor: powalla » pn sty 19, 2015 10:14

BercikDw pisze:Aby podłączyć radio konieczne było zakupienie takiej przejściówki
Nic takiego nie potrzeba , a tylko >


powalla pisze:Po co masz jakąś przejściówkę? Bierzesz miernik , szukasz "plusa po stacyjce" , "plusa stałego" i masy , no i może jeszcze kabelka podświetlenia i to wszystko co potrzebujesz aby poprawnie podpiąć radio.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości