jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: alkodras » pt wrz 19, 2014 08:21

Witam , chciałem sie dowiedzieć jakie moduły są kompatybilne z tym radiem ???



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: Xandar » ndz paź 19, 2014 01:03

Ostatnio trochę przestudiowałem tych centralek i modułów ;)

1K8035730 centralka



alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: alkodras » ndz paź 19, 2014 17:50

Dzięki wielkie , Powiedz mi jeszcze czy da sie jakos po numerze radia lub w inny sposób sprawdzić czy na 100% będzie to kompatybilne ??
posiadam multifunkcyjna kierownice , wyświetlacz miedzy zegarami i czerwone podświetlenie



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: Kamel » wt paź 21, 2014 11:32

alkodras pisze:Witam , chciałem sie dowiedzieć jakie moduły są kompatybilne z tym radiem ???
Z tym dopasowaniem modułu BT to trzeba właśnie wziąć pod uwagę więcej czynników, jak własnie zegary czy chociażby chęć dostępu do książki telefonicznej z pozycji radia.
Ważne jest również jaki telefon chcesz sparować z zestawem, bo nie wszystkie Ci się uda.


alkodras zerknij sobie tu:
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... trofitting" onclick="window.open(this.href);return false;


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: alkodras » wt paź 21, 2014 22:30

Ok dzięki, zamówiłem już 1K8035730 centralke zobaczymy czy będzie działać . powiedzcie gdzie mogę dostać wiązkę miedzy radiem a tą centralką ??? i czy ma to jakaś specjalną nazwę ??



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: Kamel » wt paź 21, 2014 22:40

alkodras pisze:powiedzcie gdzie mogę dostać wiązkę miedzy radiem a tą centralką ??? i czy ma to jakaś specjalną nazwę ??
Opcji jest kilka :-)
1) ASO
2) Allegro
3) zrobić samemu

Ja swoją skleciłem sam i nawet działa :rotfl:
W RCD510 masz prostszą wersję. W RNS510 jest już sterowanie głosem, więc trzeba ją dodatkowo rozbudować.
Poniżej masz aukcje:
- wersja do samodzielnego lutowania: http://allegro.pl/kabel-bluetooth-vw-rn ... 40288.html" onclick="window.open(this.href);return false;
- wersja do wpięcia: http://allegro.pl/kabel-bluetooth-vw-rn ... 78276.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pamiętaj, że będziesz potrzebował również mikrofon, coś takiego: http://allegro.pl/mikrofon-bluetooth-3b ... 93831.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Wszystkie aukcje są przykładowe..


Jeśli zdecydowałbyś się na samodzielne klecenie wiązki to jakby co daj znać na PW to coś tam Ci podpowiem.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: alkodras » śr paź 22, 2014 11:29

Dzięki kamel zobaczę jaka jest po radiem podpięta , mam parota ale nie działa w nim mikrofon tzn ( centralka nie podaje sygnały z mic ) jak nie będzie tego kabla to się odezwę . Dzięki wielkie



kimus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 23, 2014 20:55

Re: jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: kimus » śr lis 12, 2014 11:01

Witam, jak myślicie czy NOKIA CK-7W Zestaw głośnomówiący można podłączyć do radia rcd510 i czy będzie działać?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: jhosef » śr lis 12, 2014 11:38

kimus pisze:Witam, jak myślicie czy NOKIA CK-7W Zestaw głośnomówiący można podłączyć do radia rcd510 i czy będzie działać?
W jakim sensie działać?
Przekazywać dzwięk, wzglednie wyciszać radio - raczej tak.
Umozliwiać wykonywanie połączeń przez radio, podawanie informacji o dzwoniącym itp - mało prawdopodobne.



kimus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 23, 2014 20:55

Re: jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: kimus » śr lis 12, 2014 11:42

W jakim sensie działać?
Przekazywać dzwięk, wzglednie wyciszać radio - raczej tak.
Umozliwiać wykonywanie połączeń przez radio, podawanie informacji o dzwoniącym itp - mało prawdopodobne.[/quote]

Tak narazie, jak kaskę uzbieram to strzele sobie full.
Czyli bedzie działać?
kwestia gdzie jak podłaczyć, który kabel z radia to wyciszanie a który to głosnik? Macie może jakąś legende lub schemat?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: Kamel » śr lis 12, 2014 14:27

kimus pisze:Tak narazie, jak kaskę uzbieram to strzele sobie full.
Czyli bedzie działać?
kwestia gdzie jak podłaczyć, który kabel z radia to wyciszanie a który to głosnik? Macie może jakąś legende lub schemat?
kimus na radiu masz nalepkę z rozpiską pinoutu..
Co do CK-7W to będzie działać w kazdym samochodzie i wyciszać każde radio z opcją wyciszania przez zestaw głośnomówiący.
Jeśli chodzi o obsługę z pozycji multifunkcji czy radia to - tak jak napisał jhosef - zapomnij o tym..
Jeśli natomiast chodzi o przekazywanie dźwięku z zestawu na głośniki samochodu to teoretycznie powinno się to udać, przy czym musiałbyś sobie dosztukować przewód od wyjścia głośnika z centralki CK-7W do wtyczki FAKRA radia.
W starszej serii radii MUTE jest na pinie 11 wtyczki zasilającej (pomiędzy masą a CAN-L), w nowszej serii MUTE jest na pinie 10 we wtyczce zestawu głośnomówiącego i AUX.
Obrazek Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

kimus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw paź 23, 2014 20:55

jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: kimus » czw lis 13, 2014 21:21

ok. dzieki muszę sprawadzić jak znajde czas



alkodras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt lut 21, 2012 22:45

jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: alkodras » sob lis 22, 2014 20:05

Mam problem z komunikacja modułu i radia . podłączyłem moduł pod radio i nic jest tylko okienko w radiu bt-audio które włączyłem w ustawieniach . Co dalej trzeba włączyć bt przez vaga ???



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: jakie moduły bluetooth seria do radia rcd510

Post autor: Xandar » ndz lis 23, 2014 01:22

alkodras pisze:Mam problem z komunikacja modułu i radia . podłączyłem moduł pod radio i nic jest tylko okienko w radiu bt-audio które włączyłem w ustawieniach . Co dalej trzeba włączyć bt przez vaga ???
A masz podłączony adapter ? bluetooth ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości