Jaki set wybrać do Leon 1M

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

Jaki set wybrać do Leon 1M

Post autor: kamil_leon » pn mar 10, 2014 11:59

Panowie mam dylemat i potrzebuję pomocy, mianowicie:

Pacjent to Seat Leon 1M, ori 8głośników.

obecnie mam radio Pioneer P88RS, z racji że nie jestem audiofilem pozbywam się go i w zamian chciałbym zamontować taki zestaw:
ori Aura CD
zmieniarka mp3 taka jak tu http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-usb-au ... 09850.html" onclick="window.open(this.href);return false;
w aurze zrobić wyjście na wzmacniacz
w bagażniku wzmacniacz i jakaś skrzynka basowa.

Jeżeli chodzi o głośniki to z przodu mam Hertz'a a z tyłu serię.

Teraz pytanie
Czy w/w zestaw jest możliwy do ogarnięcia - czy aura to wszystko udźwignie i jak z jakością dźwięku na tej zmieniarce ( tak jak pisałem audiofilem nie jestem jednak np jakoś dźwięku z transmitera FM jest dla mnie nie do zaakceptowania)

Jeżeli chodzi o wzmacniacz i skrzynie basową - to zależy mi aby ten bas był po prostu lepszy niż z głośników które mam obecnie no i oczywiście zależy mi na pozostawieniu wszystkich głośników - dlatego chcę przerobić w aurze wyjście na wzmacniacz - jaki zestaw do bagażnika polecicie? Może być używany ze względu na budżet.

Czy jednak cały plan bez sensu i lepiej kupić nie ori radio już z mp3 i wyjściem na USB? Do aury bardzo mnie przekonuje ori wygląd.


Pozdro!

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jaki set wybrać do Leon 1M

Post autor: powalla » pn mar 10, 2014 17:28

Witam jeżdżę Golfem 1,8T ale że ścigantem nie jestem chcę kupić golfa 75PS ...jak myślicie będę zadowolony?



Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

Jaki set wybrać do Leon 1M

Post autor: kamil_leon » wt mar 11, 2014 00:04

Czyli aż taka przepaść?

Więc jeżeli chodzi o całość to chciałbym przeznaczyć okolice 700zł, co myślicie o takim zestawie?

Radio
http://allegro.pl/kenwood-kmm257-fla...040918442.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lubhttp://allegro.pl/kenwood-kmm100ry-usb-flac-sub-out-gwpl-wroclaw-i4037071739.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i do tego, do bagażnika
http://allegro.pl/blaupunkt-gtb-8a-3...040580659.html" onclick="window.open(this.href);return false;

oraz jakiś zestaw na przód zamiast tego Hertz;'a
http://allegro.pl/u-dimension-el-com...040676829.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a Hertz'a wrzucić na tył zamiast serii?

Pozdro!


Pozdro!

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jaki set wybrać do Leon 1M

Post autor: powalla » wt mar 11, 2014 20:23

Od razu widać że czekasz na gotowca ...czytaj!



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jaki set wybrać do Leon 1M

Post autor: Jarek_NS » śr mar 12, 2014 09:35

powalla pisze:Witam jeżdżę Golfem 1,8T ale że ścigantem nie jestem chcę kupić golfa 75PS ...jak myślicie będę zadowolony?
lepsze było by porównanie do Polo 1,0 50PS.

A poważnie to kamil_leon zostaw sobie pionka bo to kawał porządnego sprzętu. Linki z trzeciego posta nie działają. Jak masz ograniczony budżet to wygłusz przednie drzwi i już zobaczysz poprawę. Jak ci będzie mało to jakiś używany piec czterokanałowy i podpinasz do niego przód i skrzynkę w bagażniku i to wszystko, o tylnych głośnikach zapominasz.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Monoworld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 05, 2014 23:28
Lokalizacja: Krotoszyn

Jaki set wybrać do Leon 1M

Post autor: Monoworld » czw mar 13, 2014 00:08

Tak jak kolega napisał zostaw sobie pionka. Na przód polecam odseparowany Hertz w systemie kickbass plus zwrotnica, która będzie pilnować częstotliwości plus wysokotonowy. jeżeli masz same kickbassy, możesz dokupić wykotonowe głośniki tej samej marki lub piezoelektryczne, ale pamiętaj piezoelektryka nienawidzą wzmacniacze. Czemu nienawidzą ? Lubią robić zwarcie, ale bardzo wysoko i wiernie grają. Piezoelektryk z tego co pamiętam ma kryształ który zmienia swoją właściwość względem napięcia. W drzwiach przednich powinieneś mieć głośniki bez gwizdka czyli jednodrożne, bo na wysokości nogi nie usłyszysz dobrze wysokich tonów. Drzwi przednie wygłuszone matą bitumiczną, ale pamiętaj, żeby nie zakleić otworów odprowadzania wody bo będą gnić drzwi. Po macie drzwi zrobią się cięższe. Z tyłu dobry sub ale nie blaupunkt tylko subwoofer marek np rockford fosgate, earthquake lub JBL, bo bardzo nisko schodzą z Hz oraz wzmacniacz 4kanałowy. Subwoofer jest wierniejszy jeżeli chodzi o bas najniższy i na pewno Ci się spodoba dźwięk jakim będzie Ciebie karmił. Dwa kanały wzmacniacza na mostek (bridge) i dwa następne na przód. Wyjście RCA liniowe pionek musi mieć na 4, 2 na przód dwa na tył abyś mógł sterować częstotliwością całości. Dobre kable minimum 2,5 mm polutowane i będzie ładnie grać. Gniazdo bezpiecznika powinno być nie dalej jak 30 cm od akumulatora. Dlaczego? Heh bo jak Ci sie zewrze nie daj bozi z masą to spalisz instalację w popiół. Wysokie tony skieruj na kierowcę. Jak się nie spodoba pasażerowi to zawsze może wysiąść i iść pieszo. Takie informacje zaczerpnąłem od CCA Wrocław na 2 miesięcznym szkoleniu. W razie pytań dokładniejszych zapraszam pod 517-701-583


Opel Forum:
moja corsa nie rdzewieje (NAPRAWDE) (Temat zablokowany przez admina).

Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

Jaki set wybrać do Leon 1M

Post autor: kamil_leon » czw mar 13, 2014 00:47

Zasięgnąłem już trochę informacji i pewne decyzje podjęte.

Zestaw będzie wyglądał następująco:
Wzmak 4 kanałowy
Sub pasywny w bagażniku podłączony pod dwa kanały wzmaka (mostkowanie)
Radio
Przednie głośniki podpięte pod wzmak
Podstawowe wygłuszenie przednich furtek.

Teraz mam pytanie co myślicie o takim zestawie:
Wzmak:Crunch GPX1000.4
Sub: Rockford R1s410 25cm
Radio: Kenwood KMM120RY

Co o tym sądzicie? Co zmienić, co zostawić? Bardzo mile widziany nowy sprzęt - ze względu na FV oraz gwarancję. Jednak używanym również mogę się zainteresować.


Pozdro!

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jaki set wybrać do Leon 1M

Post autor: powalla » czw mar 13, 2014 08:56

kamil_leon pisze:Radio: Kenwood KMM120RY

Co o tym sądzicie? Co zmienić, co zostawić?

Poczytaj, bo ten Kenio to golas > http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=534843" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

Jaki set wybrać do Leon 1M

Post autor: kamil_leon » ndz mar 16, 2014 11:21

Ostatecznie wpadł taki zestaw:
Radio: KENWOOD KMM-120Y
Sub: Rockford Fosgate R1S412 w skrzyni MDF 22L
Wzmak: Crunch GPX 1000.4
Kable: HW Energetic CCA-48
oraz Pendrive Nano 16GB do radia jak źródło muzyki

Zamontowane w następujący sposób:
Przednie głośniki pod wzmak, mostek na suba, tył został pod radiem.

Powiem tak - z radia jestem mega zadowolony. Wreszcie pasuje kolorem podświetlenia do dechy w Leonie. Wcześniejszy P88RS miał białe podświetlenie. Super, że nie muszę zmieniać płyt, mam wszystko na pendrive 16GB oraz złącze aux. Co do reszty - tak jak mówiłem, audiofilem nie jestem i na prawdę powtórze - jestem mega zadowolony. Jest bas oraz nie słychać już skrzeczenia plastików tak jak przy poprzednim zestawie.
Wymieniłem sobie Pionka P88RS którego miałem po poprzednim właścicielu na taki zestaw dokładając śmieszną sumę.

Zostało jeszcze tylko wygłuszyć drzwi ale to już jak zrobi się ciepło. Dzięki wszystkim za podpowiedzi :pub:


Pozdro!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 88 gości