Tweeter ostrzy górę przy Pioneer DEH- 80PRS

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
krystek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt mar 05, 2013 22:59
Lokalizacja: Suwałki

Tweeter ostrzy górę przy Pioneer DEH- 80PRS

Post autor: krystek21 » sob mar 01, 2014 12:08

Panowie mam znajomego który twierdzi że w jego E36 coupe przy komplecie głośników marki no name przód drzwi, tył półka będzie lepiej grać niż u mnie sam przód i się śmieją że chce sam przód wstawić. A może odseparowany na przód a obecne przednie na tył? I czy wtedy dam radę pociąć aktywnie z radia? Czy starczą zwrotnice w odseparowanym do ucięcia twetera?



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Tweeter ostrzy górę przy Pioneer DEH- 80PRS

Post autor: Gawior » sob mar 01, 2014 14:42

Tak jak piszesz, czyli wzmacniacz 4Ch, lub dwa wzmacniacze 2Ch ( biamping ). Osobno woofery i osobno tweetery podpinasz. Ewentualnie do tego jeszcze subwoofer i wzmacniacz do niego.
Co do cięcia, to już w zależności od tego jakie głośniki tam zagoszczą, bo raczej takie zabawy nie z serią.
Jak już wszystko będziesz miał, to wtedy możesz pokusić się o strojenie, albo zabawa samemu, ale trochę informacji trzeba by przyswoić ( co kto lubi ).


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
krystek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt mar 05, 2013 22:59
Lokalizacja: Suwałki

Tweeter ostrzy górę przy Pioneer DEH- 80PRS

Post autor: krystek21 » ndz mar 02, 2014 22:08

A gdybym zdecydował się na zestaw odseparowany np Morel Tempo 6, który zawiera zwrotnice a moje radio też posiada aktywną zwrotnicę to jak rozwiązać tą kwestię?

Bo gdy przerobie teraz moja instalację na 2 way i podepnę to aktywnie po FRONT midbas i REAR tweter a potem zechcę wstawić odseparowany to tak jakby robić coś 2 razy. Zmiana pinów w kostce itp więc daremna robota...

Kupując zestaw na przód ze zwrotnicami będę mógł podłączyć je normalnie jak teraz i zostawić radio w trybie STD prawda?
Ostatnio zmieniony pn mar 03, 2014 01:17 przez krystek21, łącznie zmieniany 1 raz.



darecki666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 10, 2010 01:21
Lokalizacja: Chełm

Tweeter ostrzy górę przy Pioneer DEH- 80PRS

Post autor: darecki666 » ndz mar 02, 2014 22:33

krystek21 pisze:Panowie mam znajomego który twierdzi że w jego E36 coupe przy komplecie głośników marki no name przód drzwi, tył półka będzie lepiej grać niż u mnie sam przód i się śmieją że chce sam przód wstawić
I co dasz się podpuścić?, może będzie głośno i z przesterem to tak,ale czy lepiej będzie grać to śmiem wątpić



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Tweeter ostrzy górę przy Pioneer DEH- 80PRS

Post autor: Slavwek.ie » pn mar 03, 2014 14:14

krystek21 pisze:A gdybym zdecydował się na zestaw odseparowany np Morel Tempo 6, który zawiera zwrotnice a moje radio też posiada aktywną zwrotnicę to jak rozwiązać tą kwestię?
Podłączasz z pominięciem zwrotnicy.
krystek21 pisze:Bo gdy przerobie teraz moja instalację na 2 way i podepnę to aktywnie po FRONT midbas i REAR tweter
Całkiem odwrotnie,
Front=> Tweeter
Rear=> Midbas
W innym przypadku nie zgodzą ci się częstotliwości filtrów.



Awatar użytkownika
krystek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt mar 05, 2013 22:59
Lokalizacja: Suwałki

Tweeter ostrzy górę przy Pioneer DEH- 80PRS

Post autor: krystek21 » pn mar 03, 2014 15:19

Aha to wiem wszystko. I teraz ostatnie pytanko: gdybym jednak zdecydował się na zestaw z przodu ze zwrotnicami to których lepiej użyć? Tych oryginalnych z zestawu czy może użyć do tego radia i zwrotnicy aktywnej?



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Tweeter ostrzy górę przy Pioneer DEH- 80PRS

Post autor: Slavwek.ie » pn mar 03, 2014 15:39

Przy zwrotnicach oryginalnych masz z góry zdefiniowane filtry, które niekoniecznie mogą tobie pasować w odsłuchu, przy aktywnej zwrotnicy masz szerszy wachlarz możliwości + duża korekcja poziomu co przy męczących tweeterach przydaje się.
Ja bym się pobawił aktywnie, zrobisz co zechcesz.



Awatar użytkownika
krystek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt mar 05, 2013 22:59
Lokalizacja: Suwałki

Tweeter ostrzy górę przy Pioneer DEH- 80PRS

Post autor: krystek21 » pn mar 03, 2014 15:50

Teraz jak czasu będę miał to zrobie jak pisaliście wcześniej czyli odlutowanie tego przetwornika z twetera i nowa instalacja i to wszystko pod radio i zobaczymy wtedy :) :pub:

Czego użyć do złączenia tych pinów po wylutowaniu przetwornika? Drucika tylko z czego?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości