[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: Slavwek.ie » wt sty 14, 2014 19:11

szakal1pl pisze:Dzisiaj odebrałem głośniki i powiem, że jestem zadowolony nawet bardzo z zakupu.
Tzn. podłączyłeś i ładnie łupią czy otworzyłeś pudełko i ładnie wyglądają?



Awatar użytkownika
szakal1pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 11, 2013 01:36

[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: szakal1pl » wt sty 14, 2014 20:02

Podłączyłem pod radio, obydwa głośniki i tweetery, jednak nie zamontowałem ich w drzwiach :). Już się nie mogę doczekać aż je zamontuję. Nie spodziewałem, się że tak ładnie będą grały. Miały grać pod starym radiem JVC, jednak narazie zostało mi naviheaven i nie jest źle :)



wojtyla28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 07, 2013 12:39

[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: wojtyla28 » wt sty 14, 2014 22:03

Jak już robisz to wygłusz drzwi matą wygłuszającą zobaczysz jeszcze większą różnicę. A jeżeli chodzi o zestaw to nie ma na co narzekać :D



Awatar użytkownika
szakal1pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 11, 2013 01:36

Re: [mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: szakal1pl » śr sty 15, 2014 00:10

Dobra to teraz tak na szybko pytanko :)

Mam oto taką zwrotnicę do tego zestawu http://pokazywarka.pl/kz0dbi/" onclick="window.open(this.href);return false;

i teraz: jak widać kabel od TW(tweetera) WF(woofera) są takiej samej długości - czyt krótkie, zapewnie wystarczyłyby gdybym monował zwrotnicę w drzwiach, a chce w desce rozdzielczej zamontować w miejscu gdzie są oryginalne głośniki w podszybiu, schować tam zwrotnicę, górą przez maskownice puścić kabel od tweetera, a od woofera trzeba uciąć, przedłużyć i przepuścić przez drzwi. Czy wpłynie to jakoś na jakość dźwięku ? że "przedłożę" kabelek ? Dodam, że mam kabel 2x2.5 OFC CCA jest to kabel dosyć gruby w porównaniu do tego oryginalnego z zestawu (tak wiem chiński syf, ale na początek wystarczy)



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: Slavwek.ie » śr sty 15, 2014 10:48

Możesz spokojnie przedłużać, zwłaszcza że te kable co masz będą i tak lepsze od dostarczonych razem z głośnikami.
Nie wiem gdzie planujesz zamontować tweetery, ale kabel od nich nie wypuszczaj przez maskownicę (nie rób druciarni) tylko przepuść je pod deską rozdzielczą, zwłaszcza, że pomiędzy deską a słupkiem jest wystarczająca ilość miejsca na przewód.



Awatar użytkownika
szakal1pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 11, 2013 01:36

[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: szakal1pl » śr sty 15, 2014 11:37

Pod maskownicą też byłoby miejsce, bo zwrotnice dam w miejsca gdzie jest oryginalny glosnik w podszybiu



Awatar użytkownika
szakal1pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 11, 2013 01:36

[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: szakal1pl » śr sty 15, 2014 23:22

Dzwoniłem do POWE i nawet nie produkują do mk2, ale na wiosne chcą ruszyć z produkcją... jest to jednak trochę za długo. Jakiś inny sposób, żeby bez dużego kombinowania zamontować głośniki 165mm ? Może kupić jakaś dystanse tylko jaka ? Jakiś pomysł ? Ważne, żeby jako tako wyglądało i nie było dość drogie do 80 zł np



Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: Młody Golfiarz » śr sty 15, 2014 23:57

Tu masz jak się robi te co oni sprzedają : http://www.powe.pl/golf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamiast takich kwadratowych możesz kupić odpowiednią grubość okrągłych : http://allegro.pl/uniwersalne-dystanse- ... 97152.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obciąć ten plastikowy boczek tak jak wyżej pisze ale pilnikiem odpowiednio wyszlifować żeby się zgrywało z okrągłym łukiem . Może też sam zrobić kieszenie i obrobić te dystanse włóknem i żywicą , na to szpachla :okej:



Awatar użytkownika
szakal1pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 11, 2013 01:36

[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: szakal1pl » czw sty 16, 2014 00:11

30mm grubości będą pasowały do grubości kieszeni ? Niestety nie mam możliwości obróbki .

Dodam że głośniki potrzebują 6.2 cm głębokości montażowej

Czy lepsze będą takie o grubości 36mm ? http://allegro.pl/uniwersalne-dystanse- ... 74905.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: Młody Golfiarz » czw sty 16, 2014 07:14

Te kwadratowe , co dałem linka , robią z 18 mm oraz 28 ( w sensie złączają je )
Tu masz 18 : http://allegro.pl/uniwersalne-dystanse- ... 97053.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A 28 nie ma na allegro więc musiałbyś dać 30 :)



Awatar użytkownika
szakal1pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 11, 2013 01:36

[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: szakal1pl » czw sty 16, 2014 09:14

Czyli teraz wychodzi, żeby kupić x2 30mm oraz x2 18mm i je skleić ?

Widziałem to na powe, jakim klejem je skleić ? I czym można je obić żeby w miare wyglądały



Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

[mk2] Gdzie schować zwrotnicę

Post autor: Młody Golfiarz » pt sty 17, 2014 12:09

Skajem , skórą pod to można delikatną gąbkę żeby ładnie się ułożyło ;) Lub takim a'la dywanowym materiałem , możesz też dać szpachlę zamiast materiału , potem wygładzić i pomalować na czarno.
Co do sklejania to jakiś klej do drewna , lub jakiś inny mocny , tylko niech Ci dobrze wyschnie bo nie które opary uszkadzają membrany głośników , podobno :) Możesz też obie połówki skręcić cieniutkimi i nie za długimi wkrętami do drewna :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości