[Ibiza] Jakie głośniki do drzwi i do pulpitu?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Ibiza] Jakie głośniki do drzwi i do pulpitu?

Post autor: Tominator » śr sie 30, 2006 00:34

Hej
Kupiłem własnie Ibizę(tą co na zdjęciu:D) i chcę zamontować jakies dobre głośnicznki.Z tyłu mam 100W RMS 6x9 Sony XPloid, w przednich drzwiach mam jakies standardowe i w pulpicie też.Jakie głośniki byscie mi konkretnie doradzili?Mama zamiar kupić radio Sony GT200 i chę podłączyć wszystkie 6 głośników do tego radia? Jak to zobić skoro to radio ma 4x50W?Poradzcie tak żeby nie stracić na jakości i na mocy głośników.
PZDR
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 19:48 przez Tominator, łącznie zmieniany 1 raz.



mortas
Fuel is my Blood
Fuel is my Blood
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mortas » śr sie 30, 2006 08:09

Pomyśl ile chcesz przeznaczyć na audio, Sony wielce dyskusyjne, głośniki z tyłu szajs, generalnie do przeczytania cały FAQ!!!!


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47926]>>MOJA BYŁA LALECZKA<<[/url]
[url=http://avatars.jurko.net][img]http://img1.jurko.net/avatar_14129.jpg[/img][/url]

www.konstel.webs.com

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » śr sie 30, 2006 10:44

Powiem Ci że te głośniki z tyłu grają elegancko bo były już w innym aucie na radiu sony xploid 4x52W, nie wiem dlaaczego wszyscy tak jadą na sony, ja miałem dużo sprzętu sony w życiu i nie narzekam, nie wiem dokładnie ile chciałbym włożyć,nie jestem audiofilem żeby pakować nie wiadomo ile w głośniki,za te 4 głośniki z przodu to mogę dać max 300zł. Jak zrobić żeby grało 6 głośników na tym radiu?



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » śr sie 30, 2006 12:54

miałeś dużo sprzętu Sony w życiu... a coś innego miałeś, żeby porównać?
nikt nie robi tu na złość pisząc, że taki sprzęt, albo takie głośniki nie są trafnym rozwiązaniem, poprostu pare osób przechodziło tutaj od 100mm głośniczków, przez współosiowe do zestawów po kilka(naście) tysięcy i chcą pomóc - wkońcu po to jest ten dział - chcesz 6x9 w półce, to OK
300PLN na głośniki ? było o tym kilka(nascie) razy, o ile masz tam miejsce na 165mm to:
Hertz ESK
Helix Blue mkII
PowerBass S-6C


reszta to już powyżej 500PLN za zestaw
Jesli masz miejsce na 130mm w drzwiach, to albo panele, albo nie spodziewaj sie za dobrego środka i dołu



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr sie 30, 2006 13:12

Tominator pisze:Powiem Ci że te głośniki z tyłu grają elegancko bo były już w innym aucie na radiu sony xploid 4x52W, nie wiem dlaczego wszyscy tak jadą na sony, ja miałem dużo sprzętu sony w życiu i nie narzekam, nie wiem dokładnie ile chciałbym włożyć,nie jestem audiofilem żeby pakować nie wiadomo ile w głośniki,za te 4 głośniki z przodu to mogę dać max 300zł. Jak zrobić żeby grało 6 głośników na tym radiu?
Może nie słuchałeś innego sprzętu niż SONY... Ale pomijając markę, nie rób takiej kakofonii i za 300 to całkiem przyjemny odseparowany zestaw zakupisz... Porządny montaż, skrzynka& wzmak docelowo ---> będzie grało :bigok: ... Poczytaj FAQ i archiwa...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » czw sie 31, 2006 00:01




Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw sie 31, 2006 07:27

kibel, a nie głośniki
szukaj czegoś z listy powyżej



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » czw sie 31, 2006 09:54

A jakbym w przyszłości zmienił moje 6x9 xploid na te:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=123119660

to odczułbym jakąś róźżnicę?

Acha i dordzcie mi jakie radyjko do 400zł, czekam też na odpowiedź jak podłączyć 6 głośników do jednego radia żeby to ładnie i głośno grało.
PZDR



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt wrz 01, 2006 06:57

Tominator, zadajesz pytania, a nie czytasz, albo nie bierzesz pod uwagę odpowiedzi. Jeśli poczytasz FAQ to dowiesz się, ze :głośniki z tyłu to zbędny gadget, głośniki elipsy to porażka. Kup rozsądne radio- do 400zł na pewno coś wybierzesz, i na przód zestaw odseparowany. I PRZECZYTAJ WRESZCIE TO FAQ- może przestaniesz pytać.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pt wrz 01, 2006 07:34

elipsy z tyłu, to faktycznie nieporozumienie, ale są osoby, które mają taki a nie inny słuch i poprostu im to odpowiada. Po odsłuchu w aucie z 6x9 mówią, że gra super, więc jeśli sie gość upiera i nie słucha porad, to nie negujcie, nie założy i cieszy sie dźwiękiem takim, a nie innym. Jeśli nie chce przeczytać FAQ, a woli zapytać (potem zresztą negując odpowiedzi) to naprawde jest jego sprawa. Tylko po co w takim razie zadaje te pytania ? :)
napisze to co na początku i to co napisano po mnie. Za 400PLN kup coś z JVC lub Pioneera lub Clariona, do tego na przód jakiegoś Hertza, Helixa lub PB, odłóż jeszcze pare złotych i wygłusz drzwi, a za następny przypływ gotówki dołóż do tego wzmacniacz. Jeśli wszystko wykonasz poprawnie, to nie będzie Ci potrzebny żaden tył, bo goście z tyłu też usłyszą wszystko doskonale (przeoknałem sie o tym już dobre kilka lat temu, a jak nie wierzysz, to porozmawiaj z ludźmi którzy słuchali Mercedesa Michała z CarAudioReda - na samym przodzie Intertechnika, każdy pytał co ma w bagażniku)



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » pt wrz 01, 2006 09:55

Tominator, zadajesz pytania, a nie czytasz, albo nie bierzesz pod uwagę odpowiedzi
Czytam,czytam wasze odpowiedzi i FAQ ale w tej chwili nie mam za dużo kasy więc muszę wykorzystać to co mam: w tylnej półce sony xploit 6x9 100W RMS,w przednich drzwiach mam jakieś 2 kiepskie głośniki(chyba 13cm) i w pulpicie 2 x 10CM też marnej jakości, nie znam się praktycznie wogóle na audio dlatego zadaję ciągle pytania, może dla Was banalne. Mam zamiał dokupić właśnie jakiś zestawik głośników na przód,ale poprzedni właściciel auta miał chyba te gwizdki z przodu bo pocharatał mi strasznie maskownice na standarowe głośniki(te co tam są 10cm) a ten zestaw hertza to ma chyba takie gwizdki i nie wiem jak to zamontować.Wywalić mam te 10cm i na maskownicach porobić dziury na te gwizdki?Nigdy nie miałem w aucie takich głośników.Co do radia to dalej nie wiem, jakie paramatry brać pod uwagę przy kupnie oprócz oczywiście mocy?Brać pod uwagę takie parametry jak dynamika,szum?



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pt wrz 01, 2006 10:12

nie rozumiem troche, piszesz, że czytałes FAQ, a tam jest WSZYSTKO o tym jak zamontować zestaw odseparowany :)
Woofer, montujesz w drzwi, miejsce fabryczne, najlepiej w panelu, sztywny montaż i wygłuszone drzwi
Tweeter montujesz w słupkach, lub trójkątach lusterek, skierowane na lusterko wsteczne, ewentualnie pare centymetrów poniżej

a wszystko to znalazłbyś w FAQ...



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » pt wrz 01, 2006 11:10

Czytałem FAQ ale niestety nie mam narzie kasy na wygłuszenie ani jesli dobrze zrozumiałem 124 godzin roboty aby to porządnie zrobić. Jak znajdę tyle czasu i trochę kasy tez bedzie to pomyślę nad tym.PZDR

[ Dodano: 27 Wrz 2006 02:25 ]
Hek Kupiłe radio Panasonic CQ-C 1313 bo niestety na inne mnie nie było stać w tej chwili,zamontowałem 6x9 w tylnej półce i gra dość dobrze ale muszę dawać fader na tył tylko bo z przodu mam jakieś firmowe w panelu auta i strasznie charczą, tak jak pisaliści przymierzam sie do kupna zestawu Hertza 2 tweetery + 2 165mm do drzwiza 299zł z allegro,wywale te firmowe i zamontuje gwizdki.Napiszcie mi bo sie nie znam jak podłaczyć te 4 dodatkowe głośniki do radia? Radio ma 4x50 wiec z tego co sie orientuje mam o 2 głośniki za dużo. Pomóżcie bo jestem całkowitym laikiem w tym temacie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości