Radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Lipcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 16:16

Radio

Post autor: Lipcio » ndz lis 17, 2013 16:23

Witam!
Panowie mam taki problem. Moje radio (nie jest to najnowszy model) nie lapie wszystkich stacji w miescie(eske lapie a np rmf czy zetke nie). Jest to stare radyjko firmy clarion bodajze czy cos takiego:D. Wiem ze jest to grat dlatego chce kupic nowe, ale przed kupnem chcialem sie upewnic czy to aby napewno wina radia. Mam kumpla ktory jest mechanikiem od bodajze 8 lat, wzial radio z piwnicy JVC podlaczyl i tez nie lapalo wszystkich stacji. Mowil ze mozliwe, ze trzeba wymienic cos z anteny. Wspominal cos o kablach ktore leca pod dachem? Plyty chodza normalnie, to samo muzyka z transmitera. Lapie wszystko pieknie.
Drugie pytanie to jakie radio+skrzynie polecacie? Jesli uporam sie zproblemem stacji radiowych chcialbym zainwestowac troche w naglosnienie. Mozecie cos doradzic? Tak do 300/400zl.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Radio

Post autor: bazylek » ndz lis 17, 2013 16:59

a nie lepiej kupić antene do radia mocniejszą?



Lipcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 16:16

Re: Radio

Post autor: Lipcio » ndz lis 17, 2013 18:20

A w jaki sposob ta antene zamontowac? Sory za takie po**bane pytania, ale jestem kompletnie zielony. Jakbys mogl to podeslij linka np z allegro:D



tlenek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lis 11, 2013 19:44
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Radio

Post autor: tlenek » ndz lis 17, 2013 22:17

Witam. Mam Golfa od 2 miesięcy. Nie znam się za bardzo na elektryce i takich bajerach... Chciałbym wymienić radio fabryczne na jakieś nowe lepsze. I teraz moje pytanie: do radia muszę kupić jakąś kostkę? Jak ona się nazywa dokładnie i czy mam powiedziec, że chce do Golfa 3 ? Czy ta kostka pasuje do każdego VW ?



Lipcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 16:16

Radio

Post autor: Lipcio » ndz lis 17, 2013 22:20

tlenek dzieki za odpowiedz. zaloz sobie swoj temat a nie spamuj



Awatar użytkownika
gumis96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 14, 2011 10:38
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Odp: Radio

Post autor: gumis96 » ndz lis 17, 2013 22:21

Kupujesz standardową kostkę ISO i lutujesz wedle oznaczeń na kabelkach kostki(lub jeżeli ich nie ma są schematy w necie)

Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2



Lipcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 16:16

Radio

Post autor: Lipcio » pn lis 18, 2013 09:59

gumis moglbys wytlumaczyc w jakim celu kostke? Jestem zielony:D



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Radio

Post autor: bazylek » pn lis 18, 2013 11:15

http://allegro.pl/antena-bat-vw-lupo-po ... 50783.html


znajdź coś dla sie bie, szukaj coś w tym stylu



Lipcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 16:16

Radio

Post autor: Lipcio » pn lis 18, 2013 22:32

Panowie jakie radio polecicie do 220zl?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Radio

Post autor: powalla » pn lis 18, 2013 22:41

Każde w tej kasie zagra tak samo .



Lipcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 16:16

Radio

Post autor: Lipcio » wt lis 19, 2013 09:12

Wybralem takie http://allegro.pl/radio-philips-cem2101 ... 18601.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Myslicie ze sie nada? Mial ktos?:D



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Radio

Post autor: Jarek_NS » wt lis 19, 2013 14:45

Lipcio pisze:Witam!
Panowie mam taki problem. Moje radio (nie jest to najnowszy model) nie lapie wszystkich stacji w miescie(eske lapie a np rmf czy zetke nie). Jest to stare radyjko firmy clarion bodajze czy cos takiego:D. Wiem ze jest to grat dlatego chce kupic nowe, ale przed kupnem chcialem sie upewnic czy to aby napewno wina radia. Mam kumpla ktory jest mechanikiem od bodajze 8 lat, wzial radio z piwnicy JVC podlaczyl i tez nie lapalo wszystkich stacji. Mowil ze mozliwe, ze trzeba wymienic cos z anteny. Wspominal cos o kablach ktore leca pod dachem? Plyty chodza normalnie, to samo muzyka z transmitera. Lapie wszystko pieknie.
Drugie pytanie to jakie radio+skrzynie polecacie? Jesli uporam sie zproblemem stacji radiowych chcialbym zainwestowac troche w naglosnienie. Mozecie cos doradzic? Tak do 300/400zl.
Pozdrawiam
Po co zmieniasz radio, na początek to może sprawdź czy masz za radiem podpięty separator antenowy, antena w MKIV iMKIII montowana na dachu w podstawce ma wzmacniacz, który jest zasilany przez fabryczne radio po kablu antenowym, jak włoży się radio nie fabryczne to trzeba właśnie zastosować separator który poda napięcie. Jak masz separator to równie dobrze może być wzmacniacz padnięty i nowe radio nie pomoże.
Ja bym na początek zabrał się za kwestie najprostsze do wyjaśnienia, a dopiero potem zmiana radia.

Separator to taka metalowa podłużna puszeczka montowana między radiem a kablem antenowym i podpięta do zasilania z radia.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Lipcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 16:16

Radio

Post autor: Lipcio » wt lis 19, 2013 14:52

Radio mialem jakies stare firmy chyba "Clarion" jakis stary rupiec. Moglbys mi wyjasnic po krotce jkak moge to sprawdzic? Ta cala antene?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Radio

Post autor: Jarek_NS » wt lis 19, 2013 15:33

Najlepiej było by podpiąć fabryczne radio z MKIII, jak odbiera OK to w twoim przypadku brakuje separatora.

Coś takiego Obrazek

Jak nie masz takiej puszki a masz antenę w dachu to radio słabo odbiera. Nie ma żadnej filozofii, kupujesz separator koszt około 10 pln podpinasz niebieski pod niebieski przewód wychodzący z kostki radia (sterowanie wzmacniaczem, antena) i cieszysz się słuchając radia.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości