Mam problem z głośnikami!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Mam problem z głośnikami!

Post autor: mati1342 » czw paź 24, 2013 18:23

Witam, przejde od razu do tematu:
A wiec posiadam radio ALPINE CDA-9853r wszystko ładnie, działa, odtwarza i wszystko lecz podłaczyłem wszystkie 4 głośniki i w tym problem!
Pod radiem ustawiłem zworke na F/R/SUB, wszystko gra lecz pojawia się problem gdy przekieruje dzwiek na tyl to gra czysto i ładnie ale gdy przekieruje na sam przód to głośniki pierdzą i charszczą, sub w tej chwili był wyłączony grały same głośniki. Nie wiem o co chodzi, tył czysto a przód charszczy, kable od głośników do samego radia + do + a - do - wszystko dobrze podłaczone więc zapytam was o co tutaj chodzi ?



Audiophile
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 07, 2013 21:50

Mam problem z głośnikami!

Post autor: Audiophile » czw paź 24, 2013 19:25

jakie to glosniki? masz poustawiane w radiu jakies podbicia?



mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Mam problem z głośnikami!

Post autor: mati1342 » czw paź 24, 2013 20:00

Głośniki oryginalne od VW na starym radiu dobrze było ale dziś zmieniłem na 9853r więc jeśli chodzi o podbicia to nie mam żadnych jedynie MX no i bassy na zero bo mam skrzynke w bagażniku ale tył gra dobrze nawet gdy zamieniałem kable które wychodzą z kostki do tylnych głośników i podłączyłem je do głośników przedniych to nie charszczały lecz gdy spowrotem zrobiłem tak jak było to znów przód pierdzi a tył nie



Audiophile
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 07, 2013 21:50

Mam problem z głośnikami!

Post autor: Audiophile » czw paź 24, 2013 22:43

wylaczenie MX powinno troche pomoc ale moze nie rozwiazac sprawy poprostu na glosniki idzie zbyt wiele przesterow z radia wazne zebys nie mial zadnych podbic wlaczonych i sygnal z radia ustawil po rowno na przod i tyl. (najlepszym jednak rozwiazaniem byloby wymienic przedni zestaw z wygluszeniem i chociaz malym wzmacniaczem wtedy mozna pomyslec nad wykorzystaniem funkcji radia)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Mam problem z głośnikami!

Post autor: powalla » czw paź 24, 2013 22:59

Kolega mati nie czytał manualu i nie ogarnia pojęć "filtr HPF" , "zwrotka" itd , a potem lament że charczą :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości