Przeróbka z 220 na 12v

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

dawid6693
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 20, 2012 00:02

Przeróbka z 220 na 12v

Post autor: dawid6693 » sob wrz 21, 2013 01:35

Witam.

Jestem w trakcie zbierania siana na porządną skrzynie i wzmacniacz. Pewnie mnie skrytykujecie za to co robię ale liczę na pomoc.

Wiec tak.
Wyciągnąłem z domu subwoofer od kina domowego. MA on wbudowany wzmacniacz, sprawdziłem jak to ra w aucie i zadowala mnie ten efekt. Teraz tylko pozostaje problem zmiany napięcia z 220v na 12v.

Z transformatora wychodzą:

wtyczka nr 1.
2 kable koloru żółtego.
wtyczka nr 2.
kabel niebieski - podpięty pod 'ac12'
kabel czarny - podpięty pod 'ac12'
kabel niebieski - podpięty poniżej tych dwóch ale nie jest opisany.

Teraz moje pytania:
1. w które miejsca mam podpiąć + i -
2. W radiu mam kabelek do załączania wzmacniacza czy da rade to podpiąć? Jeśli nie zrobię wyłącznik z dioda.
3. Czy taki wzmacniacz będzie pobierał więcej prądu niż wzmacniacz samochodowy?

Subwoofer pochodzi z kina domowego elta 8931 CS.
Jeśli to pomoże to mogę wrzucić zdjęcia.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Przeróbka z 220 na 12v

Post autor: Gawior » ndz wrz 22, 2013 12:00

Hasło na dziś dzień to "Przetwornica samochodowa". Musi mieć zapas mocy do zasilenia tego subwooferka i nie mówię o przekłamanej mocy maksymalnej.

Przydał by się model tego trafa o ile jest napisane na nim. Trafo chyba z odczepem i zapewne dwa żółte, to uzwojenie pierwotne ( 230V ). Pozostałe to uzwojenie wtórne ( 12V i odczep ileś tam ).

Pewien jesteś, że wzmacniacz w tym cudzie zasilany jest przez 12V ( że trafo daje 12V ) ?
Przy trafie jest jeszcze kwestia wyprostowania tego co z niego wychodzi i filtracji, bo na wyjściu z trafa dalej jest prąd zmienny. Natomiast w aucie masz prąd stały.
Podłączenia zasilania powinieneś jak już coś dokonać za mostkiem, a nie przed.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

dawid6693
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 20, 2012 00:02

Przeróbka z 220 na 12v

Post autor: dawid6693 » wt wrz 24, 2013 12:28

na płytce tego wzmacniacza jest
tam gdzie wchodzą niebieskie kable 12V
a tam gdzie wchodzą zółte jest 9V.

Próbowałem podąłczyć pod 12V tam gdzie niebieskie to głośnik strasznie buczał a nie było audio podłączone. Pod 9V nie próbowałem a nie chce spalić.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Przeróbka z 220 na 12v

Post autor: -=ren=- » wt wrz 24, 2013 16:22

troszkę rzeźba to co chcesz zrobić... ale cóż... Pokaż zdjęcia tego co masz.
Gawior pisze:Podłączenia zasilania powinieneś jak już coś dokonać za mostkiem, a nie przed.
Ze względów bezpieczeństwa lepiej zrobić to przed mostkiem, tam gdzie niby przemienne podłączasz, wtedy nie ma znaczenia polaryzacja.

Wypadałoby podłączyć ten wzmacniacz do sieci i pomierzyć co tam jest. Dobrze byłoby zaznaczyć co Ty mierzysz na zdjęciu które dodasz.
Jako dygresję dodam, że to co jest we wzmacniaczu od kina domowego nie będzie wiele mocniejsze niż końcówka w radiu. Nie widzę sensu robienia takiej kombinacji jak chcesz zrobić. Podobny efekt jeśli nie lepszy uzyskasz jeśli podepniesz głośnik ze zwrotnicą do wyjścia głośnikowego radia.


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości