[głośniki] Czy ktoś kupował głośniki na Allegro?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt sie 25, 2006 22:14

Chodki_18 pisze:Obraziłem tylko tych ktorzy naprawde tacy sa... :panna:
Nie ja do nich nie należe z jednego powodu bo nie biore udziału w dyskucjach o rzeczach na których sie nie znam... :bajer:
To dlaczego piszesz w tym temacie.

Powinienem cię obrazić ale mi ciebie po prostu szkoda.
:bigok:

[ Dodano: 25 Sie 2006 22:18 ]
Czy ty sam przeczytałeś co napisałeś?
Serwisu który się zajmuje audio?
Przyznaj sie ile ty masz lat dobiłeś już do 12?

[ Dodano: 25 Sie 2006 22:33 ]
Wiem że to nie ma sensu ale co mi tam podniesieni ciśnienie "koledze"
Oto wybrane twoje wypowiedzi tylko z tego tematu są naprawdę sensowne i wiele wnoszą do dyskusji, głupoty ale zawsze coś wnoszą :helm:
A skoro jesteś długo na forum to pewnie więcej masz tych swoich "mądrych" wypowiedzi.
Chodki_18 pisze:

Kazdy głosnik jest kierunkowy wiec nie pierdziel głupot o tweeterach...

Słuchaj powiem ci jakie jest moje zdanie kupuje jakies Pioneery ładuje je w tylna półke,

Do bagaznika szkrzynia aktywna lub pasywna ze wzmacniaczem dobrej marki, no i jakies radio takie które daa rade...

Co tu sie rozczulac, kupujesz firmowe massz gwarancje ze bedzie dobrze grało.

Pogadaj z jakims gosciem z sklepu car-audio a zobaczysz jakies wały na tym forum leca...

A Majtki tez sa dobre nie powiem...
No faktycznie nie piszesz o czymś o czym się nie znasz chyba ci właśnie udowodniłem że jesteś jak to nazywasz "plewą""

Powinieneś napisać do admina o przyznanie honorowego członka forum mało jest tak genialnych ludzi jak ty trzeba ich jakoś wyróżnić

Napisz coś jeszcze troche smiechu nikomu nie zaszkodzi.
twoje wypowiedzi powinni dopisać do złotych myśli wałensy.
Pozdrawiam
:pub:


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Chodki_18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 10, 2005 19:44
Lokalizacja: Ok. Chrzanowa
Kontakt:

Post autor: Chodki_18 » pt sie 25, 2006 23:09

Boshe ale ty burak jestes, dosłownie jakich mało skad ty sie urwałes...
Czy wyciagniecie z całej masy tekstu pojedynczych wypowiedzi jest dla ciebie smieszne??
Jezeli tak to chyba masz jakis problem czy cos, moze jakas poradnia?
Nie znam sie jasne, dobra ale czytajac twoje marne wypociny płakac sie chce, i nie sposób tego nieskomentowac, bije po oczach jak nie wiem, tobie juz podziekujemy... :mlotek: :dzida:

Chyba Ci jedwabniki mózg wyjadły, zreszta nie było tego za wiele... :kac: :kac:


[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/531d430845604d2c2fe29.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » sob sie 26, 2006 00:11

Pikawa ci wyskoczy zaraz hehehe :bigok:

Cytuje fragmenty bo ludzie nie lubią zbytnio czytać głupot więc wybrałem im najciekawsze.

Gdzie ja mieszkam? to u ciebie w serwisach robią instalacje audio nie u mnie, przynajmniej ty tak napisałeś ja zawsze myślałem że serwis to co innego.

A teraz coś żebyś przemyślał, jeśli potrafisz oczywiście nie będę wymagał od ciebie rzeczy niemożliwych.
Wszystko co piszesz jest nie sprecyzowane, nie masz najmniejszych argumentów dla swoich słów po prostu piszesz aby nabijać posty.

Przeczytałem kilka twoich wypowiedzi, większość to „hehehe”, „hihihi”, „spadłem z krzesła” itp. Niemal sam offtopiki.
Jak komuś coś doradzasz to robisz to w stylu.
Kup sobie dobre radio wzmacniacz dobrej firmy i dobrze to podłącz "brawo za przenikliwość"
Normalnie porada nie z tej ziemi, nawet tu w tym temacie coś takiego napisałeś.
Chodki_18 pisze:Słuchaj powiem ci jakie jest moje zdanie kupuje jakies Pioneery ładuje je w tylna półke, w przodzie do drzwi to samo a gdzies w podszybiu tweetery. Do bagaznika szkrzynia aktywna lub pasywna ze wzmacniaczem dobrej marki, no i jakies radio takie które daa rade... Co tu sie rozczulac, kupujesz firmowe massz gwarancje ze bedzie dobrze grało.
To jest właśnie szczyt twoich możliwości „gdzieś, jakieś, dobre itd. itd.” i większość z tego co piszesz tak wygląda (a właściwie wszystko co ja przeczytałem)
Co to za rada kup coś wstaw gdzieś oby było firmowe.
A co dla ciebie jest firmowe napis pioneer na szybie chyba no i twoje dresy.

Tu jest 2 porada którą napisałeś niedawno.
Chodki_18 pisze:Prosta sprawa kupujesz radio jakies z pilotem montujesz np. w schowku czy gdzie tam chcesz wyprowadzasz czujnik podczerwieni od radia montujsz go w jakims dobrym miejscu i po sprawie..
Jesteś genialny brawo dech w piersi zapiera, ty byłeś taki g.... od urodzenia czy lekcje brałeś?

Zobacz co ty za głupoty wypisujesz chyba sam tego nie czytałeś:
Chodki_18 pisze:Jeden samochód nie jest równy innemu czyli nie we wszystkich bedzie taki sam efekt, nikt nie wspomniał ze audio dobiera sie do samochodu, to samo z głosnikami
A głośniki to nie jest audio?
Fakt zgodzę się że w różnych samochodach te same głośniki grają nieco inaczej tu ci się udało zabłysnąć, ale nie że głośniki się dobiera do samochodu, no człowieku co masz gdzieś listę że np phonocar nadają się do golfa 2 a do 3 już nie?
Ludzie wstawiają np powerbassy do fiatów 126 jak i do passata więc zastanów się czasem nad wypowiedziom zamiast tylko pisać dla nabicia kolejnego numerka.

Ja wiem że co bym nie napisał to i tak będziesz chciał być mądrzejszy ale wiesz co, napisz albo zacytuj co ja takiego żałosnego wypisuje że ci się płakać chce no chyba że zabolało cię to ze udowodniłem ci że Gó... wiesz i sam głupoty wypisujesz.

Założyłem już "parę" instalacji audio w samochodach i w przeciwieństwie do ciebie wiem co pisze.
Słyszałem masę różnych głośników w różnych samochodach.
I dla twojej informacji to np głośniki w półce to nie jakiś wymysł tylko podstawy audio, system stereo powinien znajdować się przed słuchaczem.

Głośniki w półce jadą ostro wiochom i powie ci to każdy kto ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat.

Ja mógł bym się z ciebie śmiać długo ale szkoda forum zaśmiecać więc ja bym na tym skończył.

Ale chętnie przeczytam jeszcze jakiś z twoich postów „super mądrych” może podasz pierwszy raz jakiekolwiek argumenty lub potwierdzenie tego co mówisz, wtedy będę wiedział że to co napisałem nie poszło na marne i jednak potrafisz myśleć jak się wysilisz.
No chyba ze znowu mnie wyzwiesz od buraków i stwierdzisz ze ja nic nie wiem nie udowadniając tego w żaden sposób to naprawdę mi ciebie szkoda bo to znaczy ze jednak nie najlepiej masz z główką.
Swoją drogą dlaczego niby jestem burakiem?
Hmm nie powinieneś swoją ksywką nazywać innych ludzi, nawet tego nie wiesz?

Pozdrowienia życzę i współczucia ludziom którym coś doradzasz.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
PITERSON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: wt sty 25, 2005 22:45
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: PITERSON » sob sie 26, 2006 00:32

Chodki_18, jeszzce raz nazwiesz kogoś burakiem a wlepie Ci ostrzeżenie!

Pasuje?


Tak źle jeszcze nie było...
[img]
http://img374.imageshack.us/img374/8466/kolesie8pp.gif[/img]

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » sob sie 26, 2006 07:24

kolego Chodki_18, jeszcze raz takie slowa poleca tu na forum to bedzie Twoj ostatni taki post.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » sob sie 26, 2006 10:47

powalla pisze:Człowieku jesteśmy na forum car audio (jakbyś nie wiedział) i chciałem polecić najlepsze rozwiązanie.
Taka prawda. Ciężko z czystym sumienie kazać komuś topić kasę...
Fredi88 pisze:na tym forum tylko siedza wielcy audiofile i jak sie kupi jakies glosniki ponizej 200 zl to zaraz sa gowna i se je moge w odbyt wsadzic..
Tam tym forum siedzą ludzie, którzy mimo iż się nie znają, starają się sobie pomoc i podzielić się wiedza/doświadczeniami.
zygo pisze:esli nie kupujesz tak tanich kwiatow dziewczynie to moze raz bys ich nie kupil a za to kupil sobie cos porzadnego.
... :bigok: :bigok: :bigok: ...
Ale wczym one biją te Pioneery ? Bo tanie zestawy odseparowane miałem i już nigdy w życiu bym tego nie kupił.
Z założenia są lipne, bo współosiowe. Jak je dałeś do drzwi to wokal leci w nogi... Jak w półkę to muza leci w plecy. Odseparowane zapewniają poprawny odsłuch sceny dźwiękowej, może miałeś jakieś buszmeny... bo nie wierzę, że były to jakieś phonocar'y na wzmaku...
Pinhead pisze:powalla, Bez urazy ale to co piszesz to udający audiofile bełkot bo nie zawierający żadnych argumentów.
Cytat:
Jazgot to tych pionnierów by był,bo w tych co ci podałem pisze jedwabny,



Ten argument mnie powalił No jak pisze jedwabny to przecież musi być wypas. Może zrobie aukcje z Pioneerami i napisze że dźwięk jest aksamitny będą lepsze od jedwabnego Daj spokój z tymi określeniami których żaden audiofil by nie użył.
Twój kompletny brak wiedzy też powala... Jak nie wiesz co to jest jedwabna membrana to lepiej radź w dziale LPG...
Pogadaj z jakims gosciem z sklepu car-audio a zobaczysz jakies wały na tym forum leca...
Takie jest moje zdanie...
Gościu - obrażasz mnie... Najlepiej to idź do MEDIA, pany Ci takie sprzęt doradzą, że spadniesz z krzesła.
Chodki_18 pisze:Kazdy głosnik jest kierunkowy wiec nie pierdziel głupot o tweeterach...
...a wiesz, że Twój* mózg nie lokalizuje źródła tonów niskich??? Skąd miałbyś to wiedzieć.
Chodki_18 pisze:Boshe ale ty burak jestes, dosłownie jakich mało skad ty sie urwałes...
Czy wyciagniecie z całej masy tekstu pojedynczych wypowiedzi jest dla ciebie smieszne??
Staryyy, argumentowanie a obrażanie to różnica. Broń swoich racji ale za obrazę następnym razem dostaniesz warna. A wracając do tematu - sam napisałeś, że to jest forum… a te wyjęte z "masy tekstu" wypowiedzi nadają się do działu humor. Poprostu mam wrażenie, że to jest prowokacja. Nie wierzę, że z takim arsenałem wiedzy można wdać się w dyskusje w dziale CA. BTW - jak jesteś takim mocarz a my kukiełki, to który to wypas był Twój na Manii czy MajóVWce? Ładnie grał? Znasz ludzi? Mam nadzieję, że się spotkamy na jakimś zlocie i pogadamy, zobaczymy kto jest kukiełką a kto ma wiedzę...


* - mój też, żebyś się obrazy w tym nie dopatrywał.



Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob sie 26, 2006 11:13

Tam tym forum siedzą ludzie, którzy mimo iż się nie znają, starają się sobie pomoc i podzielić się wiedza/doświadczeniami.
Cała prawda.
Z założenia są lipne, bo współosiowe. Jak je dałeś do drzwi to wokal leci w nogi... Jak w półkę to muza leci w plecy.
Za bardzo uogulniasz powtarzając wyklepane na tym forum regułki o głośnikach w tylnej półce czy drzwiach. Głośniki w półce mogą być i tworzą dobrą scene muzyczną pod warunkiem że NIE będą to głośniki basowe i że ich głośność będzie ustawiona niżej niż głośników przednik. Jesli *#cenzura#* na przednich siedzeniach to można nawet ustawić takłą samą głośność przód-tył bo tył i tak będzie słabiej słyszalny. Efekt grania za głową z tyłu jest tylko gdyby ktoś jechał z tyłu. Ale równie nie fajnie będzie miał ten z tyłu jeśli nie będzie słyszał wyrażnie muzyki która będzie leciała tylko z przodu. Głośniki w drzwiach to też nie zawsze jest zły pomysł bo wysokie tony też się rozchodzą. Problemem może być głośniejsze granie w jedno ucho (u kierowcy w prawe, pasażera w lewe) ale to już zalezy od głośnika. Przy tych Pioneerach u mnie ten efekt nie występuje.
Druga sprawa to że sa współosiowe. I jakie to ma znaczenie przy głośnikach do 150-200zł ? To może być wada przy głosnikach za 500zł czy więcej ale nie przy tak niskiej klasie gdzie różnica między współosiowym a odseparowanym się zaciera. Produkcja głośników współosiowych jest tańsza przez co za tą samą cene dostajemy produkt lepszej jakości wykonania (zakładając cena=jakość) od zestawów odseparowanych w tej samej cenie.
Twój kompletny brak wiedzy też powala... Jak nie wiesz co to jest jedwabna membrana to lepiej radź w dziale LPG...
Masz tutaj swoją jedwabną membrame AUKCJA ALLEGRO Wiem co to jedwabna membrama ale śmiechu warte jest używanie argumentu że jest ona wyznacznikiem jakości. Tak jak by jedwabna membrama dawała jedwabny dźwięk :) Może być i jedwabna a tweeter będzie tanim pierdzidłem takim jak ten z aukcji powyżej.
Odseparowane zapewniają poprawny odsłuch sceny dźwiękowej,
Ale my tu ciągle gadamy o głośnikach low-end. Tanich głośnikach dla klasy robotniczej :) Nie dorabiajcie do nich audiofilskich wymagań bo one i tak nigdy ich nie bedą spełniać. To są tanie głośniki które mają grać czysto, szerokim pasmem i w miare głośno. A dobrą scene dźwiękową można zrobić na zwykłym stereo z 2 głośnikami po bokach i czy to będą odseparowane zestawy czy też nie, nie ma większego znaczenia bo ważne jest źródło dźwięku.
może miałeś jakieś buszmeny... bo nie wierzę, że były to jakieś phonocar'y na wzmaku...
Napisałem już co to było. Zestaw odseparowany Axtona.
Ostatnio zmieniony sob sie 26, 2006 18:56 przez Pinhead, łącznie zmieniany 1 raz.


=-Pinhead-=

SwiRek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 30, 2005 13:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: SwiRek » sob sie 26, 2006 16:14

kazdy glosnik jest kierunkowy :panna: hospody pomyuj :panna:

Najlepiej zamontujcie sobie glosniki z Firsta taki wymiot robia ze szok :kac:

Widze ze killer ma takiego gifka w podpisie jak ja :P pozdro


[img]http://www.acyborg.webpark.pl/off.gif[/img]

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » sob sie 26, 2006 16:40

A ja tak sobie czytam i nie powiem troche się uśmiałem. Ja też zamierzam w przyszłosci zmienić głosniki jednak na cos za około 350 zl odseparowanego wygłuszyć to i może jakiś wzmak. radyjko mam pionier 5800. Głosniki narazie mam 2 w podszybiu i w tylnych bokach 2 wysokotonowe i 2 nisko ( takie autko kupiłem). Moje zdanie jest takie że jak cos robic to jakoś w miare pożadnie żeby był jakiś efekt, a kupywanie głosników za 50 zł to jakos mnie nie przekonuje bo jak mam wydac 50 czy nawet 70 i na wstepie się wkurzać bo myślałem że bedzie coś lepszego to nie dla mnie. Lepiej wydać raz wiecej niż kupić sprzedać bo dziadostwo. Niechce krytykować nikogo że kupił głosniki za 50 zl tylko wyrażam swoje zdanie. A i jedno mnie drażni jak ktoś obraża 3/4 forum nazywając ich burakami !!.



Jacek...
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 18:37
Lokalizacja: Zachodniopomorskie-Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Jacek... » sob sie 26, 2006 17:55

Arczi dobrze mowi .. jak juz inwestowac to konkretnie :bigok: a nie pozniej dzwic sie ze glosniki za 50 zl nie graja jak powinny :(


Sprzedam SZEROKIE ORYGINALNE ZDERZAKI MK II

Awatar użytkownika
dejotde
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: sob sie 27, 2005 22:23
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Post autor: dejotde » sob sie 26, 2006 18:51

najgorzej jak zainwestujesz kupę kasy w dobre głośniki + wzmak i pewnej nocy ci to buchną z auta...
ja 2 lata temu miałem ten ból iż u staruszków w aucie (jeszcze nie miałem swojego) zrobiłem porządne nagłośnienie... no może nie aż tak porządne jak robią na forum nasi wymiatacze od CA :pub: ... władowałem w dobre głośniki trochę kasy, w bagażniku bujał się basik... i jakie było moje zdziwienie kiedy wstałem rano, spoglądałem z okna na parking przed blokiem a auta nie ma :grrr: ojciec dostał kasę z ubezpieczenia a mi najbardziej było żal tych głośników :jezor: i ilości czasu jaki poświęciłem

no ale to odosobniony przypadek


[url=http://mpw.xt.pl][img]http://members.lycos.co.uk/opanowani/podpis.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości