[głośniki] Czy ktoś kupował głośniki na Allegro?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt sie 25, 2006 05:40

Nie no to twoje auto i kupujesz co chcesz, ale nikt nie mówił tu o głośnikach za 1000zł tylko za 100zł , moim zdaniem nie wiele drorzej ale te phonocary by były DUŻO lepsze.
I dziwie się temu że pytasz czy coś będzie dobre, ludzie ci piszą że nie (no z wyjątkami)
A Ty i tak kupiłeś jakieś g.... , więc po co pytać skoro i tak chce się inaczej zrobić.
Jeśli jakość grania tej ozdoby samochodu (bo niestety głośnikiem to trudno nazwać) ci odpowiada to dobrze, całe szczęście że ty będziesz tego słuchał nie ja.
Ja rozumiem że moze brakować kasy, ale w takim razie po co wydawać ją na coś co się do niczego nie przyda? Bo jestem przekonany że grają one gorzej niż fabryczna instalacja.
Pozdrawiam.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Jacek...
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 18:37
Lokalizacja: Zachodniopomorskie-Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Jacek... » pt sie 25, 2006 09:41

no dobra dobra sie klocice panowie :P to ja poprosze tak ze o rade no w sumie o 2

1. http://www.allegro.pl/item121991684_tox ... phard.html jestem w niemczech w sklepie takie sa 1000W adres allegro podaje dla zblizenia tego czego chce.
2.http://www.allegro.pl/item121371587_wro ... sgwar.html to tez jest w sklepie. co myslicie ? i jeszcze glosniki blaupunkta ale ie pamietam dokladnie jakie :(


Sprzedam SZEROKIE ORYGINALNE ZDERZAKI MK II

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt sie 25, 2006 16:17

Tak z ciekawości zapytam co sądzicie o głośnikach Pioneer'a:
http://www.allegro.pl/item121934414_now ... goraj.html
i http://www.allegro.pl/item122428493_pio ... upers.html ? Mam i jedne i drugie i chętnie porównam swoje zdanie ze opiniami innych.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt sie 25, 2006 17:37

pinhead proponuję zamiast Pioneerów takie niepozorne i "nieznane" głośniczki (biją na łep te co podałeś , no i jest to system odseparowany) http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=121577719 Jak chcesz lepsze gwizdki to również są inne zestawy.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt sie 25, 2006 17:45

Ale wczym one biją te Pioneery ? Bo tanie zestawy odseparowane miałem i już nigdy w życiu bym tego nie kupił. Po pierwsze tanie tweetery dają bardzo niemiły dla ucha jazgot wysokich tonów przy głośnym słuchaniu a po drugie dostrojenie niskich i wysokich tonów z takiego zestawu pozostawia wiele do życzenia. Nie jestem też zwolennikiem teorii że im głośniejszy bas z głośniczka = lepsza jakość. Od basu jest skrzynia basowa w bagazniku a takie głośniczki mają dawać czyste i wyrażne tony średnie i wysokie.


=-Pinhead-=

Jacek...
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 18:37
Lokalizacja: Zachodniopomorskie-Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Jacek... » pt sie 25, 2006 18:01

mhmm ktos mi pomoze z moimi pytaniami :> a tak na marginesie Pinhead te pioniery co masz ladnie graja ? moze je sobie kupie :) w bagaznik tuba + wzmachol na tylnia polke pioniery a do przodu w drzwi drugie .. bylby czysty dzwiek ? o bass sie nie martwie jak piszesz jest od tego tuba :)


Sprzedam SZEROKIE ORYGINALNE ZDERZAKI MK II

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt sie 25, 2006 18:12

Jazgot to tych pionerów by był,bo w tych co ci podałem pisze jedwabny,ale nawet jak nie jest to gra przyjemniej(łagodniej)niż plastykowy Pioneer.Phonocary to najlepsza propozycja do 200zł.Właśnie one GRAJĄ ,a nie próbują grać.Są zestawy na tych woferach phonocara za 179zł(aktualnie nie widziałem na allegro) i takie ci proponuję(z gwizdkiem Sinuslive+zwrotnica).Jak przeraża cie ten gwizdek w tym zestawie za 119 zł(a nie powinien ,bo przy Pionerze to nawet bym go nie polożył) to są po 129 zł z Sinuslive(trochę gorszym gwizdkiem niż za 179 zł) http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=121402586 .Napisz jakie miałeś te" tanie zestawy".Te wofery phonocara nie są idealne ,ale za taką kasę bezkonkurencyjne(są też dobre l16 sinuslive ale droższe).Jak dla mnie nastepnym godnym głośniczkiem jest Helix ,ale to już 270 zł zestaw.

[ Dodano: Pią Sie 25, 2006 18:22 ]
Jacek... pisze:mhmm ktos mi pomoze z moimi pytaniami :> a tak na marginesie Pinhead te pioniery co masz ladnie graja ? moze je sobie kupie :) w bagaznik tuba + wzmachol na tylnia polke pioniery a do przodu w drzwi drugie .. bylby czysty dzwiek ? o bass sie nie martwie jak piszesz jest od tego tuba :)
Ładowanie głośników coaxial do drzwi jest bez sensu,bo gwizdki są skierowane na nogawki spodni(a gdzie baza stereo?).Co do tylnej półki i "tuby"(nie wiem co miałeś na myśli bo tuba to by ci do MK2 nie weszła) to radze poczytać FAQ.



Jacek...
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 18:37
Lokalizacja: Zachodniopomorskie-Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Jacek... » pt sie 25, 2006 18:22

MHmm powalla pisze do Ciebie na pw ale chyba to cos nie dziala ... widze ze znasz sie na car audio chcialbym zapytac o to co wiekszasc czyli jakie glosniczki do mojego mk2.. pomozesz ?


Sprzedam SZEROKIE ORYGINALNE ZDERZAKI MK II

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt sie 25, 2006 18:25

poszło i jasne ,że pomogę posiadaczowi Mk2



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt sie 25, 2006 18:26

Powalla ty się nie znasz co to za phonocary wogole ?
PIONEER NAJLEPSZY kupujcie PIONEERY :green_fuck: :mlotek: :panna:
ehhh ](*,)


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt sie 25, 2006 18:40

powalla, Bez urazy ale to co piszesz to udający audiofile bełkot bo nie zawierający żadnych argumentów.
Jazgot to tych pionerów by był,bo w tych co ci podałem pisze jedwabny,
Ten argument mnie powalił :) No jak pisze jedwabny to przecież musi być wypas. Może zrobie aukcje z Pioneerami i napisze że dźwięk jest aksamitny będą lepsze od jedwabnego :bajer: Daj spokój z tymi określeniami których żaden audiofil by nie użył.
ale nawet jak nie jest to gra przyjemniej(łagodniej)
Kolejne określenie "made by Powalla".
niż plastykowy Pioneer.
A jaki ma być ? Tytanowy za 115zł czy może drewniany ? Co w nim jest plastykowego i jak to wpływa na dźwięk mistrzu audio ?
Phonocary to najlepsza propozycja do 200zł.Właśnie one GRAJĄ ,a nie próbują grać.
Kolejne super fachowe określenia audiofilskie. Te złe próbują grac a te dobre grają. Fachowość 110% ! Po takim opisie wszystko od razu staje się jasne.
Są zestawy na tych woferach phonocara za 179zł(aktualnie nie widziałem na allegro) i takie ci proponuję(z gwizdkiem Sinuslive+zwrotnica).Jak przeraża cie ten gwizdek w tym zestawie za 119 zł(a nie powinien ,bo przy Pionerze to nawet bym go nie polożył)
Ale uzasadnić tego nie umiesz. Takie gwizdki jak ten z Phonocara to można od ruskich za 5zł kupić. Niskiej jaskości tweeter daje jazgot który aż boli w uszach. Taki głośniczek nie umie odegrać nuty tonów wysokich bo jego realna wartość jest duuużo niższa niż cena reszty zestawu gdzie tylko głośnik niskotonowy prezentuje poziom zbliżony do ceny.
to są po 129 zł z Sinuslive(trochę gorszym gwizdkiem niż za 179 zł)
A czy lepszy czy gorszy to po zdjęciu pewnie poznajesz ?
http://moto.allegro.pl/sh...?item=121402586 .Napisz jakie miałeś te" tanie zestawy".
Te tanie zestawy to były Axtony. Marka o nieporównywalnej klasie do tego co Ty tutaj polecasz. A mimo to grały beznadziejnie przez słabej jakości zwrotnice i tweetery.
Te wofery phonocara nie są idealne ,ale za taką kasę bezkonkurencyjne(są też dobre l16 sinuslive ale droższe).Jak dla mnie nastepnym godnym głośniczkiem jest Helix ,ale to już 270 zł zestaw.
A tych Pioneeerów co wymieniłem to nawet pewnie nie słuchałeś, ba nawet ich na żywo nie widziałeś ale już swoją opinie przekreślającą je wydałeś.

mag2k3, Nikt nie mówi że Pioneery najlepsze, masz zjakies wizje czy co ? Pytałem o opinie a dostałem jakiś amatorski opis nie poparty żadnymi argumentami. A może mam przytakiwać jak większość bo tutaj taki zwyczaj panuje ? :)


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt sie 25, 2006 18:47

BUAHAHAHAHA
@ Pinhead-jedwabny tweeter a nie dzwięk ja nie moge wysiadam z tego tematu powalla radz sobie sam :rotfl:

Jak nikt nie mówi ze pioneer najlepszy ja mowe :okej:


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Chodki_18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 10, 2005 19:44
Lokalizacja: Ok. Chrzanowa
Kontakt:

Post autor: Chodki_18 » pt sie 25, 2006 18:49

Brawo Pinhead jak sie nie da normalnie to z PÓŁ OBROTU :pub: :pub: :pub: :pub:


[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/531d430845604d2c2fe29.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt sie 25, 2006 18:52

mag2k3, Jedwabny tweeter na jedno wychodzi, wypasiony musi być ! Z jedwabnych polecam też pidżame :)


=-Pinhead-=

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości