glosnik do zabudowy - prosze o pomoc

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
kuciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

glosnik do zabudowy - prosze o pomoc

Post autor: kuciak » czw cze 06, 2013 17:07

witam,

prosze o pomoc.. i o wyrozumialosc bo na sprzecie sie nie znam.. bedzie to moja pierwsza skrzynka:) nie musza sie srubki odkrecaj i pekac szyby.. chodzi o to zeby jakos fajnie to gralo..

planuje zainstalowac w swoim Golfie MK4 cos wiecej.. bo na razie mam glosniki przod - to chyba seria, nie wiem dokladnie bo jeszcze nie zdejmowalem boczkow.. ale powiem ze fajnie graja.

chce dolozyc subwoofer zeby bylo troche basu.. wyczytalem ze nie montuje sie glosnikow z tylu w boczka bo "psuje scene" czy jakos tak..
z racji ze mam instalacje LPG i kolo w bagazniku wiec malo miejsca i skrzynia raczej nie wyda..
mam zrobiona zabudowe boczka wg. opisu kolegi z forum viewtopic.php?t=277946" onclick="window.open(this.href);return false; -- wiec obudowa zamknieta, ma ok 17-18L.

planuje podlaczyc przod pod wzmacniacz i zmostkowac 2 kanaly pod sub'a..

czy ktos pomoglby przy wyborze glosnika?
pomyslalem nad czyms takim.. http://www.audiosklep.pl/mtx-t4510-44-dvc-p-1543.html" onclick="window.open(this.href);return false;

aa i jeszcze pytanie odnosnie okablowania.. co nalezy zakupic do podlaczenia wzmacniacza glosnikow itp lepiej kupic jakis zestaw czy osobno?
to wystarczy? http://allegro.pl/zestaw-kabli-kable-ca ... 33607.html" onclick="window.open(this.href);return false;

prosze o rade.. kazda opinia sie przyda;)
z gory dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

glosnik do zabudowy - prosze o pomoc

Post autor: powalla » czw cze 06, 2013 20:36

Ten głośnik to 2x4ohm więc musisz potem kupić wzmacniacz stabilny do 2ohm na mostu ...czytaj dużo droższy . Co do kabli to ...poczytaj forum, bo ileż można klepać to samo?



Awatar użytkownika
kuciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: glosnik do zabudowy - prosze o pomoc

Post autor: kuciak » czw cze 06, 2013 22:44

powalla mowisz ze stabilny przy 2 ohm.. specyfikacja wzmaka jest taka i tam niby jest ze stabilny przy 2 ohm..

Mac Audio MPX 4000

Dane techniczne:
Tryby pracy: 4/3/2 kanały
Moc RMS: 4 x 60W/2 x 160 4 Ohm; 4 x 80W 2 Ohm
Moc MAX: 4 x 180W/2 x 500 4 Ohm; 4 x 250W 2 Ohm
Stabilny przy 2 Ohm
Pasmo przenoszenia 5 Hz - 50 kHz
THD 0,05% (1kHz)
Stosunek szum/sygnał >100 dB
Czułość wejściowa(RCA) 0,4 V - 4 V
Filtr low pass 40 - 300 Hz
Bass boost (podbicie basu) 0-12 dB
Wymiary 319 x 59 x 226 mm

kurde nie ogarniam tego.. to lepiej jakiegos innego glosnika szukac czy inny wzmacniacz? bo wydawalo mi sie ze wzmacniacz jest w miare sensowny..



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

glosnik do zabudowy - prosze o pomoc

Post autor: powalla » pt cze 07, 2013 00:24

Tak stabilny ale na kanal , a nie w mostku . Musisz szukać głośnik 1x4ohmy , a przy tej wielkości skrzynki i mocy wzmacniacza to na szybko nasuwa mi się tylko RE10s4 ale jest już niedostępny i jego następca to ponoć * Excursion SX1-10S4

*ponoć , bo nie słyszałem na własne uszy tego modelu



Awatar użytkownika
kuciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 21:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: glosnik do zabudowy - prosze o pomoc

Post autor: kuciak » pt cze 07, 2013 16:24

powalla dzieki za odpowiedz..
mam pytanie moze lepiej kupic jakis inny wzmacniacz.. bo nie wiem juz teraz czy moge podlaczyc glosniki przod pod wzmacniacz i ten glosnik co napisales Excursion SX1-10S4.

powiem tak chcialbym podlaczyc pod wzmacniacz przod i sub'a.. widze ze z tym jest duzo kombinacji ohmy itp. tzn ze musze sprawdzic jakie mam glosniki z przodu ile maja ohm'ow?

moze moglbys doradzic jakis zestaw.. przod slyszalem ze hertzy i helixy sa spoko.. a na subach i wzmakach sie nie znam. tyle co poczytam na forum ale kazdy pisze co innego.

z gory dzieki za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości