[radio mk4] Fabryczne radio Delta a Navi MCD

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kolec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf 7.5 150KM

[radio mk4] Fabryczne radio Delta a Navi MCD

Post autor: Kolec » śr sie 09, 2006 10:08

Witam.
Mam w Golfie jakieś baaardzo stare ,słabe i zniszczone (porysowane) radio Pioneera. Pomyślałem, ze wymienił bym sobie może na coś fabrycznego: Delta 6 lub nawigacja MCD. I tak sie zastanawiam:
- czy te fabryczne to odtwarzają płyty CD-R i CD-RW? Bo oryginałów, to by mi było szkoda pakować do radia w aucie.
- czy MCD może normalnie pracować bez podłączania anteny GPS?

PS.
Czy taka zamiana ma wogóle sens (jakość radia), czy lepiej załozyć np. Pioneera DEH-5800 (cenę na allegro ma dobrą, jakieś 650PLN)
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 22:39 przez Kolec, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
>KOLEC<
"Lepiej w Życiu stracić Chwilkę, niz w Chwilce stracić Życie"

Obrazek

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » pn sie 21, 2006 20:41

Te fabryczne radyjka są badziewne,lepiej zainwestuj w dobre radyjko z MP3 i Navi.
Pozdr.



chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » wt sie 22, 2006 16:07

Nie wiem czy sie orientowles ale aryginalny sprzet audio ( w moim przypadku do golf Iv) kosztuje w granicach 4 tys.Zmieniarka na 1 plytke okolo 1,2 tys. a na 6 plyt 2,4 tys.
Tylko trza miec nawigacje. ja mialem radio gamma takze nawigacje bym mial ale zdecydowalem sie na mp3 pioniera.

te dane cenowe podano mi w servisie/salonie Vw



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » wt sie 22, 2006 18:32

Do serwisu to nawet nie zaglądaj,maja tam ceny z kosmosu :hmm:



Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » wt sie 22, 2006 18:54

1. MCD odtwarza przegrywane płytki cd-r z cd-rw nie próbowałem
2. MCD moze pracowac bez podlaczenia do anteny GPS (u mojego ojca w pasku B5 tak jest zamontowana)
Też planuję zakup MCD do mojej zielonki, doszedłem do wniosku że Delta 6 jest tylko o 100 tansza a jak będę gdzieś jechał, gdzie nieznam drogi to navi się przyda.
Jeżeli nie jesteś melomanem to takie seryjne radyjko starcza niema jednak sensu podłanczać głośników z najwyższej półki bo radyjko nie wyrobi. Dużym plusem jest to że mcd i delta na pierwszy rzut oka zlewają się z deską rozdzielczą i raczej ich nie kradną a ja parkuję często pod blokiem jak jestem na studiach już straciłem kilka szyb i raz radyjko bez panela.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » śr sie 23, 2006 09:42

Radyjko ma z góry założone przez producenta parametry jak np.pasmp przenoszenia.Oczywiście zgadzam sie,że nie warto montowac głośników z górnej półki,niemniej jednak całkowity efekt brzmienia w dużym stopniu zależy od jakości głośników.Mozna mieć extra radio,ale byle jakie głosniki i efekt końcowy będzie do d... :hmm:
Zreguły sprzęt montowany fabrycznie ma przeciętną jakość-jest to według mnie klasa średnia.



Awatar użytkownika
Kolec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf 7.5 150KM

Post autor: Kolec » śr sie 23, 2006 10:13

A jeszcze takie laicke pytanie:
jak tylne głośniki tak tylko cos tam buczą a przód gra całkiem ładnie (wszystko ustawione w radiu na 0 ) to głośniki do wywalenia czy radio?


Pozdrawiam
>KOLEC<
"Lepiej w Życiu stracić Chwilkę, niz w Chwilce stracić Życie"

Obrazek

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » śr sie 23, 2006 20:37

Może byc uszkodzone radyjko,jak również same głośniki.Najlepiej to sprawdzisz zamieniając przód z tyłem w złączce iso od głośników.Pary przewodów po zewnętrznej stronie są na tył,natomiast pozostałe to przód.Raczej rzadko sie zdarza totalne uszkodzenie głosnika,u Ciebie raczej masz uszkodzoną końcówkę mocy w radyjku.Tym bardziej obydwa głośniki na raz raczej się nie uszkodzą.
Pozdr.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości