czy musza byc dystanse??mk4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

concord19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 26, 2007 08:08
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

czy musza byc dystanse??mk4

Post autor: concord19 » wt lip 10, 2007 15:00

Witam mam taka sprawe, kupilem glosniki 165 do mojego mk4 i chce je zamontowac do tylnych drzwi, bo niestety w tylnych drzwiach nie bylo glosnikow, i niewiem czy musza byc dystanse czy da sie to jakos zrobic bez nich?? prosze o pomoc



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » wt lip 10, 2007 18:08

jakbys zdjal tapicerke z drzwi to bys znal odp na swoje pytanie.

Glosnikow z tylu nie bylo, wiec i dystansow nie ma.A bez dystansow to watpie zebys zamontowal te glosniki.Moze i do blachy bys je przykrecil , ale wtedy beda za gleboko osadzone w drzwiach i moze by problem z szyba. Chociaz szyba tylnia nie schodzi do samego dolu. Wiec masz jakies szanse.
Juz lepiej kup plastikowe dysnatse za 10 zl i bedzie po problemie, bez kombinowania.
Okablowania oczywiscie tez nie ma do tylnych drzwi.


P.S Po co Ci te glosniki z tylu? Uzbieraj lepiej troche pieniazkow i kup suba!!



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » wt lip 10, 2007 19:04

Witam.
Dystanse zakłada się po to , żeby głośnik był solidnie przytwierdzony do drzwi, nie przenosił rezonansu i żeby skorygować ich głębokość (jak pisał manieczek111).



marbaj1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 09:15

Re:

Post autor: marbaj1 » pn maja 06, 2013 14:21

manieczek111 pisze:jakbys zdjal tapicerke z drzwi to bys znal odp na swoje pytanie.

Glosnikow z tylu nie bylo, wiec i dystansow nie ma.A bez dystansow to watpie zebys zamontowal te glosniki.Moze i do blachy bys je przykrecil , ale wtedy beda za gleboko osadzone w drzwiach i moze by problem z szyba. Chociaz szyba tylnia nie schodzi do samego dolu. Wiec masz jakies szanse.
Juz lepiej kup plastikowe dysnatse za 10 zl i bedzie po problemie, bez kombinowania.
Okablowania oczywiscie tez nie ma do tylnych drzwi.


P.S Po co Ci te glosniki z tylu? Uzbieraj lepiej troche pieniazkow i kup suba!!
Też mam ten sam problem z kablami i głośnikami i dystansami - a ktoś wie jak podpiąć kable od basów i gwizdków ? U mnie kostka ISO pełna i co dalej? a głośników nisko i wysoko tonowych u mnie brak - ratunku.



Awatar użytkownika
Koyot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 22:47
Lokalizacja: GST
Kontakt:

czy musza byc dystanse??mk4

Post autor: Koyot » pn maja 06, 2013 14:41

marbaj1 pisze:Też mam ten sam problem z kablami i głośnikami i dystansami - a ktoś wie jak podpiąć kable od basów i gwizdków ? U mnie kostka ISO pełna i co dalej? a głośników nisko i wysoko tonowych u mnie brak - ratunku.
Kostka w radiu ma wyjscia na 4 głosniki 2 x przód + 2 x tył. w sumie 8 kabli. W Golfie który miał seryjnie głośniki tylko z przodu kostka owa posiadała tylko 4 kable. Chcąc podłączyć tylne głosniki musisz zamontować nową kostke i poprowadzić kable do drzwi. Trochę z tym pracy będziesz mniał.
Chyba , że u Ciebie ktoś kombinował i podłączył lewe i prawe wyjścia pod głosniki nisko i wysokotonowe oddzielnie.

Głośnik nisko i wysokotonowy podłączasz równolegle.
Dystanse bezproblemowo można dostać na każdym szrocie.


Wszędzie dobrze ale w VW najlepiej :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości