[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
nuninho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:25
Lokalizacja: Strzyżów

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: nuninho » sob kwie 27, 2013 18:19

Witam!
Mam kilka pytań odnośnie montarzu głośników w drzwiach przednich w których fabryka nie przewidziała ich montażu.
Cieżko o podobny temat (znalazlem tylko 1) który mi nie pomógł.
Czy próbował ktoś umieścić głośnik w drzwiach w taki sposób:
gołe drzwi>dystanse mdf>wnętrze kieszeni drzwi.
Chodzi mi o to, by nie robić tunela, a by głośnik grał "do kieszeni".
Nie wiem czy opisałem to poprawnie, ale o coś takiego mi chodzi.
Pozdrawiam!


ObrazekObrazekObrazek



Ługol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 02, 2004 16:02

Re: [MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: Ługol » sob kwie 27, 2013 21:08

A nie prościej będzie kupić kieszenie z fabrycznym miejscem na głośnik i zrobić tak jak powinno być?!



Awatar użytkownika
nuninho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:25
Lokalizacja: Strzyżów

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: nuninho » ndz kwie 28, 2013 04:34

No dobrze, ale nawet jeśli wymienie same kieszenie na takie z otworami, to itak muszę zamontować pierścienie z MDF'u i robić otwory w boczkach drzwiowych...
Zakup całych boczków wydaje się najlepszym wyjściem, ale znalezienie boczka w dobrym stanie jest dość trudne.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: Gawior » ndz kwie 28, 2013 12:05

Jak zrobisz tylko otwór w tej powiedzmy to płycie boczka, bez otworu w plastiku. To głośnik zagra do środka kieszeni, co na pewno nie przyniesie dobrego dźwięku.

Kup boczki i przełóż tylko plastikową kieszeń, reszta boczku może być w kiepskim stanie bo cie nie interesuje.
Od drugiej strony trzyma się plastik na zatopionych kołkach. Można to śmiało odciąć i dać tam później wkręty z podkładkami.
Takie coś będzie wyglądało estetyczniej, bo od frontu nie wymaga ingerencji i pochłonie mniej twojej pracy.
W samym boczku ( obrazek z linijką ) musisz wyciąć otwór. Wystarczy do tego nóż tapicerski, czy nóż z wymiennymi ostrzami ( nie pamiętam dokładnej nazwy ).
Nie musi być to estetycznie wycięte, bo tego nie widać. Byle by nie wyjść z cięciem poza to co zakrywa plastikowa kieszeń.

Dystanse musisz zamontować do blachy, tak czy inaczej, żeby miało to "ręce i nogi".
Dystanse do G3 są tak zrobione, że po zamontowaniu tego nie na siłę ( bo i takie przypadki są i później głośnik nie chce wejść ) dystans wypada praktycznie prosto w oryginalnym otworze montażowym głośnika.
Zostaje jeszcze kwestia wygłuszenia wewnątrz drzwi i zakrycia otworów technologicznych.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
nuninho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:25
Lokalizacja: Strzyżów

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: nuninho » ndz kwie 28, 2013 16:16

Kolego, dzięki za pomoc :) szczerze myślałem ze mój pomysł bedzie mniej kosztowny i czasochłonny, ale jeśli faktycznie wystarczy wymienić samą kieszeń i odrobinę zmodyfikować boczki, to tak zrobię.
Może na szrotach da się wyrwać same kieszenie w jako takim stanie.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: Gawior » ndz kwie 28, 2013 21:26

Samych kieszeni nikt ci nie puści, a przynajmniej szczerze w to wątpię.
Czasem jest tak, że leżał gdzieś pod chmurką i wypaczyła się, popękała, czy zgniła ta "sklejka/wiurówka", a kieszeń jest z plastiku i nic jej nie jest. Takie coś można wyrwać za grosze.
Mniej więcej cena za 1szt. tapicerki drzwiowej do Mk III jest w okolicy 50zł za przyzwoity egzemplarz.
Tak to w różnym stanie po 25-30zł chodzą

Warto napisać do sprzedawcy z zapytaniem o dodatkowe zdjęcie samych kieszeni.
Można się pewnie dogadać, żeby wysłał tylko same kieszenie w cenie całego boczku ( będzie tańsza wysyłka ) o ile będą w przyzwoitym stanie.

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/vw-golf-iii-kombi-boczki-drzwi-i3210153507.html
Zazwyczaj w najlepszym stanie są takie, które do samego końca były zamontowane na drzwiach, bo nie są przerzucane z kąta w kąt i nie są porysowane ( zwłaszcza kieszenie plastikowe ).

Wymiana samej kieszeni rozwiąże sprawę, a modyfikacja boczku, to wzięcie noża do ręki i cięcie praktycznie na pałę, ale z głową jak już pisałem.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
nuninho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:25
Lokalizacja: Strzyżów

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: nuninho » pn kwie 29, 2013 08:32

Dobrze więc, pozostaje mi teraz znaleźć jakieś fajne boczki i brać się do roboty.
Boczki z tej aukcji wyglądają na dość zużyte, wiec chyba je sobie podaruje.
Tak czy inaczej dzięki kolego i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: Gawior » pn kwie 29, 2013 12:35

W opisie gościu pisze, że leżały w garażu i są zakurzone. Interesuje cię sama kieszeń więc warto się skontaktować ze sprzedawcą za tą cenę.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
nuninho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:25
Lokalizacja: Strzyżów

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: nuninho » pn kwie 29, 2013 21:47

Udało mi sie zdobyć kieszenie zdemontowane z samochodu, jakby tego było mało mają nawet działające oryginalne głośniki, wiec na razie rozciągne troche zakup nowych. Wszystko to za 30zł :P



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: Raadek » wt kwie 30, 2013 20:24

Co to za GTI bez głośników w drzwiach :smirk:


Natural Sound

Awatar użytkownika
nuninho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:25
Lokalizacja: Strzyżów

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: nuninho » wt kwie 30, 2013 23:16

Ktoryś z poprzednich wlaścicieli musiał wymienić albo same kieszenie (można to wywnioskować po odbitym kształcie kieszeni z otworami na głośniki na lewym boczku) albo całe boczki. nie mniej jednak kiedyś ten samochód napewno miał takie ficzery...
Jakby tego było mało dokopałem się do bardzo ciekawej instalacji, otóż pod kanapą z tyłu znalazlem 4x ekranowany chinch, dosc gruby kabel ciągniety od akumulatora, kabel antenowy do CB radia oraz 2x kabel sygnałowy do głośników... Chyba ktoś miał zrobioną całkiem ciekawą zabudowę :P



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: Gawior » śr maja 01, 2013 15:05

Z tym co było w aucie, to rożnie bywa.
Ja tam u siebie mam pozostałości po oryginalnej instalacji nie wiem czy Nokii, czy coś innego. Został tylko kabel od zmieniarki, bo idzie pod wykładziną i przewody głośnikowe idące do bagażnika.
Tak to wszystko co grało zostało wyciągnięte, a do tego zabrane oryginalne wycieraczki materiałowe i gumowe, bat anteny, zamieniona kierownica ze skórą na zwykła ( nie wymieniona bo była wytarta, tylko zabrana żeby sprzedać ). Ogólnie zabrane było wszystko co się dało zabrać i bez większego grzebania wykręcić.

Co do GTi, to szukając tego egzemplarza spotykałem różne cuda. GTi, ale z kołami na 4 śruby ( reszta od GTi ). Czy GTi, ale tylko z tego modelu był silnik i znaczki "GTi", ale twardo ktoś sie upierał, że to GTi

Jak już masz te kieszenie i chcesz zostać przy tych oryginalnych głośnikach ( na razie ), to zrób sobie wygłuszenie o ile finanse ci na to pozwalają. Zagra to lepiej niż przy oryginalnym montażu, a będziesz miał już bazę pod wymianę głośników na coś lepszego.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
nuninho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:25
Lokalizacja: Strzyżów

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: nuninho » śr maja 01, 2013 19:45

Mój egzemplarz to napewno GTI wszystko na to wskazuje - znaczki, listwy, spojler przykręcony do szyby, 4x tarcza, piasty na 5 szpilek. Nawet ostały się oryginalne felgi GTI, ale fakt co do instalacji sieczka straszna została w kablach i w ogóle, np w drzwiach pod boczkami kable głośnikowe na kostki... Co do głośników to jeden okazał sie uszkodzony. Zaś co do dzwieku z głośników przymocowanych do plastiku to nie spodziewałem się nic dobrego, ale tak długo nie pozostanie, bo ten rezonans boczka trochę mnie irytuje...



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

[MKIII] Brak miejsc na głośniki przód.

Post autor: Gawior » śr maja 01, 2013 22:42

Instalację CA można robić na raty. Nie jest powiedziane, że wszystko musi być od razu.
Ja też robiłem wszystko po trochu, bo nie byłem w stanie wyłożyć tyle kasy. Później tylko zmieniałem klocki na inne.

Jeżeli głośnik padnięty, to pewnie na pierwszy ogień pójdzie zakup głośników.
Dalej wygłuszenie drzwi, dystanse i przeciągnięcie nowych przewodów przez przelotki do drzwi.
Kolejna rzecz, to wzmacniacz do głośników przednich i kable zasilające, sygnałowe.
Na końcu subwoofer i tutaj kolejny wzmacniacz, lub podpięcie pod mostek jeżeli na przód był kupiony wzmacniacz 4Ch


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości